Milion euro dziennie! TSUE nakłada na nas kolejną karę. Teraz za Izbę Dyscyplinarną SN, która… zawiesiła działalność

12
SKLEP-WPRAWO.PL

Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył kolejną karę na Polskę. Tym razem sprawa dotyczy Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

27 października 2021 roku wiceprezes TSUE wydał postanowienie zobowiązujące Polskę do zapłaty okresowej na rzecz Komisji Europejskiej kary w wysokości miliona euro dziennie. Kara będzie liczona od dnia doręczenia naszemu krajowi tego postanowienia do dnia, w którym Polska wypełni zobowiązania wynikające z połowy lipca 2021 roku, tj. zawieszenia Izby Dyscyplinarnej SN.

Postanowienie TSUE

– W wydanym postanowieniu wiceprezes Trybunału zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie, licząc od dnia doręczenia Polsce tego postanowienia do dnia, w którym to państwo członkowskie wypełni zobowiązania wynikające z postanowienia z dnia 14 lipca 2021 r., lub – w braku zastosowania się do tego postanowienia – do dnia wydania ostatecznego wyroku – napisano w środowym komunikacie TSUE.

Poszanowanie środków tymczasowych jest konieczne, aby uniknąć poważnej i nieodwracalnej szkody dla porządku prawnego Unii oraz wartości, na których opiera się Unia, w szczególności wartości państwa prawnego – zaznaczono.

Tymczasem…

5.08.2021 Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Manowska, wydała zarządzenie, w myśl którego akta spraw wpływających do Izby Dyscyplinarnej SN mają trafiać do sekretariatu, gdzie będą przechowywane „do  czasu  wprowadzenia  do  polskiego  systemu  prawnego rozwiązań legislacyjnych umożliwiających efektywne funkcjonowanie systemu odpowiedzialności  zawodowej  sędziów  w  Rzeczypospolitej  Polskiej”. Pełna treść zarządzenia TUTAJ.

Oznacza to, że działalność Izby Dyscyplinarnej w praktyce została zawieszona. W ten sposób Polska podporządkowała się postanowieniu Trybunału Sprawiedliwości UE z 14 lipca 2021 roku nakazującemu natychmiastowe zawieszenie stosowania przepisów krajowych odnoszących się do uprawnień Izby Dyscyplinarnej. Decyzję o zastosowaniu takiego środka tymczasowego podjęła wiceprezes TSUE, Rosario Silva de Lapuerta.

Gdzie tu logika?

Zmiękczyć Polaków?

Po pierwsze, organ UE po raz kolejny karze Polskę za decyzje, które leżą w gestii suwerennych państw i ich rządów, nie zaś zagranicznych urzędasów. Przypomnijmy, że TSUE orzekł również kary dla Polski w związku ze sprawą kopalni Turów (500 tys. euro dziennie) i Puszczą Białowieską (100 tys. euro dziennie).

Po drugie, w tej najświeższej sprawie karze nas za funkcjonowanie organu, który oficjalnie został zawieszony, a którego likwidację publicznie zadeklarował rząd PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Za co zatem TSUE nakłada na Polskę kolejną, potężną karę? Czyżby chodziło i niepodporządkowywanie się Polaków pod unijny dyktat w sprawie odbierania nam szczątków suwerenności i pogardy wśród naszego narodu wobec lewackich ideologii, którymi brukselscy dyletanci próbują karmić społeczeństwa?

Czy kolejne kary nakładane na nasz kraj to przypadkiem nie jest odpowiedź na wezwanie wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego, niemieckiej polityk Katariny Barley, która oświadczyła:
Państwa takie jak Polska i Węgry trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne są skutecznym sposobem wywierania presji.

Polsko, jak długo jeszcze…?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbyszek mówi

  Tych ich Argumentow, ze dlatego nie dostaniemy pieniedzy ze strefy € nie idzie po prostu czytac, takie bzdury jak bankruta, dluznika.

  Kto moze byc tak glupi na Zachodzie UE, ze uwierzy, iz maja pieniadze i jakies daja – takich glupich jak te wladze UE chyba nie ma.

 2. W K mówi

  Większość mieszkańców Polski jest za biedna, żeby ponosić koszty ideologicznych fanaberii Unii Europejskiej. Liczby przemówią silniej niż słowa.

