Żydowska prasa atakuje Polskę fake newsem o dewastacji kirkutu w Świdnicy

kirkut w Olkuszu 2015/ fot. twitter
11

We wtorek, 19 lutego 2019, większość izraelskich mediów obiegła szokująca informacja o rzekomym „zdewastowaniu żydowskiego cmentarza w Świdnicy”. Według dziennikarzy miała to być odpowiedź na „narastające napięcie na linii Polska-Izrael”. Informację takiej treści podała agencja prasowa Jewish Telegraphic Agency (JTA), a za nią m.in. Jerusalem Post, The Times of Israel, sNewsi czy portal antisemitism.org.il – monitorujący przypadki antysemityzmu na świecie.

Sprawą zainteresował się dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski, któremu izraelski dziennikarz powiedział, że dewastacja kirkutu w Świdnicy będzie ”tematem numer jeden” w porannych dyskusjach w Izraelu. Makowski szybko zweryfikował informację i okazało się, że jest to klasyczny fake news. Kirkut w Świdnicy nie został zdewastowany, a zamieszczone przez żydowską prasę zdjęcia pochodzą z 2015 roku z Olkusza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„To właśnie tam, cztery lata temu na cmentarzu przy ulicy Ołowianej nieznani sprawcy zniszczyli 15 nagrobków, czarnym sprayem umieszczając na nich motywy satanistyczne oraz antykatolickie (m.in. oskarżenia Jana Pawła II o pedofilię). Tymczasem bez żadnej weryfikacji źródeł, tego rodzaju spreparowana w antypolskim kontekście polityczno-społecznych ”informacja” rozprzestrzenia się w izraelskich środkach masowego przekazu i jest komentowana w telewizji” – pisze Makowski.

Dziennikarz natychmiast powiadomił o sprawie ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego, który skontaktował się z burmistrzem Świdnicy i otrzymał informację, że żydowski cmentarz nie został zdewastowany. Magierowski poprosił dziennikarzy o usunięcie fake newsa. Po jego interwencji agencja JTA sprostowała podane przez nią nieprawdziwe informacje.

Portal Świdnica24 informuje, że od kilku lat mieszkańcy Świdnicy systematycznie porządkują kirkut, a w akcję zaangażowała się m.in. młodzież z Gimnazjum nr 4 oraz wolontariusze z Kościoła Zielonoświątkowego-Świdnica dla Jezusa.

– Przypominam, że „zdewastowany cmentarz w Świdnicy” to nie pierwszy fake news na gruncie polsko-żydowskim w ostatnich miesiącach. O policji, która miała „pobić w Krakowie obywatela Izraela i pokazywać nazistowskie gesty” pisałem w sierpniu. To też fake – informuje na Twitterze red. Makowski.

Źródło informacji i cytatów: wp.pl, swidnica24.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Żydowska gra w dobrego i złego policjanta

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  A może te żydowskie hieny same zaczną dbać o groby swoich pobratymców. Teraz metoda jest taka ; doprowadzić kirkut na skutek niedbałości do ruiny a potem wyciągać rękę w żebrackim geście do państwa po pieniądze na jego renowację.
  Polacy sami dbają o groby swoich bliskich i co 20 lat muszą uiszczać opłatę za miejsce, aby grób nie uległ likwidacji.
  Tego samego należy wymagać od nadzwyczajnej kasty żydów. 20 lat minęło, nie ma opłaty – LIKWIDACJA.

  1. Sulisław mówi

   Glińska jałopa dała 100 milionów na cmentarz żydowski. Glińska jałopa ile dała na polskie cmentarze na Kresach, na polskie cmentarze w Polsce? Dość już tego żydowskiego popisu!

 2. Jakub mówi

  Trzeba byc czujnym jak mówi Pan Grzegorz Braun…bo nastepny etap to krwawa prowokacja…

 3. Leon mówi

  Buran dobrze mówi. Ale ponoć śmierć żyda według prof. Barbary Engelking-Boni to tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka, a śmierć Polaka to kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. I dostała 522 tysiące złotych z naszych podatków od Narodowego Centrum Kultury na jakieś badania.

