J. Międlar: „Kaczyński i Orban rozbili bank, Włosi idą wysadzić unię, a Konfederacja…” ANALIZA wyników z wszystkich krajów UE [WIDEO]

Matteo Salvini, Jarosław Kaczyński i Marine Le Pen / Fot. Twitter
13

26 maja 2019 roku odbyły się wybory do europarlamentu, czyli do siedziby eurokołchozu, zbudowanego na fundamencie światopoglądu bez Chrystusa, co kilkadziesiąt lat temu jasno wyartykułował żydowski wolnomularz Coudenhove-Kalergi. Frekwencja była wysoka. Do urn poszło 51% uprawnionych do głosowania obywateli krajów Unii Europejskiej. W Polsce wybraliśmy 52 przedstawicieli, którzy zasiądą w unijnych ławach. Pamiętajmy, że nie tylko Polacy tworzą parlament w Brukseli. Liczba wszystkich europarlamentarzystów, po Brexicie, którego Theresa May nie ma odwagi przeprowadzić, wyniesie – 705 osób. O tym, jaki będzie kształt eurokołchozu, w który w 2004 roku wrzucili nas postkomuniści Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller, zależy nie tylko od nas, ale także od polityków pozostałych krajów członkowskich. Jaka szkicuje się przyszłość eurokołchozu? Jak na tle wyborów w całej Unii prezentują się wyniki wyborów w Polsce? Czy w Europie rodzi się nowy, uniosceptyczny front? W jakiej sytuacji znalazła się Konfederacja? Po prezentacji wyników ze wszystkich krajów UE postaram się odpowiedzieć na wyżej postawione pytania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

POLSKA – PIS ROZBIJA BANK, KONFEDERACJA ZNOKAUTOWANA

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego przeliczone z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce. W wyborach do Parlamentu Europejskiego triumfuje Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 45,56% głosów (26 mandatów). Na drugim miejscu jest Koalicja Europejska – 38.3% (22 mandaty). Do europarlamentu wchodzi też Wiosna – 6,04% (3 mandaty). Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego. Konfederacja uzyskała 4,55%, Kukiz’15 – 3,7%, Lewica Razem – 1,24%. Podane w niedzielę wieczorem wyniki exit polls dawały Konfederacji 6,1% i nadzieję na trzy mandaty.

Podział polskich mandatów można porównać do sytuacji, która panuje w Stanach Zjednoczonych: PiS (Republikanie), KE (Demokraci) oraz Wiosna (Green Party) wspomagająca formację Schetyny. Tak to wygląda. Nie ulega wątpliwości, że zwyciężając po raz pierwszy w eurowyborach z takim wynikiem, naczelnik z Nowogrodzkiej po prostu rozbił bank, a Konfederacja została znokautowana.

FRANCJA – MARYŚKA W EKSTAZIE

Tutaj wyniki są naprawdę interesujące. Sukces odtrąbiła Marine Le Pen, która niedawno wzywała Jarosława Kaczyńskiego do zawiązania sojuszu w Europarlamencie. Le Pan chce stworzyć silny, europejski front antyunijny, który ma doprowadzić do „wysadzenia eurokołchozu w powietrze”. Jarosław Kaczyński takiego sojuszu ponoć sobie nie wyobraża. Według wstępnych wyników, formacji Le Pen (Zgromadzenie Narodowe – RN) przypadną 22 mandaty (23,31% głosów). To lepszy wynik od tego, który osiągnęło ugrupowanie prezydenta Francji Emmanuela Macrona (LREM), który może liczyć na 21 mandatów (22,41% głosów). Na trzecim miejscu uplasowała się partia Zielonych, która może liczyć nawet na 12 mandatów (13,47%). Tuż za podium znaleźli się Republikanie (LR). Uzyskali 8,48% głosów i przypadnie im 8 miejsc w Parlamencie Europejskim. Natomiast Partia Socjalistyczna (PS) i skrajnie lewicowa Francja (LFI) otrzymały po 6% głosów, co oznacza po 6 mandatów dla socjalistów i jeden mniej dla komunistów.

PRZECZYTAJ: Analiza profesora psychiatrii: „Emmanuel Macron to psychopata”. Trzeba go odizolować?

