Morawiecki przedstawia plan szczepień na Covid-19 i nawołuje do eliminacji „kłamliwych informacji o zagrożeniach” [WIDEO]

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
16

W środę (2.12.2020) odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i szefa KPRM Michała Dworczyka w sprawie planu szczepień na Covid-19 w Polsce. Chociaż Morawiecki zapewnił, że szczepienia mają być dobrowolne, to z jego wypowiedzi wynika, że bez zgody na przyjęcie szczepionki nie ma co marzyć o powrocie do normalności. Premier jednoznacznie wskazał, że masowe szczepienia są warunkiem likwidacji lockdownu i ratowania miejsc pracy.

Polska podpisała umowy na dostawę ponad 45 milionów dawek szczepionki z trzema firmami farmaceutycznymi: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson, AstraZeneca. Szczepionki będą dwudawkowe. Z wypowiedzi Morawieckiego i Niedzielskiego wynika, że Polska nie będzie prowadziła żadnych badań nad szczepionkami dopuszczonymi do obrotu przez Europejską Agencją Lekową.

– Zachęcam do tego, żeby eliminować wszystkie fake newsy, wszystkie nieprawdziwe i kłamliwe informacje o szczepionkach, o szczepieniach, o zagrożeniach. My opieramy się o agencje lekowe i o badania renomowanych firm – oświadczył premier.

Dworczyk zapowiedział, że od połowy grudnia we wszystkich mediach ruszy „akcja profrekwencyjna”, której celem jest nakłonienie Polaków do poddania się szczepieniu. Podkreślił, że masowe szczepienia pozwolą uporać się z pandemią koronawirusa.

SKLEP-WPRAWO.PL

Morawiecki zapowiedział, że w pierwszej kolejności szczepionka ma być dostępna dla służb medycznych. Następni w kolejce będą pensjonariusze domów opieki społecznej, służby mundurowe i osoby powyżej 65. roku życia. Szczepienia będą podawane w przychodniach i innych stacjonarnych placówkach medycznych, a także w szpitalach tymczasowych. Mają też powstać mobilne zespoły szczepiące. Koszt zakupu szczepionek ma wynieść od 5 do 10 mld zł, w zależności od liczby dodatkowych dawek.

Niedzielski zapowiedział, że rząd wprowadzi „pakiet udogodnień” dla osób, które się zaszczepią, żeby osiągnąć poziom 50-60% zaszczepionej populacji. – Cele, które sobie stawiamy, są bardziej ambitne. Pan premier stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80% i do tego będziemy dążyli – powiedział minister zdrowia.

Mój komentarz: Szkoda, że żaden z dziennikarzy nie zapytał, jaki „pakiet udogodnień” wiąże się ze zgodą na szczepienie. Obstawiam, że ten pakiet to po prostu przepustka do normalnego życia. A zatem nie trzeba będzie wprowadzać przymusowych szczepień. Wystarczy, że ci, którzy odmówią poddania się szczepieniu, nie będą wpuszczani do sklepów, tak jak ma to dziś miejsce z maseczkami. I sterroryzowani w ten sposób Polacy „dobrowolnie” poddadzą się eksperymentowi medycznemu, który nie wiadomo jak się skończy.

Zwraca też uwagę wypowiedź premiera, który informacje o zagrożeniach wynikających z aplikowania eksperymentalnych szczepionek nazywa fake newsami i zachęca, aby je eliminować. To pokazuje, że wszelkie wątpliwości co do specyfików testowanych przez zaledwie kilka miesięcy, będą nie tylko lekceważone, ale wręcz zwalczane. Zatem głos polskich naukowców i lekarzy zwracających uwagę, że podanie niesprawdzonej szczepionki stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia, nie będzie wysłuchany.

ZOBACZ: „Szczepionki przeciw SARS-CoV-2 nie zostały należycie zbadane”. Naukowcy i lekarze apelują do władz RP o dobrowolność szczepień i rzetelną debatę publiczną

Wszystko to nie napawa optymizmem. Władza postanowiła potraktować obywateli jak króliki doświadczalne. Zapowiedziana przez Dworczyka akcja propagandowa ma przekonać Polaków, że to świetny pomysł. Nieprzekonanych zgnoi się reżimem sanitarnym i mandatami za jego nieprzestrzeganie. Potem Morawiecki i Niedzielski ogłoszą, że wspólnie wygraliśmy z epidemią. A gdy za kilka lat okaże się, że szczepionki na Covid-19 mają poważne skutki uboczne, będzie można pisać zażalenia na Berdyczów.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Kanadyjski patolog o Covid-19: „Największa mistyfikacja w historii. Testowanie powinno być wstrzymane” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Netopelek mówi

  dla mnie żydowiecki to nie tylko zdrajca POLSKIEJ RACJI STANU, ale obecnie już zbrodniarz odpowiedzialny za ludobójstwo (50 tys. POLAKÓW, którzy zmarli na skutek zamknięcia służby zdrowia na jego rozkaz), zarówno to ścierwo jak i wszyscy mu posłuszni powinni być po prostu zlikwidowani fizycznie,
  ja zabiję każdego w obronie mojej rodziny, który spróbuje nas zaszczepić, a świadectwo szczepienia na pewno da się kupić na czarnym rynku bardzo szybko

  1. SKAMI mówi

   Rozmyślałem nad różnymi opcjami, lewe świadectwo szczepień, przekupienie osoby szczepiącej, hacker który wbije w systemie że jestem zaszczepiony ale na pewno żydostwo to jakoś zabezpieczy. Również jestem gotowy zabić w obronie rodziny

   1. Robert mówi

    Szokujący powód wymogu tak niskiej temp dla covid szczepionki Pfizera.