  1. Gutmen mówi

   Ona powinna sobie głowę przebadać.
   Za darmo z NFZ u. Tyle pieniędzy tym ludziom dawać na walkę z nami by można było nas spokojnie i bez niepokojów społecznych opluwać. Odezwiesz sie- antysemityzm. Mówisz prawdę- antysemityzm. 2+2=4…rasista.
   5+5=10 …mowa nienawiści.
   „Proszę zapłacić za kierkut pieniądze”… =bezpośredni atak wycelowany przez trterroryste ,rasistę, obrzydliwego Polaczka na Jegomościa z Państwa Starozakonnych zapewniającego najwyższe komfortu, kulturalne,społeczne,medialne i bezpieczeństwa Palestyńskiej społeczności .
   Heteroseksualista = wróg publiczny nr.1
   Biały kolor = obrzydliwość
   Odbieranie dzieci = troskliwie Państwo socjalistycznych republik w EUrabii.
   Chyba założę słownik by ogarnąć ten bełkot

 4. Sulisław mówi

  Glińska jałopa dała 100 milionów na cmentarz żydowski. Glińska jałopa ile dała na polskie cmentarze na Kresach, na polskie cmentarze w Polsce? Dość już tego żydowskiego popisu!

  1. Ada I. mówi

   Nie ma co mówić – PIĘKNIE podziękowano społeczeństwu i szkolnej młodzieży Świdnicy za porządkowanie tego, co do nich nie należy! Zrozumienie?, poczucie ładu, czy ludzkiej przyzwoitości?, tradycją POLSKĄ podyktowana dbałość o groby? Widocznie taka już ich kultura , że za dobro tłucze się ” brudną ścierą ” porządnych ludzi po każdym akcie dobroczynności.
   Wnioski na przyszłość? – nie trzeba tu żadnych słów, wystarczą odczucia.

 5. Jaca mówi

  Coraz bardziej odczuwam niechęć do tych żydowskich kłamców, co mienią się lepszymi od reszty świata.

 6. julie mówi

  A moja ukochana babcia uczyla mnie kiedys tak ! ” pies was ..bal pod kirkutem lewa lapa prawym butem ! ” Szczesc Boze Polski !

 7. Szeryf mówi

  Milicja Żydowska we wrześniu 1939 r. w Zamościu, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim, wyłapywała ukrywających się w tym mieście lub okolicach żołnierzy polskich. Rozstrzeliwali ich na miejscu albo przekazywali NKWD. Gdy bolszewicy prowadzili na rozstrzelanie kolumnę około 2000 polskich jeńców w okolicach Kostopola, jeden z cudem ocalonych tak opisywał ich zachowanie: „Gdy kolumna szła przez miasteczko – miejscowi Żydzi pluli na nas, wyzywali najbardziej plugawymi słowami, rzucali w naskamieniami”. Mało kto wie także, że Żydzi stawiali bramy powitalne we wrześniu 1939 r. wkraczającym wojskom niemieckim w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku czy Krakowie. W Zarębach Kościelnych na czele witających stał rabin w stroju odświętnym – mówi prof. Krzysztof Jasiewicz. Ponadto… całowali wjeżdżające do Wilna czołgi Sowieckie i wiwatując nosili trumnę z napisem „Polska we Lwowie”. Mówmy też o powstaniach antypolskich we wrześniu 1939 r. – apeluje justice4Poland. Miały one miejsce w licznych miejscowościach na wschodzie. Mówmy też o masowej kolaboracji Żydów z gestapo lub NKWD czy udziale w Holocauście, o czym pisali nawet żydowscy pisarze. Świadkowie tamtych dni – Emanuel Ringelblum, kapłan Chaim Aron czy nawet sam Marek Edelman, jak również tysiące polskich świadków. I my apelujemy: mówmy o tym, czytajmy, udostępniajmy. Nie dajmy obarczyć Polski wszystkimi grzechami tego świata! Mówmy o zbrodniach żydowskich na Polakach.

 8. Combo mówi

  Żydzi zapomnieli, że Bóg chciał ich zgładzić za bliźnierstwa i złote bożki, teraz robią to samo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.