NAJNOWSZY SONDAŻ! PiS z prawie 50 proc. poparciem! Spełnia się „amerykański sen”

Jarosław Kaczyński/ fot. screen
17

Portal Do Rzeczy opublikował najświeższy sondaż, który został przeprowadzony przez Estymator. Wynika z niego, że już niebawem może spełnić się amerykański sen Jarosława Kaczyńskiego: Republikanie (PiS), Demokraci (KE) i Green Party (Wiosna). Z sondażu wynika, że tylko trzy partie przekroczą próg wyborczy, a formacja Kaczyńskiego może cieszyć się dwukrotnie lepszym wynikiem niż Platforma Obywatelska, na której czele stoi Grzegorz Schetyna.

Głos na rządzących zadeklarowało 47,9 proc. ankietowanych. Daleko za nimi, z 22,7 proc. poparciem plasuje się formacja Schetyny, a na trzecim formacja Roberta Biedronia (7,3 proc.).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z sondażu wynika, że pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego. Są to: SLD (4,5 proc.), PSL, (4,3 proc.), Kukiz’15 (3,5 proc.), Bezpartyjni Samorządowcy (2,7 proc.), Razem (1,8 proc.), KORWiN i Nowoczesna (po 1,6 proc.), Ruch Narodowy (1,3 proc.), Zieloni (0,4 proc.), Mniejszość Niemiecka (0,3 proc.) i Federacja dla Rzeczypospolitej (0,1 proc.).

PiS zająłby wówczas 272 mandaty w Sejmie. 160 przypadłoby PO, zaś Wiośnie – 27. Jeden mandat otrzymałaby też Mniejszość Niemiecka.

Sondaż Estymator zakłada jeszcze jedną ewentualność, czyli wybory w przypadku zawarcia szerokich koalicji. Gdyby Grzegorz Schetyna zawarł koalicję na wzór Koalicji Europejskiej, która w wyborach do Brukseli nie przyniosła mu tryumfu, mógłby liczyć na nieco ponad 30 proc. poparcia, zaś formacja Kaczyńskiego na 46 proc. Poparcie dla Wiosny Biedronia w koalicji z Lewicą Razem wzrosłoby o jeden procent. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego, zaś Konfederacja nie osiągnęłaby nawet 4-procentowego wyniku.

GOOGLE WYCOFAŁ REKLAMY – PROSIMY O DROBNĄ DAROWIZNĘ (tutaj) LUB ZAKUP W SKLEPIE (tutaj)

Badanie przeprowadzono w dniach 19-20 czerwca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Oczywiście, to są tylko sondaże. Jednak biorąc pod uwagę wyniki wyborów do europarlamentu, takie zestawienie jest bardzo prawdopodobne.

Źródło informacji: dorzeczy.pl

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Kaczyński i Orban rozbili bank, Włosi idą wysadzić unię, a Konfederacja…” ANALIZA wyników z wszystkich krajów UE [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Polux mówi

  Przy asertywnym podejściu do Żydów i Amerykanów PiS miałby dziś w sondażach 13% i majdan, a nie ciamajdan, na horyzoncie.

 2. piotr mówi

  Marzenia PiS-u o Judeopolonii. wolna-polska.pl Globalizacja – ucieleśnieniem wizji teologii judaistycznej w świecie „post-chrześcijańskim”

 3. robert mówi

  Kult zdrajców: Wielki pomnik „świętego” Lecha – latryna dla gołębi? nacjonalista.pl

 4. Łukasz mówi

  Kurwa te chuje nie uwzględniły KONFEDERACJI jako całość spokojnie oddajcie głos na koalicje proPolską

 5. piotr p mówi

  +Sondaże są formą manipulacji dzięki której mniejszośc może narzucać swoją wolę większości. Masoński pis staje się powoli organizacją faszystowską.