WŁOCHY – TWIERDZA EUROPY

Spójrzmy na słoneczną Italię. Tam zwyciężyła prawicowa Liga Matteo Salviniego, który w ubiegłym roku zapowiadał powołanie do życia wielkiej, antyimigranckiej koalicji europejskiej „Twierdza Europy”. W tym celu, kilka miesięcy temu, minister spraw wewnętrznych Włoch spotkał się Jarosławem Kaczyńskim. 34,27% – tyle głosów otrzymała uniosceptyczna partia Saliviniego. Do Brukseli wprowadzą aż 28 reprezentantów. Na drugim miejscu znalazła się Partia Demokratyczna, który wprowadzi o 10 posłów mniej (22,73% głosów). Na tym nie koniec. Drugie ugrupowanie ściśle związane z uniosceptycznym Matteo Salvinim, czyli Ruch Pięciu Gwiazd, otrzymało nieco ponad 17% głosów, co przekłada się na 14 mandatów. Do europarlamentu wejdą jeszcze narodowo-konserwatywni Bracia Włosi. Osiągnęli bardzo przyzwoity wynik – 6,45% głosów, co daje im 5 mandatów. Jeden mandat otrzyma chadecka, niemieckojęzyczna Południowortyrolska Partia Ludowa. A co ciekawe, otrzymali zaledwie 0,5% głosów.

Włosi wysyłają do Brukseli potężną, antyimigrancką i uniosceptyczną delegację.

PRZECZYTAJ: „Deportuję pół miliona imigrantów w kraju.” Konkretna deklaracja poważnego kandydata na premiera Włoch

HISZPANIA – SOCJAL JAK KIEŁBASA WYBORCZA

Tutaj zdecydowanie zwyciężyła koalicja socjalistyczna (PSOE/PSC). Ugrupowanie premiera Pedro Sancheza otrzyma 20 mandatów, czyli o 6 więcej niż w poprzedniej kadencji. Polityka socjalna, podobnie jak w Polsce, przekłada się na dobry wynik wyborczy. Działa jak kiełbasa wyborcza. Potwierdza to także fakt, że ugrupowanie Sancheza odniosło niedawno bardzo dobry wynik w wyborach krajowych. Drugie miejsce zajęła centroprawicowa Partia Ludowa (PP). Z wynikiem 20,13% może liczyć na 12 mandatów w brukselskim parlamencie. Na ostatnim stopniu podium stanęli liberałowie z partii Ciudadanos. Zagłosowało na nich 12,7% wyborców i wprowadzą 7 posłów do europarlamentu. Skrajnie lewicowa koalicja, której dowodzi Pablo Iglesias, otrzymała niewiele ponad 10% głosów, co przekłada się na 6 mandatów. Po raz pierwszy do europarlamentu wejdzie nastawiony krytycznie do eurokołchozu VOX. Wprowadzi do Brukseli 3 posłów (6,20%). Uogólniając, to taki hiszpański odpowiednik Konfederacji. Tylko ci są bardziej skuteczni i w zlewaczałej Hiszpanii przekroczyli próg wyborczy. Kto jeszcze zasiądzie w brukselskich ławach? Separatyści z Katalonii wprowadzą 3 reprezentantów. Co ciekawe dwaj liderzy tej formacji są w niecodziennej sytuacji. Jeden z nich ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, a drugi… siedzi w więzieniu. Dwa mniejsze ugrupowania otrzymają 2 i 1 mandat.

Bardzo podobnie sytuacja klaruje się u PORTUGALSKICH sąsiadów. Tam eurowybory zdominowały ugrupowania lewicowe.

WĘGRY – LENGYEL, MAGYAR – KET JO BARAT

A co u naszych węgierskich braci? Victor Orban nie odda władzy. Absolutnie! Jego formacja polityczna osiągnęła jeszcze lepszy wynik niż sojusznicy z Polski. Ponad połowa Węgrów (52,33%) zagłosowała na Fidesz i KDNP, a to oznacza, że totalnie zdeklasowali rywali. Do Europarlamentu wprowadzą 13 posłów, a konkurencja (razem wzięta) jedynie osiem. 4 mandaty przypadną Koalicji Demokratycznej, a liberałowie z Momentum (9,89% głosów) wprowadzą do Brukseli 2 reprezentantów. Socjaliści (6,66% głosów) i narodowo-konserwatywny Jobbik (6,41% głosów) otrzymają po jednym mandacie. Ciekawe czy Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska prześlą kolegom z Węgier serdeczne gratulacje.

