„Nie było wyzwolenia Auschwitz”. Jacek Międlar w Centrum Edukacyjnym Polska [WIDEO]

Jacek Międlar/ fot. screen
15

W czwartek (28.01.2021) Jacek Międlar był gościem Rafała Mossakowskiego w Centrum Edukacyjnym Polska. Jednym z tematów rozmowy była 76. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Bikenau obchodzona 27 stycznia. Ale czy faktycznie możemy mówić o wyzwoleniu, skoro dokonali go okupanci spod znaku sierpa i młota? Czy Armia Czerwona przyniosła wyzwolenie?

– Do wyzwolenia nie doszło – wskazał Jacek Międlar wyjaśniając, że doszło jedynie do wymiany zniewolonych i wymiany oprawców. Miejsce niemieckich katów zajęli kaci sowieccy. – W Auschwitz-Birkenau, który przez lata był obozem niemieckim, umieszczono bohaterów Armii Krajowej i innych organizacji podziemia niepodległościowego. Tak naprawdę folksdojcze stanowili tam absolutną mniejszość – podkreślił.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Międlar przytoczył fragmenty artykułów z 1945 z „New York Times” i „Daily Mail” informujące o przemianowaniu oświęcimskiego obozu z niemieckiego na radziecki i o tym, że zamyka się w nim więźniów politycznych. Zacytował też fragment listu byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz, który pisał, że „w obozie w Oświęcimiu zmieniły się tylko mundury warty, trupią czaszkę zastąpił młot i sierp”. Przywołane dokumenty znajdziecie w książce Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa”. Książkę możecie zamówić w sklepie internetowym TUTAJ.

Zobacz też:

Dlaczego z Adama Mickiewicza próbują zrobić Żyda? Jacek Międlar dla kanału Chrobry Szlak [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Matka mówi

  Polski Armia Czerwona nie wyzwoliła, ale Auschwitz akurat tak (choć weszła tam bez walk i choć Sowieci wcześniej, kolaborując z III Rzeszą, też są współodpowiedzialni za Holokaust). Wystarczy spojrzeć na to z perspektywy człowieka umierającego z głodu, któremu groził marsz śmierci lub komora gazowa – został wyzwolony.

  1. szalom mówi

   „Zapomniała” mamełe napisać o uzgodnieniach wielkiej finansjery z Hitlerem co do „eksportu” wybrańców do Palestyny i zgody na zrobienie z chasydzką resztą co tylko zechce. A owi Sowieci 'co to są „współodpowiedzialni” to kto? Stalin nie podjął żadnej zasadniczej decyzji, której by wcześniej Kagan – Kaganowicz nie uzgodnił amerykańską finansjerą

  2. Matka mówi

   Nie zapomniała, tylko nie napisała, bo to są bajki dla idiotów. Czy tam dla debili. Patrząc na twój nick, nie dziwię się, że w takie bajki wierzysz. Do ciebie są adresowane.

  3. Wojtek mówi

   Mamele, jak czytam twoje posty to mi napletek odpada. Czy jak już całkiem odpadnie to dołączę do rasy panów i władców galaktyki ? 🙂

  4. fajera mówi

   „choć weszła tam bez walk” czyli do wyzwolenia de facto nie doszło a chodziło o właściwe „zabezpieczenie” dowodów zbrodni i przejęcie infrastruktury dla potrzeb sowietów i kreowania jedynej „słusznej” historii obozu przez NKWD

  5. Matka mówi

   Doszło do wyzwolenia, fujaro, bo dziesiątki tysięcy ludzi przeżyło. A żadnej jedynie słusznej historii obozu akurat Ruscy tu nie kreowali. Co najwyżej, można się spotkać z opiniami rozsiewanymi przez jakichś śmierdzieli, że w Auschwitz nie było komór gazowych. Plują w twarz rotmistrzowi Pileckiemu, polskim czy żydowskim ofiarom Auschwitz. Ale ten ściek z Rosjanami nic wspólnego raczej nie ma.