 6. Walduś mówi

  Wiedząc, że poziom narodu (większość) jest bardzo niski, zastosowano prosty trick w postaci pińcet+ i innych plusów. Ludzie się cieszą że coś dostają za darmo, ale nie są na tyle mądrzy, żeby zorientować się w tym podstępie. Każdy średnio orientujący się wie, że rząd nie ma swoich pieniędzy, ale wcześniej zabiera je od nas. Ludziom się nie przetłumaczy, że rozdawnictwo, to droga donikąd, ku przepaści. Tak więc – po zastosowaniu wrednej sztuczki – PIS forever. I nie piszcie, że sondaże są fałszowane, bo nie są. Nic nam już nie pomoże.

 7. Leszek mówi

  Cóż, 2 partie znacznie łatwiej kontrolować żydowskim grandziarzom niż np. 4 lub 5. Najlepszym tego przykładem są bracia Kurscy. Jeden zarządza „gó..nem wybiórczym” drugi „tevałpe”. Czwarta władza w rękach żydów po obu stronach barykady. Polacy, żydzi po cichutku wracają do Polski, żeby goje, czyli my, pracowali na darmozjadów, kłamców, oszczerców, złodziei, oszustów, aferzystów itd itp

 8. marju73 mówi

  O wyborach.

  Mec. Joanna Modzelewska & Sebastian Pitoń: Fałszowanie wyborów w Polsce m.in. przez służby specjalne

  1. Jakub mówi

   Jak w PRL-u, będą do wyboru… Żydy i Chamy

 9. Robert B. mówi

  PiS już przyjął do wiadomości okupację żydowską i prowadzi z nimi tajne negocjacje. To są skryte przyczyny ich sukcesu…

  1. Tomek mówi

   Nie Robuś, „ukryte” przyczyny ich sukcesu są takie, że 99% ludzi ma jednak w głowie coś więcej niż tylko wieczne żydowskie manie prześladowcze i dlatego tacy jak ty będą zawsze jedynie sfrustrowanym marginesem marginesów. Nie zrozumiała tego Konfederacja, próbując grać tą nutą i ściemniać jakoby PiS miał jakieś roszczenia Żydom wypłacać albo biegając z mycką po studiu telewizyjnym. No i efekt mieli, jaki mieli – tak to jest, jak się próbuje grać pod margines marginesów i to w dodatku taki, co wiele nie ogarnia.

 10. Krzysztof Zieliński mówi

  Żyjemy już w całkowitej iluzji, dość powiedzieć że same książki Sumlińskiego sprzedawane w tysiącach egzemplarzy przechodzą bez echa i opisani przez niego psychopaci nadal sprawują ważne funkcje państwowe i bez skrępowania zapowiadają kandydowanie na nowe stanowiska. A takich autorów książek, które powinny otworzyć ludziom oczy jest dużo więcej. Jeśli ujawniona i powszechnie dostępna szokująca prawda nie ma wpływu na rzeczywistość to znaczy, że nie mogą istnieć prawdziwe instytucje ani nie mogą istnieć prawdziwe wybory ani nie mogą istnieć prawdziwe sondaże. Codziennie słyszę karetki non stop jeżdżące po Warszawie i boję się że rzeczywistość może być taka, że zwyczajnie jesteśmy po cichu wymordowywani. No, ale my mamy myśleć i rozmawiać o sondażach a nie o odgłosach karetek za oknem.

  1. Robert B. mówi

   „Gdyby wybory mogły coś zmienić, już dawno byłyby zakazane” [Janusz Korwin-Mikke]

  2. Tomek mówi

   Robercie, tego akurat nie powiedział pan Janusz. To powiedziała Emma Goldman. Żydowska pisarka, feministka i anarchistka.

   Gratuluję autorytetu!:)

 11. jacek Wójcikiewicz mówi

  Konfederacja kontra Agentury: masońskie,żydowskie,amerykańskie,niemieckie.Zawsze głosuje na narodowców.Sondaże powinny być zabronione na miesiąc przed wyborami.Sondaże manipulują.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.