„Mieszkańcy Europy Środkowej mają szansę na zbudowanie nowego sojuszu.” Ważne słowa Viktora Orbana

Wiktor Orban/ fot. youtube
1

Premier Węgier Viktor Orban podkreślił znaczenie sojuszu środkowoeuropejskiego. Słowa padły podczas niedzielnego przemówienia w Budapeszcie, w którym polityk podsumował rok 2019.

Mieszkańcy Europy Środkowej mają szansę na zbudowanie nowego sojuszu w oparciu o swe własne interesy narodowe – oświadczył premier Węgier Viktor Orban. – Nie tylko żyjemy, ale także uwolniliśmy się z uścisku wrogiego pierścienia krajów – zapewnił Orban. – Historia dała znowu szansę ludziom z Europy Środkowej na zbudowanie nowego sojuszu w oparciu o ich własne narodowe interesy, pozwalającego nam bronić się przed zagrożeniami zarówno ze wschodu, jak i z zachodu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Victorowi Orbanowi wiele można zarzucić. Między innymi to, że w sytuacji gdy Polska w obrzydliwy sposób została opluta przez wysoko postawionych polityków Izraela, w imię braterskiej lojalności premier Węgier nie zrezygnował ze „spotkania dwustronnego” z Benjaminem Netanjahu. W tym miejscu skupmy się jednak na tym, co pozytywne. To Victor Orban jako pierwszy w Europie powiedział kategoryczne NIE Georgowi Sorosowi, rozkazując żydowskiemu oligarsze przeniesienie części Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) poza teren Węgier. To on rozwinął kampanię propagandową demaskującą działania Sorosa, który m.in. jest odpowiedzialny za szerzenie marksizmu kulturowego i sprowadzanie do Europy rzesz nielegalnych imigrantów. To także Orban zablokował granice, zamykając w ten sposób szlak islamistom, którzy cały czas garną na Stary Kontynent. Mając to na uwadze, zapowiedź „nowego sojuszu” zdają się być ważne, zwłaszcza w kontekście bezczelnego dyktatu włodarzy Unii Europejskiej. Oby tylko nie było to słowa rzucone na wiatr.
KOSZULKI „Polak, Węgier, dwa bratanki…” – TUTAJ

Źródło cytatów: Reuters

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Kaczyński i Orban rozbili bank, Włosi idą wysadzić unię, a Konfederacja…” ANALIZA wyników z wszystkich krajów UE [WIDEO]

NASZ TEMAT! Mieszkańców Biskupca truje austriacka fabryka! Burmistrz i działacz PSL usłyszeli zarzuty. Grozi im 10 lat więzienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Bogusław Maśliński mówi

    Proponuję powołać wspólnotę państw Europy Środkowej.
    Na wzór Francji która 9 marca 1831 powołała Francuską Legię Cudzoziemska.
    Powołać Legię Cudzoziemską z Środkowej Europy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.