„Morawiecki wprowadził w błąd dziennikarzy i opinię publiczną”. Konfederacja o konsekwencjach przyjęcia mechanizmu praworządności [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
16

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił „podwójne zwycięstwo”, jakie rzekomo Polska odniosła na szczycie unijnym po wycofaniu weta budżetowego i przyjęciu konkluzji dodających wytyczne do rozporządzenia ws. mechanizmu praworządności. – Konkluzje szczytu nie są wiążące prawnie! Premier Morawiecki wprowadzał w błąd dziennikarzy i opinię publiczną mówiąc, że konkluzje są ponad rozporządzeniem. A w nim nie zmienił się ani przecinek na korzyść Polski. Konkluzje nie mają wpływu na samą treść rozporządzenia! – wyjaśnił poseł Krzysztof Bosak na piątkowej (11.12.2020) konferencji prasowej.

Bosak wskazał, że konkluzje szczytu są zobowiązaniem politycznym, a nie prawnym i tylko od dobrej woli polityków będzie zależeć ich przestrzeganie. – Różnica pomiędzy zobowiązaniem politycznym i zobowiązaniem prawnym  jest taka, że zobowiązania prawnego można dochodzić przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zobowiązanie polityczne – szukaj wiatru w polu. Można jedynie jeździć po stolicach europejskich i skarżyć się, że ktoś go nie dotrzymał. Czy nie tak skarżył się premier Morawiecki po szczycie lipcowym, gdzie twierdził, że został wprowadzony w błąd co do konkluzji lipcowych? – zapytał poseł Konfederacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bosak wskazał też, że samo zawężenie mechanizmu praworządności do spraw budżetowych wcale nie jest bezpieczne. – Przedstawiony niedawno nowy pakt w sprawie migracji tworzy instrumenty finansowego nacisku na państwa, które nie będą przyjmować migrantów. Zasada: bierz albo płać. Więc kto nie bierze i nie płaci, ten narusza interesy finansowe wspólnoty i będzie podlegał na bazie tych finansowych uzgodnień mechanizmowi praworządności – wyjaśnił Bosak.

– Premier Morawiecki zgodził się na to, żeby ostatecznie została postawiona „kropka nad i” mechanizmu praworządności, i żeby Unia Europejska została wyposażona w mechanizm sankcjonowania państw, które robią cokolwiek wbrew woli Komisji Europejskiej i wbrew woli Unii Europejskiej. W tym roku kończy się Unia Europejska, w której państwa narodowe mają coś do powiedzenia, a w przyszłym roku zaczyna się – dzięki podpisowi Mateusza Morawieckiego – federalne europejskie superpaństwo, które ma własne podatki, własne źródła dochodów, własny dług publiczny i mechanizm praworządności, dzięki któremu może zmusić buntownicze prowincje do posłuszeństwa – podsumował mec. Michał Wawer.

Źródło cytatów: Facebook

Zobacz też:

Ostra reakcja ministra Ziobry na kompromis ws. budżetu UE. „Rozporządzenie łamie traktaty europejskie i ograniczy polską suwerenność”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyd Mikke komunista z ZMS-u mówi

  Jajko,daj sobie na luz. Socjalisto.

  1. tow.Piotrowicz z PZPR / PiSrael mówi

   Jedyna nadzieja w prawdziwie prawicowej i pro polskiej Konfederacji. Dlatego polscy patrioci z Konfederacji są tak zaciekle atakowani przez żydokomunę z POPiS-u i SLD.

  2. Małgorzata mówi

   Właśnie KE uznała konkluzje i ma się do nich stosować. Nie szkalujcie, nie promujcie konfederacji bo doprowadzicie ze rządzący przegrają a wygra lewactwo z którym to konfederacja zawsze głosuje. Głosowali przeciwko vetu, głosowali za odwołaniem Kaczyńskiego. Fajną spółkę tworzą.

  3. tow.Piotrowicz z PZPR / PiSrael mówi

   Nie produkuj się pisowski, lewacki trollu. Kłamstwa na temat polskich patriotów z Konfederacji to możesz sobie uskuteczniać na pisowskich forach i w TVPiS.
   Przypomnij sobie jak PiSrael głosował razem z PO i SLD w sprawie obywatelskiego projektu ustawy STOP🔯447 oraz w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Nie pamiętasz? To ci trollu odświeżę pamięć – TAK SAMO!

   KONFEDERACJA to jedyna prawdziwie ideologiczna i patriotyczna PRAWICA, czego nie można powiedzieć o socjalistach z PiSraela.

   Do PiS-u podobnie, jak do PO i SLD należy wielu postkomunistów z sowieckiej PZPR, jak np. tow.R.Czarnecki, tow.Czabański, tow.S.Piotrowicz, tow.Jasiński czy tow.Saryusz-Wolski (wcześniej PO).

   Morawiecki (doradca Tuska) po raz kolejny uległ EUrokołchozowi i zgodził się na wtrącanie się unijnych komisarzy w wewnętrzne sprawy Polski.

   Obejrzyj sobie na kanale wRealu24 na YT, jak sympatyzujący z PiS-em red. Lisicki krytykuje zakłamanego Morawickiego.: „ Polska oddała suwerenność! To nie jest sukces! Morawiecki kłamie. Paweł Lisicki wRealu24!”

