Maseczkowy terror w szkołach? Piontkowski: „Jutro poinformujemy o decyzji ws. obowiązkowego noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych”

minister edukacji Dariusz Piontkowski/ fot. screen
7

W środę (26.08.2020) podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że resort rozważa wprowadzenie nakazu maseczkowego w szkołach. – Jutro lub pojutrze poinformujemy o decyzji ws. obowiązkowego noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych w szkołach – powiedział minister.

Piontkowski zapewnił, że wsłuchuje się „w głosy tych, którzy mówią, co jeszcze można zrobić, żeby powrót do szkoły był bezpieczny”. Zaapelował do rodziców, aby posyłali dziecko do szkoły czy przedszkola tylko wtedy, gdy jest zdrowe i nie ma zauważalnych objawów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Dziecko zakażone i jego rodzice podlegają kwarantannie. Jeśli podczas kwarantanny nie będzie poważniejszych oznak chorobowych, po 14 dniach dziecko może wrócić do szkoły – wyjaśnił Piontkowski. – Gdy w szkole lub przedszkolu pojawi się chore dziecko powinien wkroczyć pracownik Państwowej Inspekcji Sanitarnej – dodał. Zaznaczył, że to inspektor sanitarny będzie decydował o przejściu na system mieszany lub naukę zdalną w konkretnych szkołach.

Mój komentarz: Podczas gdy były minister zdrowia bawi się na hiszpańskich Wyspach Kanaryjskich w czasie, gdy Hiszpania odnotowuje 7 tys. zakażeń dziennie, minister edukacji zapowiada zmuszanie dzieci do chodzenia w maseczkach w polskich szkołach przy 700 odnotowanych zakażeniach dziennie. Oczywiście jest też starszak kwarantanny i wszechwładny inspektor sanepidu decydujący o zamykaniu szkół. Zważywszy na fakt, że koronawirus jest relatywnie niegroźnym patogenem, maseczki szkodzą zdrowiu i przed niczym nie chronią, a edukacja zdalna to fikcja, mamy do czynienia z kolejna odsłoną ogłupiania i terroryzowania Polaków. Tak nęka Polaków „dobra zmiana”.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Absurdalne przepisy epidemiczne zagrożeniem dla życia dzieci! Paraliż na pediatrii w krakowskim szpitalu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Lech mówi

  Kłania się Faraon Bolesława Prusa, potrzeba nam doradców ministerialnych wybitnych genetyków,itp. itd.

 2. Jaca mówi

  Jakim prawem ten pajac chce zmuszać dzieci do duszenia się w tych szmatach co i tak przed niczym nie chronią? Ludzie w końcu otwórzcie oczy. Tak dalej być nie może. Musi się ten terror skończyć. Te specjalne zastraszania wałkowane w mediach głównego ścieku, już całkiem pozbawiło ludzi racjonalnego myślenia, potęgując grozę sytuacji. Albo się temu oprzemy, albo już po nas.

 3. Jarosław mówi

  Zastanawiam się jak długo jeszcze ludzie będą tolerować i opłacać niszczących ich złoczyńców?

 4. mieciu mówi

  W szkołach maseczki bo kowid nas zabije. A dzis GiS zmienil rekomendacje dla przedszkoli żłobków zmniejszajac wymagana przestrzeń z 2mkw do 1.5mkw na dziecko. Zajob i degrengolada

 5. Republikanin mówi

  Bo władza powinna się bać obywateli. A teraz jest odwrotnie, a to się nazwa DYKTATURA.

 6. antyPO🔯PiS mówi

  Pontkowski to ta szumowina z PiS, który odwołał kuratora oświaty z Łodzi pana Wierzchowskiego za krytykę ideologii LGBT.

  Tak w praktyce PiSrael „walczy” z marksistowską ideologią LGBT w szkołach! Brawo POPiS!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.