Moskwa nakazała Agencji Żydowskiej zaprzestanie działalności w Rosji

Władimir Putin i Chabad Lubawicz
14

Żydowski portal Jerusalem Post poinformował, że rosyjski rząd nakazał Agencji Żydowskiej zaprzestanie działań na terenie kraju. Rozkaz został wydany w liście otrzymanym od rządu rosyjskiego na początku tego tygodnia. Urzędnicy Agencji Żydowskiej potwierdzili, że pismo zostało otrzymane, ale nie komentowali odpowiedzi, która jest obecnie rozpatrywana w biurach organizacji w Jerozolimie w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Kancelarią Premiera.

Jerusalem Post twierdzi, że decyzja Moskwy nakazująca Agencji Żydowskiej do zaprzestania pracy w Rosji jest dramatyczna i może bezpośrednio podważyć zdolność rosyjskich Żydów w emigracji do Izraela, w sytuacji gdy w wyniku nakładanych sankcji na Rosję wiele linii lotniczych zawiesiło swoją działalność. Izraelski portal donosi, że społeczność żydowska w Rosji obawia się aresztowań ze strony Rosji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Agencja Żydowska nazywana w skrócie Sochnut lub JAFI to organizacja syjonistyczna działająca na całym świecie na rzecz rozwoju gospodarczego Izraela i zwiększenia zdolności przyjmowania Żydów z diaspory chcących się w nim osiedlić. Jest organem wykonawczym Światowej Organizacji Syjonistycznej. Została założona przez byłego prezydenta Izraela Chaizma Weizmana, którego rządy przypadają na krwawe początki istnienia Izraela (1948-1952).

Przypomnijmy, że państwo Izrael zostało zbudowane metodami terrorystycznymi, a w zamachach organizowanych przez Żydów w latach 40. ginęli palestyńscy cywile i angielscy żołnierze. W lipcu 1946 roku żydowska organizacja Irgun podłożyła bombę w hotelu King David w Jerozolimie. W wyniku zamachu śmierć poniosło 91 osób, głównie Palestyńczyków i Brytyjczyków. W kwietniu 1948 roku terroryści z Irgunu przeprowadzili masakrę w arabskiej wsi Dajr Jasin, podczas której wymordowali ponad 200 osób, w tym kobiety i dzieci. Miało to służyć zastraszeniu ludności arabskiej, która po tej masakrze uciekała ze swoich wsi w obawie przed żydowskimi mordercami. W rozmowie z red. Piotrem Korczarowski z eMisjiTv sprawę przybliża Jacek Międlar (obejrzyj).

Źródło informacji i cytatu: Jerusalem Post

Przeczytaj także:

Szef żydowskiej organizacji terrorystycznej znieważa i grozi Jackowi Międlarowi. Powodem nowa książka „Polska w cieniu żydostwa”

Żydzi atakują IPN za pozew przeciw dziennikarce mówiącej o „polskim i nazistowskim reżimie”

Żydowska prasa atakuje Polskę fake newsem o dewastacji kirkutu w Świdnicy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  A cóż w tym dziwnego? Państwo niepodległe może sobie pozwolić nawet na likwidację wrogich organizacji „społecznych”.
  Wtedy byłby to prawdziwy news, gdyby zamiast Rosji dotyczył Polinu.

 2. z-k mówi

  Zawsze może Izrael wziąć żydów z Polin. Jest ich tu od cholery i zaskarbił by sobie polską wdzięczność gdyby ich sobie zaimportował

 3. Marcinmar mówi

  Tylko dokładne powtórzenie 1968 roku, może ukrócić panoszenie się czerwonego żydostwo szkodzącego Polsce.

 4. W K mówi

  Agencjo Żydowska wywali cię też wolna Polska.

 5. Hammurabi mówi

  Poważnie?
  To ja chcę usłyszeć oficjalną opinię o tym fakcie wydaną przez „luminarzy jedynie słusznych idei”…
  No może niejaki Jarosław Józef Szczepański – niejawny ale wpływowy współpracownik WSI jeden z okrągłostołowych „korników”, pupil i prowadzący Komorowskiego albo Jan Hartman, spec od heurestyki twierdzącej, że na podstawie istniejącej „wiedzy” stawia się hipotezy, których nie trzeba udowadniać dadzą głos?
  To by było naprawdę fascynujące.

 6. Ewa-Maria mówi

  Gdyby w Polsce tak się stało to by garstka nas prawdziwych pozostała. A tak mamy Polin .

 7. Shadow mówi

  Jest ich w Polsce sporo,ale nie aż tak dużo aby nas została garstka. Problem jest w tym, że przeważnie siedzą na eksponowanych, wpływowych stanowiskach.

 8. ubawiony mówi

  Czy po wypowiedzi Tuska,ze bedzie usuwal,wyprowadzal,za mordy z urzedow nie zwarzajac na prawo,was oszczedzi? Az takimi naiwniakami jestescie?

 9. Anty mówi

  Ubawiony. My jesteśmy ubawieni tym że są jeszcze frajerzy którzy wierzą że PO jest lepsze o PiS lub tacy którzy wierzą że PiS jest lepszy od PO. Bajka o złym i dobrym glinie już nie działa.

 10. ubawiony mówi

  W ktorym momencie popieram PiS?
  Dziekuje za uwage.

 11. Krzysztof mówi

  Do: Z-K Mówi : i wtedy więzienia w Polsce , by zostały opróżnione , nastałby dobrobyt ( o którym mówił Gierek) spokój i sprawiedliwość , Sądy działały by szybciej , bo tego gówna by już nie było tutaj. Skarb państwa byłby SKARBEM PAŃSTWA POLLSKIEGO A nie skarbem przybłędów , złodziei , cwaniaczków i oszustów jak to ma miejsce do dziś.

 12. Ewa-Maria mówi

  Shadow; odsyłam do 'Poznaj ich prawdziwe nazwiska’

 13. George mówi

  Oby tylko rząd „dojnej zmiany”, który jak wiadomo ochoczo współpracuje z żydowskim diabłem nie wpadł na pomysł lub nie został stosownie zadaniowany przez żydowską diasporę i nie sprowadził tego śmiecia do Polski. Wcale bym się zdziwił!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.