 2. wilk mówi

  USZANUJMY PAMIEC TYCH LUDZI,NIECH SPOCZYWAJA W SPOKOJU A DLA TYCH CO PRZETRWALI TO PIEKLO TO NIE MIALO MYSLE ZNACZENIA KTO ICH WYZWOLIL.

 3. Zbigniew mówi

  To jest odpowiedz na insynuacje, ze jakoby Polacy trzymali tam Niemcow

 4. Szczur mówi

  Zatem trudno mówić o wyzwoleniu Auschwitz, skoro więźniowie przeszli z jednego więzienia do drugiego, większego, w którym i tak nikt nie gwarantował im, że nie umrą śmiercią głodową, czy od strzału z broni palnej.

  1. Matka mówi

   Więźniowie akurat nie przeszli z jednego więzienia do drugiego.

   Polska, owszem – przeszła z niemieckiej okupacji do, bądź co bądź, łagodniejszej radzieckiej.

  2. Zbigniew mówi

   lagodniejszej zbrodni to chyba nie jest wlasciwe slowo

  3. Matka mówi

   Jak najbardziej właściwe. Mimo represji sowieckich, to po 1945 nikt 6 milionów polskich obywateli do komór gazowych nie posyłał, czy w inny sposób nie mordował. Nie było codziennych łapanek, rozstrzeliwań, Stalin nas wszystkich za Ural jako niewolników nie planował przesiedlić, w przeciwieństwie do Niemców. Oczywiście, po 1945 była okupacja, ale to był pikuś w porównaniu z niemiecką.

 5. cristof mówi

  Byłem w KL Stutthof i powiem wam jak Armia Czerwona go wyzwoliła.Kiedy weszli to Robotnicy na lewo a inteligencja na prawo.Robotnicy mogą iść do domów a inteligencja na ciężarówki i do ZSRR.Kilka osób rzuciło się na druty.

 6. piotr mówi

  Nie wierzcie temu pajacowi jedynym sposobem na agendę, jest ignorowanie ich rozporządzeń i nieoglądanie telewizji. Gdyby większość ludzi poszła po rozum do głowy, plan globalistów by legł w gruzach, nie byliby w stanie sterować społeczeństwami.

 7. edekzzawody mówi

  Za wrzesien 1939 rok odpowiedzialny jest rzad II RP.Nie kto inny,nie najezdzcy (ci wykorzystali tylko sytuacje),Rzad,ktory uciekl zostawiajac narod na pastwe losu.Wszystko co nastapilo pozniej jest konsekwencja zlej polityki rzadu sanacyjnego,Jedno jest pewne;gdyby Hitler i Stalin nie skoczyli sobie do gardel,jest malo prawdodobnym aby dzisiaj p.Jacek M.wypisywal swoje spizowe mysli na tym portalu.Napewno portalu by nie bylo,ba,czy Polacy istnieli by jako narod?Napewno nie.Juz sojusznicy (Hitler i Stalin ) postarali by sie o to.Wladza w Polsce byla do wziecia w 1944 roku.Wykorzystal to Stalin,ale wpierw przepedzil Niemcow.Nie mielismy panie Jacku zadnej umowy z Moskalami ze oni pogonia Niemcow a nastepnie z podkulonymi ogonami opuszcza granice Polski i ta zgraja kurwiarzy i pijakow z Londynu wroci do Polski zeby bylo tak jak przed wrzesniem 1939.Trzeba sobie zdac sprawe z tego oczywistego faktu i dopiero wtedy to wszystko zaczyna inaczej wygladac.Zaczyna sie wiecej rozumiec.Pisanie takich bzdur nie przysparza panu zwolennikow.Ja osobiscie uwazm pana za frustrata,kiedys cenilem bardzo jako ksiedza.Teraz to juz historia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.