NIEMCY – NIEZNISZCZALNA „HITLERÓWA”

Angela Merkel może spać spokojnie. Chadecja osiągnęła to, co chciała. Niemal 29% głosów i tyle samo mandatów. CDU udało się wyprzedzić Zielonych, którzy jednak tej nocy na pewno świętowali do białego rana. Po raz pierwszy w historii partia, której lider (Daniel Cohn-Bendit) w latach 80. domagał się legalizacji pedofilii, osiągnęła tak wysoki wynik. To, że wielu szwabów ma nierówno pod sufitem, wiedziałem od dawna, ale że aż tak! Na Zielonych zagłosowało 20,5% wyborców i do europarlamentu wprowadzą 20 reprezentantów. Ugrupowanie, którego twarzą przez lata był Gerhard Schroeder (SDP) zajęło 3. miejsce. 15,8% głosów i 16 mandatów to wynik niemieckich socjalistów. Prawicowe, uniosceptyczne i antyimigranckie ugrupowanie AfD wprowadzi do Brukseli 11 reprezentantów. Postkomuniści (Die Linke) i liberałowie z FPD zdobędą po 5 mandatów.

PRZECZYTAJ: List otwarty do Fransa Timmermansa: „Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać!”

W Niemczech nie obowiązuje próg wyborczy. Oznacza to, że do europarlamentu wejdą także reprezentanci niewielkich partii. Po dwa miejsca w PE zapewniły sobie: Wolni Wyborcy (Freie Waehler) oraz satyryczna Die Partei. Po jednym: Partia Ochrony Zwierząt (Tierschutzpartei), Ekologiczna Partia Demokratyczna (OeDP), Niemiecka Partia Rodzin (Familienpartei), Volt i Piraci.

SZWECJA – KRAJ BEZROBOTNYCH MURZYNÓW

W Szwecji zwycięstwem mogą się szczycić rządzący w kraju socjaldemokraci. Zwolennicy sprowadzania do Europy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu otrzymają 5 mandatów (23,6%). To oznacza, że w kraju wzrośnie liczba stref no-go, a Szwecja już na pewno nie stanie się krajem Wikingów, ale bezrobotnych murzynów. Tuż za nimi, z wynikiem 16,8% głosów, uplasowali się liberałowie (Moderaterna). Do Brukseli wprowadzą 4 posłów. Na trzecim miejscu, z bardzo dobrym wynikiem (15,4%), znalazła się uniosceptyczna i antyimigrancka partia Szwedzcy Demokraci. Ich trzech reprezentantów zasili europarlament. Mniejsza partia liberalna wprowadzi 2 reprezentantów. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku Zielonych i Chrześcijańskich Demokratów. W Szwecji Zieloni z pewnością nie skaczą z radości, ponieważ w poprzednich wyborach mogli poszczycić się niemal dwa razy lepszym wynikiem. Dwie mniejsze partie, lewicowa i liberalna, otrzymają jeszcze po jednym mandacie.

Jak wygląda sytuacja w pozostałych krajach? Euroscena polityczna GRECJI została zdominowana przez demokratów (33,25%), lewactwo (23,47%) i koalicję socjalistyczną (7,5%). Narodowo-konserwatywny (w mass mediach zwany „neonazistowskim”) Złoty Świt wprowadzi do Brukseli 2 posłów. Podobnie uczyni Komunistyczna Partia Grecji. Po jednym mandacie otrzyma: prorosyjskie Greckie Rozwiązanie oraz Paneuropeiści z DiEM25.

W BUŁGARII zwyciężyła centroprawica. Na drugim miejscu z niewielką stratą znalazła się lewicowa koalicja, a tuż za nimi kolejna lewacka formacja. Na szczególną uwagę zasługuje nacjonalistyczna partia VMRO, która ze swoim uniosceptycznym, narodowym i antyimigranckim przekazem wprowadzi do Europarlamentu dwóch posłów (7,2% głosów).

W AUSTRII bez wielkich zmian. Partia premiera Sebastiana Kurza, który w ubiegłym roku deklarował rozprawienie się z aparatami Georga Sorosa zwyciężyła zdecydowanie. Poparcie 35-procentowe oznacza 7 reprezentantów formacji Kurza w Brukseli. Do europarlamentu wprowadzą swoich reprezentantów także m.in. Zieloni, liberałowie oraz socjaliści. W sumie otrzymają 10 mandatów.

Co jeszcze? W CHORWACJI zwyciężyli Demokraci oraz socjaliści. Wśród formacji, które przekroczyły próg wyborczy, pojawił się eurosceptyczny Żywy Mur (5,66% głosów – 1 mandat).

