Na plebanii w Sosnowcu znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. J. Międlar: „O tej diecezji pisałem w książce już kilka lat temu”

Biskup Grzegorz Kaszak, antybohater i były hierarchia diecezji sosnowieckiej, w ostatnich latach znanej z licznych skandali na tle homoseksualnym
3

I mamy kolejny skandal w diecezji sosnowieckiej. Po orgii z męską prostytutką, zadźganiem diakona i popełnieniem samobójstwa przez duchownego, homo-zabawach rektora seminarium duchownego i innych ekscesach, na plebanii sosnowieckiej parafii znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Wszystkie skandale mają podobne tło – homoseksualne. O tego typu problemach diecezji sosnowieckiej, już w 2016 roku mówiłem (autor: Jacek Międlar) na antenie TVP w programie Jana Pospieszalskiego. Dwa lata później problem homo-lobby w Kościele opisałem w bestsellerze pt. „Moja walka o prawdę” (dostępna TUTAJ).

Homo-skandale w diecezji sosnowieckiej zaczęły pojawiać się kilka lat po tym, gdy zmarł bp Adam Śmigielski, salezjanin, równocześnie mój ś.p. wujek. Na jego miejsce, prosto z Watykanu przybył ks. Grzegorz Kaszak, który – jak się od początku mówiło – do trudnej, „czerwone diecezji”, został wysłany za karę. Czym podpadł hierarchom z centrali Kościoła katolickiego? W Watykanie przez lata pełnił funkcję sekretarza kardynała Alfonso Lópeza Trujillo, purpurata oskarżanego o poszukiwanie i zatrudnianie męskich prostytutek. Od dawna mówiło się, że Kaszak o procederze wiedział, tuszował, a nawet mógł być w niego zaangażowany. Ogólnie rzecz biorąc, miał opinię „ciepłego” duchownego. I dziwnym trafem, krótko po objęciu ordynariatu w diecezji sosnowieckiej, na światło dzienne zaczęły wychodzić kolejne homo-skandale, za które antybohaterowie nie ponosili właściwej kary – jeden z przypadków opisałem w książce i relacjonowałem u Pospieszalskiego, na co sosnowiecka kuria zareagowała z faryzejskim oburzeniem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

OBEJRZYJ: Orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Czy to problem tylko jednej parafii? Jacek Międlar i Marek Skowroński [WIDEO]

Co wydarzyło się teraz? W środę (20.03.2024 r.) służby prowadziły czynności w mieszkaniu księdza rezydenta w Sosnowcu. Znaleziono tam ciało mężczyzny. Świadkowie akcji prowadzonej przez służby zdradzili, co mógł znaleźć pies tropiący. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ. Duchowny jak na razie nie został zawieszony.

Przypomnę, że w październiku 2023 roku, po skandalu z homo-orgią na plebanii w Dąbrowie Górniczej, Kaszak przestał być ordynariuszem diecezji sosnowieckiej. Papież Franciszek przyjął jego rezygnację.

O faryzejskim oburzeniu kurii sosnowieckiej pisano w Gościu Niedzielnym
O faryzejskim oburzeniu kurii sosnowieckiej pisano w Gościu Niedzielnym

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  „Nie może dobre drzewo wydać złych owoców, ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień rzucone. A więc: poznacie ich po owocach”…
  Pytanie tylko przez kogo te „drzewa” będą wycięte i rzucone w ogień? Pan Bóg choć sprawiedliwy, to bardzo nierychliwy.
  A „łowiecki” becząc karnie i ofiarnie będą udawały, że nic się nie stało, zamiast… Ech nie napiszę, bo „mowa nienawiści” by to była.

 2. Katarina mówi

  Gdzie jest pani redaktor Katarzyna T.S.? Od dawna nie publikuje na Wprawo.pl. Dlaczego? Wspieram regularnie ten portal i czekam na jej felietony.

 3. Maciej mówi

  Panie Międlar, jest Pan niezastąpiony!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.