Minister edukacji apeluje do kuratorów oświaty: „Kierujemy całą klasę na naukę zdalną, a nie tylko niezaszczepione dzieci”

minister edukacji Przemysław Czarnek/ fot. screen
5

W czwartek (9.09.2021) minister edukacji Przemysław Czarnek zaapelował do kuratorów oświaty, aby nie dzielić dzieci na zaszczepione i niezaszczepione. – Mam apel do kuratorów oświaty, po ustaleniu z ministrem zdrowia i GIS – jeśli wystąpi ognisko zakażeń, kierujemy całą klasę na naukę zdalną, a nie tylko niezaszczepione dzieci. Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione – powiedział Czarnek.

Dobrze, że minister edukacji nie zgadza się na segregację sanitarną w szkołach. Ale wysyłanie całych klas na kwarantannę oznacza, że również w tym roku żadnej nauki nie będzie. Ile razy każda klasa trafi na 10-dniową naukę zdalną? Pięć, dziesięć, dwadzieścia? Jak ma wyglądać edukacja w takich warunkach?

Jedyną metodą powrotu do normalności jest natychmiastowe zakończenie korona-histerii i akceptacja ryzyka. Kowid nie zniknie. Albo zaczniemy traktować go jak grypę, albo dzieci stracą kolejny rok. Nawet jeśli rząd nie zamknie szkół, to przy strategii nieustannej kwarantanny szkoły zamkną się same. W sezonie grypowym jest to nieuniknione.

Źródło informacji i cytatów: Twitter/Ministerstwo Edukacji

Zobacz też:

Segregacja sanitarna w technikum w Biłgoraju. Zaszczepieni uczą się stacjonarnie, a niezaszczepieni zdalnie

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alm mówi

  Nikogo nie kierujemy na naukę zdalną pisożydzie. Nie za to płacimy nauczycielom ani wam chołoto polityczna.

 2. Marcin mówi

  W artykule redaktor napisał że koronawirus nie zniknie i że trzeba zaakceptować ryzyko. Ja się pytam gdzie redaktor widział tego wirusa? Skąd takie założenie że w ogóle istnieje jakiś specjalny, inny niż co roku koronawirus? Dlaczego utwierdzacie ludzi w przeświadczeniu że istnieje jakieś wyjatkowe zagrożenie? Gdzie się podział ten koronawirus w wakacje? Czy wy dołączyliście do tego spisku?

 3. beno mówi

  Czy ktoś pisze te mądre (inaczej) artykuły dla szan. redakcji, czy też autorzy samodzielnie wymyślają te idiotyzmy?? Po pierwsze- jak dotąd , rzeczony wirus NIE ZOSTAŁ NIGDZIE WYIZOLOWANY po co więc pisać bzdury o nieistniejącym „kowidzie” który „nie zniknie” Poza tym – co to za „akceptacja ryzyka” czyli zwyczajnej grypy, skoro istnieje ona od wieków i cyklicznie narasta w okresie jesień-wiosna z wszystkimi jej znanymi skutkami (przynajmniej w naszym klimacie??) A to ,że kilkuset bandytów wciska głupotę kilku miliardom za pomocą wszelkich możliwych środków nacisku nie oznacza istnienia żadnej „pandemii” a wręcz odwrotnie. Trochę szacunku dla czytających, bo zaczynają tu już zęby boleć od niektórych prawd objawionych redakcji.

 4. Mkd mówi

  Warto zaznaczyć, że kwarantanna jest bezprawna!!

 5. Marcin mówi

  O tym właśnie napisałem. Dobrze że nie tylko ja to widzę. To tak jak wszystkie Pospieszalskie. Ich retoryka jest taka że ojej ojej jaki to głupi rząd, jak głupio walczą z tą pandemią. A sedno sprawy jest takie że nie ma żadnej pandemii. Żadnego nowego wirusa. Panie Międlar pilnuj Pan swojego portalu bo pozostał jako nieliczny prawdziwie niezależny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.