„Mosbacher, go home”. Konfederacja domaga się uznania ambasador USA za persona non grata [WIDEO]

Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Jakub Kulesza/ fot. screen
8

W środę (15.07.2020), podczas konferencji prasowej w Sejmie, posłowie Konfederacji zaapelowali do rządu RP o uznanie ambasador USA za persona non grata. „Mosbacher, go home” – stwierdził poseł Grzegorz Braun. Poseł Robert Winnicki przedstawił długą listę skandalicznych zachowań amerykańskiej ambasador, która ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski i pozwala sobie na aroganckie wypowiedzi pod adresem polskich polityków. Jej najnowszy występ to atak na byłego szefa MON Antoniego Macierewicza.

ZOBACZ: Trump gratuluje „historycznej reelekcji przyjacielowi Dudzie”. Gratuluje także Mosbacher i ostro atakuje Macierewicza!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Wypowiedzi [ambasador USA] naruszają Konwencję Wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych pomiędzy państwami – powiedział Winnicki i podkreślił, że to zachowanie nie spotkało się z żadną reakcją ze strony państwa polskiego. – Pani Mosbacher regularnie, notorycznie i z premedytacja łamie Konwencję Wiedeńską mieszając się do spraw wewnętrznych i polskiej debaty publicznej, do polskich dyskusji i polskich sporów – wskazał Winnicki przytaczając fragment konwencji zakazujący ambasadorom takiej działalności.

Konwencja stanowi też, że „państwo przyjmujące może w każdym czasie i bez obowiązku uzasadnienia swej decyzji zawiadomić państwo wysyłające, że szef misji bądź którykolwiek z członków personelu dyplomatycznego misji jest persona non grata, albo że którykolwiek inny z członków personelu misji jest osobą niepożądaną”.

– Dziś nadszedł czas, aby powiedzieć, że pani Mosbacher powinna być osobą niepożądaną i persona non grata w Polsce. Nie może być tak, że w XXI wieku, wobec suwerennego państwa polskiego wysłannik Stanów Zjednoczonych zachowuje się jak ambasador Nikołaj Repnin w XVIII wieku wobec króla i Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. To jest niedopuszczalne. Wzywamy rząd do zdecydowanej reakcji w tej sprawie – zaapelował Winnicki.

– Są pewne granice, których przekraczać nie można. Nie mamy pretensji do rządu Stanów Zjednoczonych. Mamy pretensje do polskiego rządu, bo to jego rolą jest dbanie o to, żeby Polska była suwerennym krajem, by konwencje były przestrzegane i był pewien porządek rzeczy. To ambasadorów wzywa się na dywanik. A my mamy sytuację, gdy to ambasador wzywa polskich polityków i urzędników na dywanik, krytykuje słowa naszego prezydenta, byłego ministra, krytykuje projekty ustaw. To jest rzecz niesłychana. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta: bo polski rząd na to pozwala – powiedział poseł Jakub Kulesza i podkreślił, że Konfederacja domaga się powagi państwa polskiego.

Domagamy się uznania ambasador Mosbacher za persona non grata w Polsce!

Domagamy się uznania ambasador Mosbacher za persona non grata w Polsce!

Posted by Konfederacja on Wednesday, July 15, 2020

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Izraelskie media szczują po wyborach: „Zwyciężyła retoryka antysemicka i anty-LGBT. Zwyciężył sojusznik rządzących Polską nacjonalistów”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stanislaw mówi

  Dobrze ze Konfederacja podnosi temat amerykanskiego zarzadcy na terenie Polski , ale to przedewszystkim powinna byc ostry protest ,,polskiego,, rzadu , jesli jest dalej ,,polskim,,

 2. piotr mówi

  Mosbacher znów zabiera głos. Odpowiada politykom PiS.

  1. Jan Kowalski mówi

   Brawo, tak trzymać! Całe szczęście, że w sejmie jest Konfederacja. Jak na razie tylko oni upominają się w polskich sprawach.

 3. Kielczanin40 mówi

  Czy może autor podać źródło, skąd czerpał dotyczące zasług tej kobiety?(wypadałoby…) Chcę sprawdzić czy to nie fake news

 4. janusz mówi

  czym jestesmy Polska czy Polin ??? (no coment)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.