Minister Niedzielski nałożył obowiązek kwarantanny na osoby podejrzane o zachorowanie na małpią ospę i osoby z kontaktu

minister zdrowia Adam Niedzielski/ fot. Twitter
18

W piątek (27.05.2022) minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał trzy nowelizacje rozporządzeń, które wprowadzają działania prewencyjne związane z małpią ospą. Dotyczą one m.in. zgłaszania przypadków zakażenia, kwarantanny i hospitalizacji osób z podejrzeniem lub chorych na tę chorobę.

W Polsce nie zanotowano dotąd przypadku małpiej ospy. Źródłem obecnych ognisk na obszarze Europy jest wirus linii zachodnioafrykańskiej. Ze względu na to, że choroba dotąd nie występowała w Polsce, zachodzi konieczność uwzględniania małpiej ospy oraz zakażenia wirusem MPXV w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znowelizowane przepisy dotyczą także obowiązku zgłaszania przypadków podejrzenia lub rozpoznania małpiej ospy lub zgonu z jej powodu do właściwego miejscowo państwowego inspektora sanitarnego. Gdy dojdzie do wykrycia przypadku podejrzenia małpiej ospy lub jej rozpoznania, będzie można nałożyć kwarantannę na osobę z kontaktu lub podejrzaną o zachorowanie. Osoby, u których rozpoznano chorobę, będą podlegać hospitalizacji.

Źródło informacji: gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: SKURWYSYŃSTWO!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jolanta mówi

  Też będą leczyć respiratorami i zamykać szpitale przed chorymi?

 2. Polak mówi

  2x miałem covida i nie byłem na żadnej kwarantannie. Żaden zbrodniarz typu Morawieckiego, Niedzielskiego nie bedzie mi mówił jak mam żyć! Na kwarantannę mogę zostać skierowany, zgodnie z polskim prawem, po uprawomocnieniu się wyroku. Na razie nie mam żadnej sprawy.

 3. MAREK mówi

  Większość ludzi chce być traktowana, jak bezrozumne @zwierzęta to, czemu tyrani, dewianci, psychopaci i zbrodniarze nie mieliby z tego skorzystać. Specjalista od zwierząt ludzkich @Harari spotkał się z bezkarnym @morawieckim a minister choroby i nagłej śmierci dostał dyrektywy od komunistycznego ludobójcy szefa WHO, więc kolejna fala tresury ruszyła.

 4. Jozef mówi

  Tych bandytow trzeba zlikwidować bez zwłoki!!

 5. Ewa-Maria mówi

  Przecież było to do przewidzenia że coś nowego wymyślą. Z covidem nie za bardzo wyszło po ich myśli więc nową 'zarazę’ wymyślili . To wszystko dlatego żeby trzymać krótko obywateli. Po spędzie w Davos dopiero zacznie się jazda. Schwab zrobił im pranie mózgów a to wszystko przeniosą na obywateli. Jeżeli Polacy nie pogonią tych psychopatów to będzie powtórka z tego co już było.

 6. Anna mówi

  Wszystkie małpy są zgromadzone w polskojęzycznym rządzie łącznie z szefem MZ więc to oni powinni się bać tej małpiej ospy.
  My spokojnie działajmy oddolnie żeby WHO nie przejęło nad naszym zdrowiem i ciałem władzy, bo jeszcze globalne zwierzęta ludzkie do soboty obradują w Genewie. Harari do psychuszki. Tacy osobnicy są zakałą ludzkości.

 7. Jakub mówi

  Dobrze, że nie mamy dżungli, bo sprawa mogła by być przesądzona, a tak może lasy zostawią tym razem w spokoju.

 8. Stanisław mówi

  Niedzielski jest małpą polityczną i powinien być zutylizowany.

 9. Hvjv mówi

  Gdzieś słyszałem że to choroba pedałów, zatem nie mamy się czym martwić, noi może w tym roku nie będzie marszu pederastów bo będą na kwarantannie, oby bo rzygać się chce

 10. George mówi

  Niedzielski do wora, wór do jeziora! To jedyne rozwiązanie w przypadku tego psychola.

 11. Michu. mówi

  Mało, że Niedzielski nie poniósł odpowiedzialności za fatalna politykę covidową. Miliardowe straty, rozpasanie lekarzy o niepotrzebne zgony. Tymczasem minister nadal hula i robi kolejny cyrk. Wiecie co, wydaje mi się że dla koncernów i wielu bogaczy pandemia była finansowym eldorado, oni nie odpuszcza, a że są wpływowi czekają nas kolejne pandemię. Nie będzie już może lockdownów, ale zamordyzm może powrócić.

 12. Piotr mówi

  Jako faszysta popieram rozumną decyzję pisowskiego ministra zdrowia

 13. Republikanin mówi

  Ten pan to jakiś samo(?)zwańczy dyktator: warszawscy premier, prezydent, marszałkowie sejmu i senatu, a nawet cały sejm nie mają nic do powiedzenia, zaś Konstytucja RP i całe prawodawstwo to dla niego po prostu makulatura albo papier toaletowy.

 14. Krzysztof mówi

  To tego siwobrodego *&^%$$#wuja z obciętymi pejsami trzeba poddać dożywotniej kwarantannie . 9342765 Ja bym mu rozrywkę wymyślił ,

 15. Krzysztof mówi

  Bo ta siwobroda małpa działa na ich polecenie – to oczywiste.

 16. MACIEJ mówi

  Był sobie swego czasu Event 201 – symulacja, po której pojawiła się plandemia Covid-19.
  Był również Event NTI 2021, również symulacja. Czy czeka nas nowy cyrk?

 17. Rolo mówi

  Cwelu możesz sobie w zad wsadzić to rozporządzenie ….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.