„Musimy przygotować się na czwartą dawkę”. Izraelski epidemiolog o kolejnych etapach walki z pandemią

fot. pixabay
1

W sobotę (4.09.2021) przedstawiciel rządu Izraela ds. Covid-19, epidemiolog Salman Zarka, przedstawił plan kolejnych etapów walki z pandemią. – Biorąc pod uwagę, że wirus jest tutaj i tutaj pozostanie, musimy przygotować się na czwartą dawkę – powiedział Zarka w publicznym izraelskim radiu Kan. Nie sprecyzował, kiedy należy podać czwartą szczepionkę.

Zarka powiedział, że następny zastrzyk przypominający może zostać zmodyfikowany, aby lepiej chronić przed nowymi wariantami wirusa SARS-CoV-2. Podkreślił, że „tak teraz będzie wyglądało nasze życie”. Zarka spodziewa się, że pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku Izrael będzie podawał szczepionki, które będą specjalnie przystosowane do lepszego radzenia sobie z kolejnymi wariantami wirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Izrael rozpoczął podawanie trzeciej dawki 1 sierpnia 2021. Wobec gwałtownego wzrostu zakażeń ogłoszono, że dwie dawki nie są wystarczające i skrócono ważność tzw. zielonego paszportu do sześciu miesięcy. Do piątku (3.09.2021) trzecią dawkę przyjęło 2,5 miliona osób. Dzienne liczby zakażeń przekraczają 10 tysięcy i są najwyższe od początku pandemii.

A jak wygląda sytuacja w sąsiednim Egipcie? Zaszczepieni pełną dawką stanowią ok. 3% całej populacji. 1 września odnotowano 291 przypadków nowych przypadków i 7 zgonów. W Izraelu zaszczepieni pełną dawką stanowią 62% całej populacji. 1 września odnotowano 16 629 nowych przypadków i 43 zgony. Szczepionki pokonają pandemię?

Źródło informacji: The Times of Israel

Zobacz też:

Szokująca umowa na zakup szczepionek! Pfizer za nic nie odpowiada, umowy nie można wypowiedzieć, produktu nie można zwrócić

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

 1. Hammurabi mówi

  „Szczepi sią raz, potem drugi i trzeci i znów
  Bo drzemie w nas tyle celów i pragnień i snów.
  Szczepi się raz, wierzy w gwiazdy, kabały i sny,
  Słońce się rodzi nad naszą nadzieją, że teraz to umrzesz ty”…

  A poważnie to jakiego jeszcze trzeba dowodu, że świat stoi nad przepaścią?
  Dane, o ile prawdziwe nie biorą pod uwagę liczby ludności. Egipt to ponad 100 milionów ludzi a Izrael niewiele ponad 9 milionów.
  Preparat wstrzykiwany ludziom jak widać zgodnie ze „spiskową teorią” upośledza odporność organizmów.
  Doktor Czerniak w przystępny sposób tłumaczy o co chodzi…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.