Dramat w Sosnowcu! Ksiądz zadźgał diakona i popełnił samobójstwo [ZDJĘCIA]

Na podwórzu Domu Katolickiego w Sosnowcu znaleziono ciało 25-letniego diakona. Tego samego dnia inny ksiądz tej samej parafii został śmiertelnie potrącony przez pociąg
16

W diecezji sosnowieckiej rozegrał się dramat. Według nieoficjalnych informacji podanych przez RMF FM, ksiądz zadźgał 26-letniego diakona (student VI roku studiów w Wyższym Seminarium Duchownym), po czym z narzędziem zbrodni rzucił się pod pociąg. Ofierze miał zadać 12 ciosów nożem.

Wczoraj (7.03.2023 r.) przy domu katolickim przy ul. Kościelnej w Sosnowcu, mieszczącego się tuż przy tamtejszej katedrze i pałacu biskupim. Jak wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM między duchownymi doszło do konfliktu. Ksiądz Robert Szulczewski (święcenia kapłańskie przyjął w 2004 roku) miał zabić diakona, a później targnąć się na swoje życie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystkie okoliczności zdarzenia wskazywały na to, że mogło dość do popełnienia przestępstwa zabójstwa – mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. Sekcja zwłok prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Wyniki sekcji odpowiedzą nam na pytania, jakie były okoliczności i przyczyny zgonu mężczyzny – dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Na fatalną kondycją kleru diecezji sosnowieckiej pochyla się Jacek Międlar w książce pt. “Moja walka o prawdę”. W książce wspomina kolegę z roku ks. Roberta Szulczewskiego księdza Mariusza T. (wówczas rektor seminarium sosnowieckiego), który kilka lat temu zasłynął z homo-skandalu w Krakowie.
Znając to środowisko nie wykluczam, że zbrodni dokonano na tle… relacji emocjonalnych – komentuje sprawę Jacek Międlar.

Globkurier [CPS] PL

Komunikat w sprawie śmierci dwóch duchownych wydał biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak.

Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut.

Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich.

Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają Mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili Mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie.

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Ks. Robert Szulczewski / Fot. seminarium.sosnowiec.opoka.org.pl
Ks. Robert Szulczewski / Fot. seminarium.sosnowiec.opoka.org.pl

 

Diakon Mateusz Błaut / diecezja.sosnowiec.pl
Diakon Mateusz Błaut / diecezja.sosnowiec.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Niepotrzebnie włączał w sprawę maszynistę. Przecież go nie znał.

 2. Быдлошевский Л.З. mówi

  Głupi jesteście ze na to odpowiadacie a jeszcze bardziej idiotyczne jest redaktor który to umieszcza….

 3. Hammurabi mówi

  “Znając to środowisko nie wykluczam, że zbrodni dokonano na tle… relacji emocjonalnych”…
  Zabrakło mi tu słowa “chorych”.
  A swoją drogą po lekturze “Mojej walki o prawdę” nasuwało mi się pytanie o charaktery kleryków ulegających chuciom przełożonych i tych milcząco tolerujących ich umizgi.
  Toż w normalnym układzie taki popapraniec przez długi czas miksowane zupki by przez słomkę spożywać musiał!
  Że co? Że nie wolno tak? Że studia ważniejsze?
  Bzdura!
  Kilka naprawdę męskich odpowiedzi na homoseksualne propozycje odniosłyby skutek. To właśnie brak należytej i zdecydowanej reakcji rozzuchwala, umacnia w poczuciu bezkarności pod opieką takich i innych Kaszaków!

 4. Jola mówi

  Tak, nie mówmy o brudach naszego KK
  Nie mówić, nie myśleć i nie czuć.

 5. zgred malkontent mówi

  Zboczency powinni nie tylko jesc przez slomke, ale takze sikac przez slomke – po uprzednim wycieciu tego, co grzeszylo!

 6. Wladca mówi

  Znacie „Imie Rozy“ Umberto Eco ?

 7. Exkleryk mówi

  Obstawiam 5 zł, że poszło o HIV. Tam takich wielu. Dwa tygodnie świeci bez masturbacji nawet a potem wypiąć się dla grupy i nawet nie myśleć o prezerwatywie. Potem wyrzuty sumienia i cykl dwutygodniowy od nowa.

 8. Takaja mówi

  Dlatego diakon Mateusz zapewne zginął ,że nie zgadzał się na to zło tego bandyty zwanego proboszczem !!:(

 9. Ignac mówi

  To pokazuje co grzech robi z człowiekiem i jak groźne jest co się. Mieszanie w głowach, niszczenie podstawowych wartości daje takie żniwo.

 10. verizanus mówi

  @ Władca Stary antykatolicki paszkwil

 11. verizanus mówi

  Formalnie jest zakaz przyjmowania…tego typu…do seminariów.

 12. verizanus mówi

  Szkoda diecezji…szkoda dzieła bp Adama Śmigielskiego….

 13. Redemptor mówi

  Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości.
  Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy “pierestrojki” oraz “głasnosti” i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
  Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki” (Ap 18. 4).

 14. verizanus mówi

  @ Redemptor Media jakby chciały i mogły miałby o wiele więcej atrakcji…. A każdy w miarę trzeźwy i przytomny człowiek dobrze wie gdzie NAPRAWDĘ tych dewiantów jest najwięcej, kto promuje niemoralność no i najważniejsze o czym WOLNO mówić (bo inaczej “mowa nienawiści”, “anty coś tam” “jakaś fobia” itp itd) a o czym nie ;). Gdyby Kościół katolicki miał cokolwiek do gadania zabijanie dzieci byłoby niedozwolone, rozwody zakazane a dostęp do treści nieprzyzwoitych maksymalnie niedostępny.

 15. cccpsucks mówi

  wypowiedzieć konkordat z jakiej paki mam utrzymywać tą moralną zgniliznę jaką jest kałkał. dlaczego ja płacę podatek od gruntu a te tłuste świnie w sutannach ani grosza? prdlnięty kraik -Podolska

 16. Rebih mówi

  Nie jestem zaskoczony. Zdarzenie to może wrecz uchodzić za symbol bergoglianizmu.
  W koncu skoro Josek Bergoglio utrzymuje sobie z pieniędzy wiernych gromadkę trans-homo-prostytutek, to znaczy, że granice pomiędzy złem i dobrem zostały zniesione, zgodnie z dyrektywami libertynów sterujących Joskiem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.