NFZ otrzyma numery telefoniczne niezaszczepionych, żeby nakłaniać ich do szczepień na Covid-19

fot. pixabay
11

W piątek (4.06.2021) w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, które zezwala na przekazywanie Narodowemu Funduszowi Zdrowia danych osób niezaszczepionych. Dane obejmują imię, nazwisko, PESEL i numer telefonu. Celem ma być „poinformowanie o możliwości zaszczepienia się na Covid-19”. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 7 czerwca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wystarczyły reklamy i billboardy z aktorami i sportowcami nakłaniającymi do udziału w #OstatniejProstej, czyli w eksperymencie medycznym polegającym na przyjęciu preparatów, za które producenci nie biorą odpowiedzialności. Nie pomogła obietnica wygrania hulajnogi, samochodu i miliona złotych.

ZOBACZ: Cyrk! Loteria dla zaszczepionych, nagrody pieniężne dla gmin i szczepienia podczas imprez masowych

Nie pomogły szykany i praktyki dyskryminacyjne rodem z III Rzeszy. Do 7 czerwca pierwszą dawkę przyjęło zaledwie 14 690 217 osób. To oznacza, że większość Polaków nadal nie pobiegła do punktów szczepień. Teraz pod pretekstem informowania o możliwości zaszczepienia będą nękani telefonicznie. Brakuje jeszcze zaproszeń na prezentację kompletu garnków, przy okazji której można wystawić ramię do kuju-kuju.

Źródło informacji: Dziennik Ustaw

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zasłużona klęska Narodowego Programu Szczepień

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  To stary, ubecki chwyt, zaprezentowany przez Zanussiego w „Barwach ochronnych”. Zbuntowani studenci, odważni dzięki poczuciu anonimowości, poczuciu bycia tylko „kimś w grupie zbuntowanych”, nagle tracą pewność siebie, pokornieją, gdy „docent” odzywa się do nich indywidualnie, nazywając ich z nazwiska. Jakoś nie dziwi mnie, ze Kaczyński i Morawiecki uciekają się do takich metod wywierania presji, smród UB od dawna ciągnie się za nimi.

 2. Ewa-Maria mówi

  Słyszałam że w domach mogą szprycować. Domokrążcy w ataku.

 3. Siznja mówi

  Moja odpowiedź na to: Wy towarzyszu Kaczyński i Morawiecki możecie mnie w dupe pocałować.. 🤣

 4. Alek mówi

  A gdzie jest rodo ze swoja tajemnica nt stanu zdrowia obywatela? Tylko stosuje sie ja wybiorczo, dla wybranych? Aparthaid nie tylko szczepionkowy. Zegnaj mzonko o jakims panstwie demokratycznym i jakichs tam prawach obywaltelskich. Jak w kabarecie z czasow prl wolny obywatel w wolnym kraju moze sie bac, czego chce.

 5. LoL mówi

  zaraz nabiorę pożyczek i będę rżnął głupa że im ktoś mój pesel pod…dolił. curwa gus srus zaraz każdy frajer będzie znał moje dane. co za p….dolone śmieci ubeckie z polinu

 6. benedykt mówi

  Nie jestem zainteresowany cyrkiem na telefon, bo jeśli będę miał taką potrzebę to po prostu kupię bilet i oglądnę prawdziwy (niezłe wrażenia + spokojne jutro)..

 7. LoL mówi

  za prl, powiadasz… nawet za prl nie było takich absurdów jakie serwuje nam ujnia nazirejska

 8. Wojtek mówi

  W dokumentach piszą o „poddawaniu szczepieniom” a entuzjaści wyznawcy o „przyjmowaniu”. Słowa są ważne. Jak to, że to NIE jest szczepionka.

 9. Pis mówi

  niech dzwonią już odpowiednio z tymi psami sie porozmawia

 10. Flex mówi

  A niech sobie dzwonią. Nie odbiera się połączeń z nieznanych numerów. W 99% to kłopoty albo zwykłe zawracanie d. O windykacjach i komornikach szkoda nawet wspominać. Taki telefon to na pewno nie jest informacja o otrzymaniu 1000 zł.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.