   PS. I bardzo dobrze, że narodowcy i wolnościowcy z Konfederacji głosowali za odwołaniem socjalisty i filosemity Kaczyńskiego, który wysłał policję do spacyfikowania Polaków biorących udział w Marszu Niepodległości.

  4. Jaca mówi

   Popieram w 100% i dziękuję. Jednak do tego betonowego elektoratu pisraela nic już nie dotrze. Straszne mają klapy na oczach i wyprany przez tvpis mózg.
   O lewactwie nawet nie wspominam. Z takim społeczeństwem nic się już nie da dobrego zrobić dla Polski. Może jak zaczną dostawać „cięgi po dupach” to niektórzy przejrzą na oczy ale już będzie za pózno.

  5. Ole mówi

   Przydupas pisowski Lipiński „Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra Polski jest to, żeby nie powstała narodowa, nacjonalistyczna prawica w Polsce.”
   PISiory Kalksztajna, ci to dopiero tworzą spółkę z lewactwem których nawet policyjną rządową pałą nie chcą potraktować. Ale za to prezes mający policję a ostatnio nawet wojsko w ręku śmie lud pisowski prosić o obronę kościołów.

  6. Bosak mówi

   Jaki on jest mądry choć młodziutki zostałby premierem gdyby nie ten….trądzik?

 2. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  Samo gadanie na mównicy publicznej niczego nie rozwąże, zatem dlaczego żaden z konfederacji nie popchnie do Trybunału Stanu akt oskarżenia za bezprawne działanie na szkodę Państwa? Gadać każdy potrafi nawet bolszewik komunistyczny jak Budka, a to już wyjątkowy debil.

  1. hi-fi mówi

   W punkt.

  2. AntyPO✡PiS mówi

   A czy kiedykolwiek Trybunał Stanu postawił przed sądem jakiegoś ministra? Bądź realistą. Przecież postkomuna z POPiS-u ma większość w parlamencie.

  3. czytaj tluku mówi

   Postępowania przed Trybunałem Stanu
   Sprawa Czechowicza (1929) – skierowana przez Trybunał do ponownego rozpatrzenia przez Sejm, do czego z powodów politycznych nigdy nie doszło
   Sprawa byłego premiera Piotra Jaroszewicza i byłego wicepremiera Tadeusza Pyki (1984) – zakończona umorzeniem
   Afera alkoholowa (1997), oskarżeni:
   były minister finansów Andrzej Wróblewski – uniewinniony
   były minister spraw wewnętrznych Czesław Kiszczak – uniewinniony
   były minister rynku wewnętrznego Aleksander Mackiewicz – uniewinniony
   były minister współpracy gospodarczej z zagranicą Dominik Jastrzębski – skazany na 5 lat utraty biernego prawa wyborczego i tyleż lat zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych
   były prezes Głównego Urzędu Ceł Jerzy Ćwiek – skazany na 5 lat utraty biernego prawa wyborczego i tyleż lat zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych
   Sprawa byłego ministra skarbu Emila Wąsacza – umorzona w 2006 ze względu na błędy proceduralne, decyzja uchylona w II instancji w marcu 2007. Sprawa prawomocnie umorzona 3 lipca 2019 r

  4. AntyPO✡PiS mówi

   Matole, żaden z nich nie został skazany prawomocnym wyrokiem skazującymi na odbywanie kary w więzieniu. I żadnemu z nich nie skonfiskowano majątku. Takie procesy są na potrzeby takich lewackich imbecyli, jak ty. To tylko pijarowe spektakle dla plebsu.

   Od 1989 roku rządzi postkomuna z POPiS-u i SLD. I dlatego nie było „Norymbergi” dla komunistycznych zbrodniarzy z PZPR, WSW i SB, a na liście 100 najbogatszych rezydentów Polski jest wyłącznie komunistyczna złodziejska bezpieka i jej resortowe pomioty.

 3. Karol mówi

  Co Konfederacja i jej wierchuszka zrobiła dla Polski, nie mogę znaleść czegokolwiek, jakieś osiągnięcia Konfederacji brak. Polsce potrzebna jest prawica bez Żydów jak udający gorliwego katolika Braun i bez bolszewika jakim jest Korwin Mikke czy jakoś tak tez nie polskie nazwisko.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Spadaj pisowski, lewacki trollu do kraju pochodzenia swoich rodziców, czyli do postsowieckiej Rosji i Izraela. Tam docenią twój antypolonizm i nienawiść do polskich Katolików, który wyssałeś już z mlekiem matki żydówki-komunistki.

  2. Jaca mówi

   A jak mieli coś zrobić jak nie są u władzy co? W knesejmie występują na mównicy i robią co mogą to im mikrofony wyłączają. Cały ten bandycki popis powinien już dawno być wykopany a wielu wsadzonych do pierdla. To są paskudni zdrajcy i szkodniki razem z tym Dudą-Judą i Trzaskowskim co hanukowe świece zapalają. Przez takich to właśnie Polska zginie a my będziemy służyć jako obywatele III kategorii jerozolimskiej szlachcie. Tego chcecie?

 4. mario mówi

  No proszę jak ten pucułowaty żyd pcha się do władzy.A na Marszu Niepodleglości jak tylko policja zaczęła atak na manifestantów PIERWSZY spieprzał aż się kurzyło.Niedokształcony i tchórzliwy żydek robiący karierkę na plecach Polaków-gojów!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.