Naukowcy z Izraela: Związek szczepionki Pfizera ze wzrostem zachorowań na zakrzepową plamicę małopłytkową

Fot. Sven Simon / Picture Alliance
10

Naukowcy z Instytutu Hematologii w Shamir Medical Center ostrzegają o problemie nagłego wzrostu zachorowań na zakrzepową plamicę małopłytkową (TTP, zespół Moschcowitza) w Izraelu, który ich zdaniem, może się wiązać ze szczepieniami na Covid-19 produkcji Pfizera. Odnotowano cztery przypadki w ciągu jednego miesiąca. Wcześniej diagnozowano dwa lub trzy przypadki rocznie. Oznacza to, że jeśli utrzyma się taka zachorowalność, można będzie mówić o 24-krotnym wzroście zachorowań.

TTP to choroba autoimmunologiczna, która powoduje powstawanie zakrzepów krwi w różnych narządach ciała. Według National Institutes of Health te skrzepy mogą ograniczać lub blokować przepływ krwi bogatej w tlen do kluczowych narządów, takich jak mózg, nerki i serce, powodując poważne problemy zdrowotne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zespół medyczny oświadczył, że znalazł „chronologiczny związek” między szczepieniem pacjenta a wystąpieniem objawów choroby. Podkreślili, że są to zarówno nowi pacjenci, jak i pacjenci, których choroba zaostrzyła się po długim okresie remisji.

W wyniku badań, zespół medyczny kierowany przez dr Mayę Koren-Michowitz, kierownika Hematologii, zalecił, aby osoby, które przeszły TTP, były szczepione tylko za specjalną zgodą lekarza – i jeśli się zaszczepią poddali się kontroli klinicznej.
– Lekarze i pacjenci muszą być wyczuleni na objawy kliniczne: osłabienie, zmęczenie, zaburzenia neurologiczne, krwotok i ból w klatce piersiowej – zespół medyków przekazał w komunikacie. Wezwali również „zdrowych ludzi”, którzy są zaszczepieni, aby zachowali czujność i natychmiast zwrócili się o pomoc medyczną, jeśli pojawią się niepokojące objawy.

Ministerstwo Zdrowia Izraela obecnie bada sprawę i do czasu zakończenia badań medycy zostali poproszeni o nie udzielanie wywiadów.

Źródło informacji: Jerusalem Post

Przeczytaj także:

Podrzucił liścik z fekaliami pod żydowski cmentarz – aresztowany. J. Międlar: „Groził śmiercią mi i dziecku – jest na wolności. Zwłoki cenniejsze od życia mojej rodziny?”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. POTWORY mówi

  Do lekarza NATYCHMIAST !!?? Ha ha ha .W POLSCE !!!?// Siedzisz na SOR kilka godzin na krześle i CZEKASZ. Na końcu ,twojego trupa, pozbierają do worka.

 2. Rafał mówi

  Problem polega na tym, że media- nazwijmy je wolnościowymi- działają w izolacji. Kancelaria Lega Artis od początku świrdemii pomaga pro bono wszystkim walczącym z covididiotyzmami i nie-rządem Morawieckiego. Veto Media prężnie działają na You Tube. Stolik Wolności czy Prison Planet dokładają swoje trzy grosze. i co? I NIC!! Kady sobie rzepkę skrobie. WPrawo.PL powinno reklamować wszystkie te serwisy, a każdy z nich powinien reklamować wPrawo.PL i wszystkie pozostałe. Ale wychodzi na jaw odwieczny problem Prawicowców i Wolnościowców w Polsce- każdy patrzy nie dalej niz czubek własnego nosa i dba o własne podwórko!!!!

 3. ubawiony mówi

  Konfederaci się jeszcze nie zorientowali, że w rankingu czołowych antysemitnikow w Izraelu znajdują się Michalkiewicz Ogórek, Ziemkiewicz nie jestem pewny czy Kukiz się tam załapał, ale Brauna, Bosaka, Winnickiego, Berkowicza, Sommera prozno na niej szukac?
  Czy nie czujecie konfederaci, ze cos tu śmierdzi?

 4. Rafał mówi

  Masz rację, ubawiony- śmierdzi i to na potęgę…. Śmierdzi kolejny troll z licznego poczetu trolli zaczętego przez trolla „matka”. A teraz śmierdzi troll „ubawiony”.

 5. Jolanta mówi

  To tylko poświęcenie „zbędnego elementu” dla ich bardziej dalekosiężnych planów. Już znaczą w Polsce teren dla przeflancowania swoich ziomków, a przecież całego tałatajstwa nie przewiozą, za duże koszty.

 6. Rafał mówi

  Do ubawiony. Masz rację, że coś tu śmierdzi. To smród kolejnego trolla. Nikogo nie nabierzesz zmieniając nicki, razwiedkowy trollu!!!!!

 7. Hammurabi mówi

  Cóż… Jakby popatrzeć na ten temat całościowo, to już to było przerabiane, tylko w bardziej drastyczny i o wiele szybszy sposób. Kasta niemieckich nadludzi „owocnie” współpracowała ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami. Efektem były miliony trupów, tych „niepotrzebnych”, co to już swoje zrobiwszy powinni odejść.
  Trudno zakładać, że ten sam los i dziś nie jest pisany niższej klasie nawet pośród „wybranych” tłumnie zjeżdżających do „Ziemi Obiecanej”, której utrzymanie kosztowało i kosztuje tyle, że brakować zaczyna odszkodowań, reparacji niemieckich, majątków odzyskanych ze szwajcarskich banków i dotacji ze strony USA.
  Pewnie stąd determinacja w temacie 447 i boom na polskie paszporty.

 8. Pani M. mówi

  „Nagły wzrost zachorowań” – 4 przypadki w miesiącu, tak? Na ilu zaszczepionych, co?

  Tylu ludzi na Covid w Polsce w czasie szcytu pandemii umierało co 2 minuty. Nic o tym wtedy, hieny, nie pisaliście.

 9. Pani M. mówi

  @Rafał

  „Śmierdzi kolejny troll z licznego poczetu trolli zaczętego przez trolla „matka”

  Rafałku, nie baw się w detektywa. Za głupi na to jesteś.

 10. Jaro mówi

  No normalnie…. Trzy przypadki, na cztery miliony szczepień – w dodatku zakrzepy wystąpiły u ludzi ze niezdiagnozowaną zakrzepicą.
  Trochę to dziwne, że wprawo.pl opiera się na zdaniu ludzi, którzy słyną z tego, że urodzili się ze zmutowanym genem prawdomówności. 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.