Repolonizacja mediów? Żydzi przejmują niemiecki koncern wydawniczy Axel Springer

wydawnictwo Axel Springer/ fot. screen
8

Miała być repolonizacja mediów i ograniczenie niemieckich wpływów w kształtowaniu przekazu medialnego, a więc opinii publicznej w Polsce. Z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. Niemiecko-szwajcarskie wydawnictwo Ringier Axel Springer (po 50% udziałów) nadal jest największym wydawcą prasy w Polsce. Onet, Fakt i Newsweek to perły w koronie tego giganta.

Co mamy zamiast repolonizacji? Mamy przejęcie niemieckiego Axel Springer przez amerykański fundusz kapitałowy KKR założony w 1976 przez Jerome’a Kohlberga, Henry’ego Kravisa i George’a R. Robertsa. Wszyscy trzej panowie to amerykańscy Żydzi. Kohlberg już nie żyje, ale KKR ma się doskonale i właśnie kupuje za 2,9 mld euro pakiet 43,5% akcji niemieckiego wydawcy. To więcej niż pakiet należący do kontrolującej dotychczas spółkę Friede Springer (wdowa po Axelu Springerze), która posiada 42,6 % akcji. W wyniku transakcji Axel Springer zostanie wycofany z giełdy do końca 2019 roku lub w pierwszym kwartale 2020.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Rezultat oferty stanowi bardzo silny fundament dla planowanego strategicznego partnerstwa z KKR” – powiedział dyrektor generalny Springer Mathias Döpfner. „W najbliższych miesiącach skupimy się na wdrażaniu naszej strategii rozwoju, którą będziemy rozwijać.” Döpfner podkreślił, że KKR chce wykorzystać możliwości rozwoju dziennikarstwa cyfrowego i branży ogłoszeń internetowych.

Źródło informacji: Reuters, anglojęzyczne biogramy w Wikipedii

Zobacz też:

Żydowska nagonka na amerykańskiego historyka krytykującego ustawę 447 i roszczenia wobec Polski [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kazimierz Walczy mówi

  Kolejna wpadka pis. Oni by nawet nie ośmielili się na jakieś działania, priorytet ma zawsze strona żydowska. Tak samo jest z paltfusami i lewactwem, priorytet u nich to żydzi, potem mniejszości seksualne i narodowe, takie jak ukraińska, niemiecka, cygańska, litewska, czeczeńska itd.

 2. Zulu-Tango-Tango mówi

  POJLIN w budowie! Polacy nawet się nie zorientują jak nastąpi YUDE-okupacja podobna do tej w Palestynie!

  1. Halinka mówi

   Masz ,rację ,ale w Polsce w 90% i debile ?! Nie zauważyłeś ?!

 3. bn mówi

  RePOLINizacja mediów. „Rozsądnie prożydowski” i antypolski PiS chyba zadowolony.

  1. 447 mówi

   No to będzie Ciekawie !!.

 4. Flex mówi

  Kolejne „wolne media” pod nadzorem Pani Namiestnik GM będą. Artykuły i scenariusze będą pisane już tylko „ostruganymi ołówkami”!

 5. Krzysztof mówi

  A co to znaczy repolonizacja mediów ? Zejście na poziom zidiocenia np. jak to się dzieje w przypadku TVP ? Przypominam, że to głównie zagraniczne media / przy bierności polskich służb specjalnych/, wyciągają na światło dzienne afery związane z polskimi politykami. A zresztą co to za różnicy w czyich rękach jest koncern, będący właścicielem niektórych polskich tytułów prasowych, jeśli Polską rządzi potomek narodu Izraela ? :).
  https://dzienniknarodowy.pl/times-of-israel-o-morawieckim-poska-uczynila-premierem-bylego-bankiera-o-zydowskich-korzeniach/?fbclid=IwAR0bsQMy7yeWVlGYIx35vO1Vz6b7yhHVyyYoMaxCWs_nsCczHd6uTghMTio

 6. Dawid mówi

  CHAZARSKIE plemię żmijowe ydy , piekło już czeka na nich

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.