Następstwa i istota Chrztu Świętego. Dlaczego chrzcimy niemowlęta? – DROGOWSKAZY [WIDEO]

1

Szanowni Państwo. W odpowiedzi na prośby, abym reaktywował coniedzielne rozważania oparte na Piśmie Świętym, Tradycji i zdrowym rozsądku, wracam do niegdyś publikowanej przeze mnie serii „Drogowskazy”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do każdego opublikowanego rozważania, które także znajdą swój finał w aktualnie pisanej przeze mnie książce z cyklu „Rozważania na każdy dzień”, będę publikował konkretne perykopy Pisma Świętego (czasami fragmenty z pism Ojców Kościoła), które będą fundamentem do mojego rozważania.

Zatem zaczynajmy. Zanim zaczniecie odsłuchiwać rozważanie, zapoznajcie się z umieszczonymi poniżej fragmentami.

Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. (Ga 2,20)

Jan Chrzciciel tak głosił: „Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym”.
W owym czasie przyszedł Jezus z Nazaretu w Galilei i przyjął od Jana chrzest w Jordanie. W chwili, gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie. A z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. 
(Mk 1,6b-11)

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. (Mk 16,15-18)

Rozdział drugi Dziejów Apostolskich (TUTAJ)

Źródło: jacekmiedlar.pl

Przeczytaj także:

J. Międlar: Papież Franciszek młotem na Europę. Wzywa do porzucenia tożsamości i… straszy Hitlerem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Dorota mówi

    Dzięki Panie Jacku! Bardzo ciekawe jest to o czym Pan opowiada. Nie wiedziałam, że można o chrzcie opowiadać z taką pasją!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.