 3. Misiek13 mówi

  Oposcic natychmiast ta zlodziejska organizacje

 4. Hammurabi mówi

  Rzecz się dzieje zgodnie z planem którego częścią jest banda sukinsynów z tzw. „opozycji”.
  Nie po to Polskę przyjęto do unii, żeby pozwolić jej na samostanowienie!
  Naiwni polscy „euroentuzjaści” znów uwierzyli… Nie widzieli a uwierzyli.
  A wystarczy przypomnieć sobie, jak ta „cywilizowana” Europa traktowała nasz kraj…
  Wcale nie trzeba sięgać w zamierzchłą przeszłość, by skonstatować, że zawsze Polska na kontaktach z tzw. „zachodem” wychodziła jak przysłowiowy Zabłocki na mydle!
  Przypomnę Państwu Teheran. Kliniczny wręcz przykład kupczenia polskim losem bez polskiej wiedzy a tym bardziej zgody, właściwie z pominięciem tego „nieistotnego polskiego elementu”.
  Teheran to był jednak kolejny etap. Właściwie był kontynuacją dzieła rozpoczętego radzieckim atakiem na Wilno 3 stycznia 1919 roku zwanego dziś „wojną polsko-bolszewicką, z lotnymi premiami na szczytach angielskiej, niemieckiej, francuskiej czy czeskiej obłudy, kontynuowanego po krótkiej, dwudziestoletniej przerwie od 17 września 1939 roku, ukoronowanego amerykańskim – przepraszam najmocniej – skurwysyństwem.
  Układ Stalina z Rooseveltem był zwieńczeniem tylu lat starań…
  Dziś zmieniły się tylko metody a Komunistyczną Partię Robotniczą Polski zastąpiły zastępy sprzedawczyków i sukinsynów z tzw. „opozycji”.
  Tylko kto będzie w tym układzie Rooseveltem?

 5. Tomasz mówi

  Ta dziwna kara to wywieranie na siłę wpływu, określonego zachowania zgodnego z ideologią lewackiej Brukseli. Po drugie to podważanie suwerenności i prawa do samostanowienia przepisów w Polsce przez polski Rząd!

 6. Viktor mówi

  Przecież to show,kanciaże i złodzieje okradli całe EU, jak cały Świat.Nie mają żadnych pieniędzy i z naszym zaRządem dobrobytu kuglują w zmowie tym karaniem żeby cokolwiek zahapać i przetrwać.Posłuszny Kaczyński daje robić z siebie nawet świra takimi 5-tkami dla zwierząt, Turowem, Izbą Dyscyplinarną+ pół Polski okraść, sprzedać i zastawić aby Szajkę złodziejskich bankrutów zadowolić i utrzymać przy władzy , bo inaczej zrobią Nam rychło 3 Rzeź Swiatową, bo coVid’Owe mordowanie słabo Im oczekiwania spełnia. Pomyślcie co by było, gdyby teraz Te tuskie-komoruskie dziś rządziły – czołgi na ulicy i rzeź, a to małe piwo bo zima idzie i wszystko dopiero przed Nami. Oby Pan Bóg miał nas w swojej opiece i tej Bandzie dalej robił jak dotąd – i Ten (jak polski ?) zaRząd też żeby wiedział kiedy się zdymisjonować zanim ZNOWU będą chcieli polską mundurową krwią cały świat podlewać

 7. anonim mówi

  Jako retorsje wstrzymac z
  Aplaty skladki czlonkowskiej, wprowadzic soecustawe o opodatkowaniu szkopskich i zabojadowskich marketow: lidl, kaufland, auchan, lecletc i innych. Nakazac zaplate 20 podatku od zyskow ze sprzedazy. Dodatkowo przestac kupowac w tych hipermarketach.

 8. anonim mówi

  To prawda, że to jest zemsta na Polakach za pokazanie wala odnosnie wdrazania postepowych idei lewackich, braku zgody na multikulti, adopcji dzieci przez pedalow, lesby i transseksow, czyli brak zgody na masonsko-syjonistyczna sodomie.

 9. Rebih mówi

  Kogo obchodzą takie bzdury? Milion dziennie to przez następne 9 lat daje łącznie niecałe 3.3 miliardy EUR, o które wzrośnie nasze wielusetmiliardowe zadłużenie. A potem i tak przyjdzie Zielony Ład i wszystko wyrówna do gołej ziemi. Dobra Zmiana gojom nie przepuści.

 10. Zbigniew mówi

  W koncu zabraknie im dotacji nawet tych teoretycznych.

  Ciekawe czy ten komisarz uesowiet tez siedzial w wiezieniu tak jak Jaurowa?

 11. Zbyszek mówi

  Javrova mowi, ze „do konca kadencji 2024 musi wykonywac swoje obowiazki i jaki Orban, krajowy nie moze podwazac jej autorytetu”.

  A ja mowie, ze urzednik zamiast w pracy jest na kadencji to jest jakis nowy wynalazek, ktory smieszy a nie daje powazanie – to jest jakis kabarecik z podpaska na oczkach bylego kryminalisty.

  A teraz pokazal sie nastepny- urzednik na kadencji – „kadent” NEU!

  A jak rzadza wiemy – we wszystkim nawet Rosja wyprzedza to niebiaskie kadenckie JUE – nawet Rosja juz tam sie rzadzi i tie kase – prawdziwa a nie jakies daciatka na papierku – na wirtualnym papierku w rolce – szary tani dlugi wirtualny papierek w ktorym owija nas ten niepolak papierek, premierek – sztywniaczek

 12. Krzysztof mówi

  Panie Jacku – pejsate skurwysyny blokują wejścia na pański portal i na poszczególne art. Proszę coś z tym zrobić . Nie może bydło pejsate robić co chce ! Nic nie mogę przeczytać , przez tych ubeckich potomków .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.