Tymczasem w BELGII, wbrew banialukom, które można wyczytać na polskojęzycznych portalach, niespodziewanie zwyciężył uniosceptyczny Nowy Sojusz Flamandzki (13,47% – 3 mandaty), a tuż za nimi uplasowali się Flamandczycy (11,45% – 2 mandaty). Podobnie sytuacja wygląda na CYPRZE.

W DANII prawicowe organizacje nie zaistniały. Mandaty otrzymają socjaliści, liberałowie i oraz eko-terroryści.

Ciekawe wyniki w FINLANDII. Na uwagę zasługują narodowi konserwatyści, którzy utrzymali swój wynik sprzed pięciu lat, tj. 13,5% – 2 mandaty.

SŁOWACJA, CZECHY, ESTONIA, RUMUNIA, LUKSEMBURG, MALTA, SŁOWENIA – w tych wszystkich krajach większość mandatów zgarnęła lewica i demokraci. W niektórych przypadkach kilka mandatów urwała chadecja. Jednak nie ma tam miejsca dla partii narodowo-konserwatywnych.

PODSUMOWANIE

Jarosław Kaczyński i Viktor Orban rozbili bank. Polityka socjalna i przekaz ubrany w patriotyczny garnitur przynoszą, jak widać, oczekiwane efekty. Nie da się ukryć, że to propagandowi-polityczni gracze na najwyższym poziomie. O tym, że stabilny socjal spełnia rolę „kiełbasy wyborczej”, przekonały się również formacje polityczne w innych krajach. Na przykład partia Pedro Sancheza, czy nawet chadecja Angeli Merkel, która hojnie rozdaje socjal.

Bez wątpienia na naszych oczach rodzi się silny sojusz włosko-francuski. Kto by pomyślał? Zgromadzenie Narodowe Marine Le Pen w połączeniu z Ligą Salviniego, Ruchem Pięciu Gwiazd i Braćmi z Włoch może okazać się prawdziwym dynamitem wrzuconym do brukselskiego parlamentu. Jeśli do „Twierdzy Europy” dołączy formacja austriackiego premiera Sebastiana Kurza, a wraz z nim pomniejsze ugrupowania narodowo-konserwatywne (wśród których – niestety – nie ma miejsca dla polskiej Konfederacji) to w europarlamencie powstanie zupełnie nowy front, który dla euroentuzjastów może okazać się twardym orzechem do zgryzienia.  Frans Timmermans i Angela Merkel mogą połamać sobie na nim zęby. Istotną rolę w budowaniu krytycznego do UE frontu może odegrać PiS i Fidesz. W tym celu Matteo Salvini i Marine Le Pen musieliby przeciągnąć partie Kaczyńskiego i Orbana na swoją stronę. Wydaje się to być jednak zadaniem niewykonalnym. Powody są dwa. Po pierwsze, PiS i Fidesz to partie które w rzeczywistości do uniosceptycznych nie należą. Po drugie, Kaczyński i Orban na pewno wykorzystają sytuację, że w europarlamencie stoi ktoś bardziej po prawej stronie niż oni sami. To da im duże pole do popisu, a zwłaszcza medialnej manipulacji i zrzucania winy na „radykałów” z Francji i Włoch.

PRZECZYTAJ: „JUST Act 447 stanowi śmiertelne zagrożenie dla Narodu Polskiego!” (wywiad z b. szefem służb specjalnych). „Lot nad kukułczym gniazdem” (5.4.)

Jak na tle wyników wyborów w całej Unii Europejskiej wypada Konfederacja? Przeżyła ciężki nokaut. To prawda, w ich wypadku, mając na uwadze cenzurowanie w mediach głównego nurt, każdy wynik ponad progiem wyborczym byłby sukcesem. Kij jednak ma dwa końce. Dlatego wynik pod progiem wyborczym jest dla szerokiej koalicji, jaką jest Konfederacja, wielką porażką. Dlaczego? Bo już dziś Konfederacja skazana jest na wewnętrzne kłótnie. Jest także skazana na agenturalne rozbijactwo, ponieważ istnieje cień szansy, że w jesiennych wyborach Konfederacja uniemożliwi spełnienie się „American dream” Jarosława Kaczyńskiego: Republikanie (PiS), Demokraci (KE) i Green Party (Wiosna).

