Na imprezie krzyczeli „je*ać Dudę” i przecięli plakat wyborczy. Zapadł wyrok skazujący

prezydent Andrzej Duda/ fot. screen
6

W czerwcu 2020 roku w Sulmierzycach (woj. wielkopolskie) na imprezie, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób, trzej nastolatkowie wykrzykiwali hasło wzywające do nienawiści wobec prezydenta RP Andrzeja Dudy i pocięli plakat wyborczy. Usłyszeli wyroki skazujące.

Mikołaj S., Makary M. i Wojciech R. na imprezę przynieśli ze sobą plakat wyborczy z wizerunkiem Andrzeja Dudy. Oskarżeni zaczęli wykrzykiwać obraźliwe hasła: „je…ć Dudę”. W pewnym momencie jeden z nich przeciął plakat nożyczkami, a inny trzymając zapalniczkę w ręku krzyczał: „chodźmy go spalić”. Zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła działaczka Prawa i Sprawiedliwości z powiatu krotoszyńskiego, której o sytuacji opowiedział syn uczestniczący w imprezie. Nastolatkowie zostali oskarżeni o to, iż działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu publicznym, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego znieważyli Prezydenta RP Andrzeja Dudę w ten sposób, że wykrzykiwali słowa wulgarne i uznane powszechnie za obelżywe.

Wczoraj (29.06.2021) Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok w sprawie. Trzej młodzieńcy zostali skazani na dwa miesiące ograniczenia wolności polegające na wykonywaniu nieodpłatnej i kontrolowanej pracy społecznej w wymiarze 20 godzin miesięcznie.
Sąd uznał, że prawo do krytyki nie może przeradzać się w prawo do formułowania inwektyw, zwłaszcza inwektyw wobec głowy państwa – sędzię Katarzynę Maciaszek cytuje Głos Wielkopolski.

Prokuratura wnosiła o wymierzenie oskarżonym kary sześciu miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie i wpłacanie przez każdego z nich po 500 zł nawiązki na rzecz prezydenta Dudy. Obrona wnioskowała z kolei o uniewinnienie oskarżonych lub umorzenie sprawy.

Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło informacji: Głos Wielkopolski, Polsat News

Przeczytaj także:

Skandaliczny wyrok sędzi Izabelli Gabriel! Jacek Międlar skazany na grzywnę za modlitwę pod pomnikiem katyńskim! Aborcjonistki uniewinniane

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Plomien mówi

  Można być nie zwolennikiem Prezydenta i nie lubić ,ale kary powinny być wysokie ,piastuje najwyższy urząd .

 2. Egil mówi

  Taki z ciebie Polak jak i z tego prezydenta.

 3. PPP mówi

  chwała ukrainie, nie, tłusty ryju? patrzcie jak się to upasło na cudzej biedzie

 4. aster mówi

  To tylko antypolski manekin wystrugany przez naszych wrogów, co to przybyli i tu spoczęli. I od „piastowania” choćby i najważniejszego urzędu żaden szacunek się nie należy. I kary dla zdrajców powinny być najwyższe.

 5. Maksio mówi

  A czy obywatel prezydent, ksywa „Budyń” zawsze działał zgodnie z Konstytucją i w obronie swobód obywatelskich? Gdyby tak było to nikt by jego portretów nie palił i nie obrażał. Jak ukręcił na siebie bat to niech teraz zbiera żniwo!

 6. MAREK mówi

  PAD oszukał Polaków. Wizja dostatniej i niepodległej Polski oraz szczęśliwych Polaków to nie jego bajka. To lewak-europejczyk, budowniczy eurokołchozu, wychowanek koszernego wroga Polski towarzysza geremka. Jego postawa w stosunku do antypolskich działań Żydów, Ukraińców i Niemców pokazała jego prawdziwe oblicze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.