    1. Robert mówi

     Lekarze i naukowcy ostrzegają przed szczepieniami na COVID-19. Apelują do prezydenta i rządu.

     1. Robert mówi

      [PILNE!] Posłowie miażdżą ministra zdrowia pytaniami o szczepionkę!

   2. rins mówi

    Dworczyk to taki drugi Nitras, bezczelny cham któremu nalpułbym w twarz i strzelił w pysk gnojowi

 2. Quidam mówi

  Za Morawieckim i całym tym socjalistycznym rządem stoją Bank Centralny i NWO… dlatego bezczelne łamanie Konstytucji, przestępcze wprost bandyckie ograniczenia wolności i praw obywatelskich, by zastraszyć i złamać ducha Narodu

  w Polsce ciągle trwa wojna o wpływy pomiędzy PiS -uarami i stojącymi za nimi żydostwem, masonerią i NWO zachodnim, a PO-N i stojącymi za nimi nazistowskimi Niemcami, Rosją i Chinami

 3. Irena mówi

  Nie mam wątpliwości,żydokomuna-masońscy mordercy,zdrajcy Narodu nie mają granic.Bagnet na broń !

 4. Jan Kowalski mówi

  Precz z tym żydowskim zbrodniarzem ! A swoją drogą , może warto zastosować się do jego propozycji usuwania fałszywych wiadomości o szczepionkach i zacząć od wszelkich jego wyprawy na ten temat, bo to są ewidentne kłamstwa. Poza tym jest to wezwanie do przestępstwa przeciwko prawom obywatelskim w postaci wolności słowa. I kto to robi, premier rządu?

 5. Jan Kowalski mówi

  Korekta literówki w komentarzu. Chodzi oczywiście o wypowiedzi, a nie wyprawy, co błędnie wkleił edytor tekstu.

 6. Halina mówi

  Muzeum Polin przerobimy na siedzibę Sądu Narodowego, – wtedy zaczniemy wracać do normalnego życia.

 7. benedykt mówi

  Jeden szubrawiec walczy na wyścigi z drugim, kto większym łotrem niosącym kalectwo , ciężkie powikłania a w konsekwencji śmierć dla Polaków. Niesprawdzona, bo w żaden sposób nie zweryfikowana rzetelnymi i długofalowymi badaniami „szczepionka” będzie miała (z wielkim prawdopodobieństwem) na końcowym etapie twarz właśnie kostuchy i chyba o to chodzi „samarytaninowi z rządu”. Nie jest bowiem możliwe, żeby główni decydenci nie zdawali sobie sprawy z olbrzymiego zagrożenia aplikując beztrosko milionom ludzi (a nawet ich zachęcając!!) specyfik, który w żaden naukowy sposób nie jest udokumentowany pod kątem skuteczności działania dla zdrowia i życia człowieka. W dodatku została już wyrażona zgoda na zdjęcie całkowitej odpowiedzialności z producenta za „skutki uboczne” dobroczynnego działania lekarstwa.. Taki to prezent „nasz polski rząd” ma dla nas pod choinkę..

 8. wilk mówi

  ILU JESZCZE TAKICH IDIOTOW W POLSCE JAK MORAWIECKI JEST,TY GLABIE KAZDY WIE ZE SZCZEPIONKE TESTUIE SIE PRZEZ KILKA LAT,ZANIM PODA SIE PACIENTA,JESTES CHLOPIE TOTALNYM BEZ MOZGIEM

 9. Shadow mówi

  Oni nie są bezmózgami, oni doskonale wiedzą co robią, to zbrodnia z premedytacją. Tu się nie liczy zdrowie i życie obywateli. Robią to dla ogromnych korzyści materialnych, które są już gdzieś umieszczone w rajach podatkowych. Kolejne zyski czekają na ocenę , od ilu zaszczepionych dupków polskich dostaną prowizję,Prawdopodobnie obiecano im też dożywotnie bycie KAPO w bantustanie zwanym Polin. A w razie niepowodzenia, mają przyrzeczenie o bezkarności i ewentualnym azylu na ciepłych wyspach. Tak jak BIGFARMA ma zapewniony brak odpowiedzialności za powikłania poszczepienne.

 10. Naska mówi

  Jest to modyfikator DNA (genowy). Nazwa jest myląca.

 11. Jakub mówi

  Mosiek odleciał całkowicie…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.