MSZ Ukrainy grozi polskim rolnikom: „Zadziałamy ostro, tam gdzie trzeba”

Dmytro Kułeba
11

Nie jesteśmy, nie byliśmy i nie będziemy kozłem ofiarnym, który będzie tolerował te wszystkie bezpodstawne ataki. A tam, gdzie trzeba ostro zareagować, my zadziałamy ostro – polskim rolnikom grozi minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.

W wywiadzie dla „Voice of America” minister spraw zagranicznych Ukrainy wypowiedział się na temat sytuacji w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, gdzie od kilku miesięcy protestują polscy rolnicy i przewoźnicy. Kułeba twierdzi, że wie jak rozwiązać problem z Polakami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sytuację komplikuje fakt, że nie tylko w Polsce cała odpowiedzialność za problemy europejskich rolników została przerzucona na Ukrainę. Z jakiegoś powodu nie mówi się o wejściu rosyjskiego zboża na rynek europejski. Z jakiegoś powodu nikt z tym walczy. Z jakiegoś powodu nikt nie walczy ze zbożem spoza Europy, które trafia na europejski rynek w ogromnych ilościach. Padł jeden temat, że za wszystko winna jest Ukraina – oburzył się Dmytro Kułeba.
Nie jesteśmy, nie byliśmy i nie będziemy kozłem ofiarnym, który będzie tolerował te wszystkie bezpodstawne ataki. A tam, gdzie trzeba ostro zareagować, my zadziałamy ostro. I niech się nie obrażają, że pokazaliśmy charakter. Zrobiliśmy to już w przypadku tego obsesyjnego protestującego, który wezwał Putina. I trzeba przyznać, że polskie władze zareagowały – powiedział Kułeba i zapewnił, że Ukraina będzie swoich interesów gospodarczych.
I najprostsza część jest taka, i to jest główny wniosek z mojej rozmowy w Warszawie, że rozmawialiśmy długo. Wszystko jest proste w tym sensie, że zarówno rząd Polski, jak i rząd Ukrainy pracują nad rozwiązaniami. Ponieważ nikomu ten konflikt nie jest potrzebny i istnieje szczera chęć uniknięcia eskalacji. Ale będą kolejne prowokacje. Rozumiemy, że Rosjanie i ich agenci podsycą całą tę historię, będzie więcej prowokacji, więc musimy zachować zimną krew – powiedział Kułeba.

OBEJRZYJ: Tusk wypowiada wojnę polskim rolnikom?! Ukraina to skorumpowany kraj! Jacek Międlar u Marcina Roli [WIDEO]

Ciekawi nas jak teraz czują się ci, którzy jeszcze niedawno obrzucali błotem wszystkich tych, którzy przestrzegali przed ukraińską butą, ukraińską butą i niewdzięcznością. Czy mają na tyle honoru, by uderzyć się w pierś i przeprosić?

Źródło cytatów: Voice of America

Przeczytaj także:

Ukraińcy chcą kontynuować wojnę z Rosją kosztem krajów Zachodu

K. Baliński: Zamiast Polakom, mordercom Polaków

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. gal mówi

  Nie zamknie morde ten banderowski pupilek oligarchicznego reżimu kijowskiego. Ruscy nie sa mi bratem ale niech was tluka niewdzieczne scierwa 24 h na dobe i 365 dni w roku. Szkoda tylko tych uczciwych Ukraincow ze musza uczesniczyc w tej koszernej hucpie.

 2. Kunegunda mówi

  Brawo ROSJA, bic banddere –okraincow… My POLACY mowimy DOSYĆ, okraincy wynocha z POLSKI. ROLNICY nie wpuszczac zboza i produktow -trucizny okrainskiej… blokowac granice! ŁAPY precz od POLSKI dzicz stepowa -okraincy!!

 3. Irek mówi

  Trzeba mieć tupet żeby w sytuacji w jakiej się znajduje ten ich kraj straszyć swoich sąsiadów a Polskojęzyczne ,,popisowe” władze na to pozwalają!

