Mosbacher atakuje projekt repolonizacji mediów: „Rozdrobnienie mediów ograniczy wolność słowa. To cenzura”

Georgette Mosbacher/ fot. Twitter
10

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny zapowiada repolonizację mediów. O tym, czy będzie to działanie autentyczne, czy tylko gra pod publiczkę, przekonamy się już niedługo. Posłanka Joanna Lichocka zapowiedziała, że projekt ustawy pojawi się w Sejmie już na jesieni.

W połowie sierpnia Lichocka powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, że prace nad projektem trwają i mają to być zapisy antymonopolowe – Ja bym chciała, żeby one były dokładnie takie jak we Francji, ponieważ to są już sprawdzone wzorce, które tam funkcjonują od wielu lat – powiedziała posłanka PiS.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W piątek (29.08.2020) ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher zaatakowała na Twitterze pomysł repolonizacji mediów. Stwierdziła, że przymusowe rozdrobnienie mediów ograniczy wolność słowa i będzie niekorzystne dla polskiego społeczeństwa oraz firm medialnych. Mosbacher stwierdziła wręcz, że to cenzura.

Jeśli ktoś myśli, że ambasador USA walczy o wolność słowa i dobro Polaków, to jest skrajnie naiwny. Mosbacher troszczy się wyłącznie o to, żeby amerykańskie Discovery nie straciło telewizji TVN. Nie zapominajmy też, że w 2019 roku amerykański fundusz kapitałowy KKR, założony przez Żydów, przejął niemieckie wydawnictwo Axel Springer, co oznacza, że stał się udziałowcem koncernu Ringier Axel Springer będącego największym wydawcą prasy w Polsce.

ZOBACZ: Repolonizacja mediów? Żydzi przejmują niemiecki koncern wydawniczy Axel Springer

Mosbacher zajmuje się obroną amerykańskich firm, a liczy się wyłącznie kasa. Media, których broni ambasador USA, produkują fejki i antypolskie prowokacje, takie jak leśna celebra ku czci Hitlera. To już nawet nie są media, tylko tuby propagandowe szczujące na Polskę i Polaków. Stając w ich obronie i bezczelnie mieszając się do polskiego ustawodawstwa ambasador Mosbacher walnie przyczynia się do wzbudzania antyamerykańskich nastrojów w polskim społeczeństwie.

Źródło informacji: Twitter, Polskie Radio 24

Zobacz też:

„Mosbacher, go home”. Konfederacja domaga się uznania ambasador USA za persona non grata [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Netopelek mówi

  żydowska szmata persona non grata, won z POLSKI, już dawno to coś przekroczyło wszelkie granice dopuszczalne dla dyplomaty w obcym kraju

 2. Hammurabi mówi

  Pani Mosbacher jest tylko i aż ambasadorem rządu USA w Polsce. Czas, by jej ekscelencji ktoś uświadomił, że wypowiadanie się ambasadora w sprawach gospodarczych, politycznych czy kulturalnych państwa z którego gościny korzysta jest dyplomatyczną gafą, żeby nie powiedzieć błędem w sztuce.
  Pani Mosbacher wychodzi z założenia, że skoro na terenie Polski stacjonuje iluś tam jej krajanów w mundurkach, nabyła uprawnienia gubernatorskie?
  Co na to polski rząd? Będzie z babusem rozmawiał, czy poinformuje, że kolejny taki wyskok spowoduje uznanie jej za „personę non grata” w Polsce?
  Z całą pewnością nie. Rząd nie będzie z nią rozmawiał, bo… Pani ambasador nie będzie miała czasu umówiona do fryzjera a wyproszenie arogantki z Polski mogłoby nastąpić wyłącznie w przypadku zatrzymania słońca w biegu i wyschnięcia wody w morzu.

 3. kici kici KOCUR mówi

  Słyszeliście wiadomość dnia? Bandytę używającego ksywy Margot wypuścili z kicia. Wstyd i hańba dla polskich władz i polskiego wymiaru sprawiedliwości. Bandyterka rządzi Polską. I tyle w temacie

 4. antyPO✡PiS mówi

  Gdyby Polska była prawdziwie praworządnym i suwerennym państwem, to ta stara żydówka Mosbacher już dawno zostałaby wydalona z Polski jako persona non grata.

 5. Marcin Malik mówi

  Żydówka chowająca się za amerykańską flagą walczy o żydowski interes, i popiera prasę wzniecającą konflikty wewnętrzne w Polsce.

  Tak, ona ma prawo uważać się za władczynię Polski i poruszać sprawy wewnętrzne, gdyż dobrze wie że jest w kraju podbitym. Proponuję dać jej tą samą pracę w Rosji, w Chinach, lub w Turcji. Od razu musiałaby wyjechać. W Polsce jednak POPIS nawet płaci za własna okupację, więc ona może powiedzieć wszystko.

  Skoro Mosbacher tak kocha wolność słowa, to niech Palestyńczycy kupią stację tv w Polsce aby opowiadać o zbrodniach Syjonistów 24/7.

  1. Felek mówi

   Malik semickie imię.
   Po Arabsku, po Żydowsku Król.

  2. Karol mówi

   No i co Felek chciał przez to powiedzieć?
   Że ktoś z nazwiskiem Malik nie może krytykować ani żydów ani bezczelnych amerykańskich przedstawicieli z PiSem w tle?

  3. Felek mówi

   To niech Palestynczycy kupiø TV stację w Polsce.
   Skød te pomysły, czasami z Malikiem nie usłyszłes w Meczecie te wariackie pomysły.

 6. Cierpliwy mówi

  No proszę Rachela upomina swe dzieci. Ciekawe kiedy będzie je znowuż opłakiwać.

 7. MOSBACHER GO HOME!!! GO HOME!!! mówi

  mosbacher GO HOME!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.