Minister Rau o ataku na rosyjskiego ambasadora: „Godny ubolewania incydent, który nie powinien mieć miejsca”

minister Zbigniew Rau/ fot. Twitter
12

W związku z poniedziałkowym (9.05.2022) atakiem na ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa, który został oblany czerwoną farbą przez Ukraińców demonstrujących przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich w Warszawie, oświadczenie w sprawie wydał minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

– Wydarzenie, które miało miejsce dzisiaj podczas składania wieńców przez Ambasadora Federacji Rosyjskiej na Cmentarzu Poległych Żołnierzy Sowieckich było godnym ubolewania incydentem, który nie powinien mieć miejsca. Dyplomaci cieszą się szczególną ochroną, bez względu na politykę, którą prowadzą ich rządy – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie MSZ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wcześniej minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński usprawiedliwiał na Twitterze atak na Andriejewa „zrozumiałymi emocjami” ukraińskich kobiet biorących udział w demonstracji.

ZOBACZ: Oświadczenie ministra Kamińskiego w związku z atakiem na ambasadora Rosji w Warszawie: „Emocje ukraińskich kobiet są zrozumiałe”

Źródło informacji: gov.pl

Zobacz też:

Ambasador Rosji oblany czerwoną farbą. Demonstranci nie dopuścili do złożenia wieńców na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Danuta Elżbieta mówi

  pan Kamiński natychmiast powinien być zdymisjonowany.

 2. Rebih mówi

  Wysłanie tego Rau i Dudy pocztą na adres Kremla załatwiłoby sprawę i zmniejszyłoby zaparszywienie powietrza w Warszawie.

 3. Ewa-Maria mówi

  Kobiety ukraińskie niech tego typu akcje przeprowadzają u siebie. Słowa tego niemoty Kamińskiego tylko zachęcają do tego typu prowokacji. Ta prowokatorka zwana 'dziennikarką’ powinna natychmiast być odesłana na UPAine bez prawem wstępu do naszego kraju. Tak postępują wszelkiej maści szumowiny. Można przypuszczać że tego typu akcje staną się powszechnymi. Winę ponoszą nasi rządzący z Morawieckim.

 4. z-k mówi

  Kamiński idi na h….Zawsze był to nieprofesjonalny dupek , sam powinien się podać do dymisji i wyjechać z tymi ukrainkami

 5. gość mówi

  Ciekawe czy dla Kamińskiego tak samo zrozumiałe są emocje Polaków, którzy mają dość rządów polskich niepolskich politykierów, po których ślad na ziemi powinien zaginąć?! Kamiński – uwolnij więźniów politycznych! Olszański… Osadowski… OBECNI!

 6. Zdzichu mówi

  Dodam tylko, że cała ta sytuacja to ustawka kacapska zrobiona rękami zadymiarzy niejakigo Kramka…

 7. W K mówi

  Ta dzicz, której parę milionów jest już w Polsce, zwyczajowo rozrywa dyplomatów końmi, więc i tak miał szczęście.
  Przyzwolenie na naruszanie nietykalności cielesnej Ambasadora Rosji w Polsce pokazuje, że rząd warszawski już zapomniał o tym, co się stało po pobiciu w Warszawie jakichś rosyjskich dzieci kilka lat temu. Teraz pracownicy polskich instytucji w Rosji muszą spodziewać się mocnego pobicia przez nieznanych sprawców, gdy tylko wyjdą na ulicę. Krótka pamięć będzie boleć. I po co im to było 🤔.

 8. Shadow mówi

  Ten cały niepolski nierząd to takie śmieszne ratlerki łapiące za nogawki wielkoluda. Ośmieszają siebie, ale przede wszystkim nas Polaków, na arenie międzynarodowej. Hańba wam niepolskie mendy-sukinsyny.

 9. wynocha mówi

  Deportować tę dzicz, póki nie jest za późno!

 10. Mirosław mówi

  Pan minister Rau sprawia najrozsądniejsze wrażenie w tej rządowej czeredzie. Zasługuje na to, by być wicepremierem, kimś więcej niż ministrem spraw zagranicznych, mieć większy wpływ na politykę zagraniczną Polski.
  A pan Morawiecki w ogóle powinien trzymać buzie i nie wypowiadać się na temat farby i rosyjskiego ambasadora. Jak na premiera jest zbyt gadatliwy i zbyt dużo chlapie niepotrzebnych słów. Podobnie jak pan Duda.
  Z Dudą to już trudno… Ale, panie Kaczyński, kiedy sobie pójdą z rządu panowie Morawiecki, Kamiński, Błaszczak?
  Polska odetchnęłaby chyba z ulgą.

 11. finka mówi

  Rząd nie aresztując prowokatorki ukrowskiej ściąga na Polskę hańbę ale i trudne do przewidzenia fatalne konsekwencje, ambasadorzy to osoby nietykalne, baba już powinna być w areszcie. Wyobrażacie sobie, ze jakaś Palestynka wylewa balon sztucznej krwi na ambasadora Izraela w czasie obchodów rocznicy powstania w gettcie, cały świat by zawył, a Dudasz z MM już by leżeli plackiem kajając się.

 12. Jozef mówi

  Zamyka sie niewinnych POLAKOW …za mowe tz.”nienawisci” jak WOCIECHA OLSZANSKIEGO a dziwka ukrainska bez zadnej kary za tak straszna sprawe … Rodacy obudzcie sie … Jesli Wojciech Olszański nie wyjdzie 12 Maja 2022 wolny, trzeba wieszac sedziow…i prokuratorów!!!! Polacy trzeba nam sprawiedliwosc wykonac samemu bo wladza nalezy do narodu Polskeigo!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.