 4. Adam mówi

  Co on moze? Putina ma na karku ,narod sie wykrwawia a jemu sie zdaje ze ma jeszcze jakies moce sprawcze. Ukr zawaze byla i bedzie rosyjska.

 5. George mówi

  Czyżby ten banderowski, ukraiński szowinista Kułeba groził nam nową Wołynką? Co na to polskie władze i polska prokuratura? Czy Kułeba został już uznany personą non grata?

 6. Andrzej mówi

  Kułeba, czytaj teraz co pisze Lach. Nie chcemy waszego zboża, nawet jeśli jest to jakiś ułamek. Nic od was nie chcemy, to wy nas potrzebujecie, nie my was. Wspierając ten śmieszny twór, zwany ukrainą, narażamy się Rosji. Lepiej wódkę pić z Rosjaninem, niż ukra mieć za sąsiada. Dotarło imbecylu?

 7. Zergu mówi

  To już ostanie podrygi wyznawców Bandery i spółki. No ale mówiłem to już na początku tej wojny że tak to się skończy. Ale zobaczcie oni są zacietrzewienie w swojej Banderowskiej ideologi do końca. No i wszstko wskazuje że wytłuką Banderowców co do jednego. Tak to wygląda zemsta za Wołyń (bo też ich tam narezali wyznawcy bandery, nie tylko naszych rodaków) górali ze wzgórz golan. Przypatrzei cie jak załatwili ich w białych rękawiczkach. Majstersztyk bo nawet sie nie połapali kto ich tak załatwił 🙂

 8. Dumny Polak mówi

  Zwykle, nikczemne, demoniczne bydle!
  Nic wam sie nie nalezy, hamy i prymitywy, niech was Pan Putin, jednego po drugim, wysle do samego diabla!
  Na zaden lepszy los sobie, kanalie, nie zasluzyliscie!
  Pogarda za pogarde, nikczemne ku..wy!

  Jedynem wyjatkiem, o ile daloby sie na rynkach swiatowych znalezc kupcow, dzieki ktorej daloby sie to gowno daklej odsprzedac, kasujac za to roznice do naszej kasy panstwowej, oraz pod warunkiem, ze daloby sie ten transport do ostatecznego odbiorcy, kompletnie kontrolowac!
  PRECZ Z BANDEROWSKIM , DEMONICZNYM UKROWSKIM MOTLOCHEM!
  Je..ac ich wszystkich niegodnych jakiegokolwiek wspolczucia, pies!

  Zadamy natychmiast przywrocenia rozmow pokojowych z Rosja i cieszcie sie, ze was wszystkich Pan Putin, nie wezmie, za wasza nigdy nie widziana nikczemnosc na sznur i wyp..li wszystkich na pustynie!

 9. Shadow mówi

  Zapomniał upainski bandyta, jak zablokowali na wiele miesięcy nasze transporty kolejowe z Chin. Stracili dużo przedsiębiorcy polscy, ale i skarb państwa. To są skurwysyny najwyższych lotów.

 10. Kamil mówi

  Tak, w końcu zaczyna dochodzić do ludzi, co to są upadlincy.
  Pamiętam jak dwa lata temu zablokowali mnie na portalu wykop, ponieważ jasno wyrażałem się nt upadlincow.
  Ja nie jestem za Ruskimi ale to ukrainiec to prawdziwy wróg

 11. Krzysztof mówi

  kułeba stul pysk i przestań grozić ! szmaciarzu ze sprzedajnego kraju – ty śmiesz stawiać warunki polskim rolnikom po tym co zrobiliście ? Na zbity ryj wszystkich wywalić z naszego kraju jak się nie podoba , niewdzięcznicy . Obserwuje to wszystko i historie zaczynam przeglądać i myślę ,że Putin – choć go nie lubię ma rację . Zawsze będziemy pamiętać wasze mordy na Polakach – WOŁYŃ HUTA PIENIACKA I NNE MIEJSCA masowych mordów . Zamordowaliście w bestialski sposób ok. 200,000 Polaków i dlatego przyjaciół w nas nie macie , bo nawet nie powiedzieliście jednego prostego słowa : przepraszamy wy sqwysyny !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.