Co jeszcze wynika z wyników wyborów? Konfederacja to nie narodowcy. Wyniki wyborów burzą ten mit. Konfederacja to przede wszystkim korwinowcy, którzy przy ewentualnym przekroczeniu progu wyborczego jako jedyni znaleźliby się w parlamencie eurokołchozu. Nie narodowcy, nie pro-liferzy, nie Grzegorz Braun. Ci w okresie kampanii wyborczej stali się jedynie katalizatorem do napędzania opluwanej przez tłustego propagandzistę koalicji, w której – jak się okazało – liderami są posłowie Janusza Korwin-Mikkego. To oznacza, że na tle innych krajów europejskich, gdzie narodowo-konserwatywne partie zdobywają nie pięć, a nawet kilkanaście procent głosów, polskim uniosceptykom, a zwłaszcza Ruchowi Narodowemu, ewidentnie – mówiąc dyplomatycznie – brakuje zdolności do osiągnięcia sukcesu.

Ponadto obawiam się, że porażka Konfederacji doprowadzi (doprowadziła?) do jeszcze jednej rzeczy. Przez ostatnie miesiące, dziesiątki tysięcy Polaków lokowało wielkie nadzieje w skuteczność, „jedynej słusznej, polskiej koalicji”. Tymczasem wyniki niedzielnych wyborów zadziałały jak szpilka przebijająca nadmuchany do granic możliwości balonik, z którego momentalnie uleci (uleciało?) powietrze. A łatanie dziur i ponowne pompowanie to wbrew pozorom bardzo skomplikowane zadanie. Oznacza to, że elektorat Konfederacji poczuje się (poczuł się?) zniechęcony i do jesiennych wyborów nie zdoła się go mobilizować.

Mój czarny scenariusz, którego się obawiałem, a który kilka miesięcy temu nakreśliłem chociażby redakcyjnej koleżance Katarzynie Treter-Sierpińskiej, niestety się sprawdza.

Uzyskując wynik poniżej 5% Konfederacja została znokautowana potężnym lewym sierpowym. Owszem, jeszcze znajduje się na politycznym ringu, ale dziś jedynie prawdziwy cud, inteligencja i polityczne zdolności są w stanie zmobilizować elektorat, a ich postawić na nogi, by z dobrym wynikiem dotrwać do (ostatniej?), jesiennej rundy.

Przeczytaj także:

J. Międlar: WikiLeaks, Jarosław Kaczyński i mienie bezspadkowe. O co chodzi? [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  „Konfederacja została znokautowana”. Doprawdy? A ile kart do głosowania prawidłowo skreślonych, zostało „cudownie wzbogacone o dodatkowy krzyżyk? Ile zniknęło? Ile zostało dorzuconych pustych? Tego już nie sprawdzimy. Jednak czas na większą nieufność wobec „liczących głosy”, zwłaszcza jeśli wyskakujący z „kapelusza” Cimoszewicz inkasuje 200 tys. skreśleń!

 2. Gniewomir Pazurski mówi

  Ile czasu miał Salvini na stworzenie swojej ligi? Ile lat Szwedzi budowali swoją eurosceptyczną partię? Konfederacja powstała kilka miesięcy temu, było to Pospolite Ruszenie. Jeżeli utrzyma się na powierzchni, poszerzy się o wyborców Kukiz 15, to na jesieni kto wie?

 3. Alicja mówi

  A przecież nie tak dawno ludzie nie zostawiali na Kaczorach suchej nitki. Jarkacz przegrał wybory prezydenckie, potem dwukrotnie parlamentarne, a teraz zbawca narodu? Czy to jest jakieś zarządzanie percepcją, wojna psychologiczna, czy też niewidzialna ręka mossadu?

 4. zs mówi

  Jak partia UEsceptyczna moze wygra / przegrac wybory do UE?

 5. Polak23 mówi

  Tylko konfederacja! Walczymy do końca jak na Polaków przystało

  1. maciek mowi . mówi

   Jacku kielbasa wyborcza dziala ale jeszcze bardziej zadzialali zydzi ktorym PIS rozdawal bez ograniczen
   Polskie paszporty I jeszcze jedno wybory kontroluje w pelni mosad porzez ich serwery ktor niby licza glosa a faktycznie nimi manipuluja . To samo dzieje sie w ameryce I innych panstwach kontrolowanych przez zydoskie serwery , ogloszono te wiadomosci w amerykanskich niezaleznych mediach trzy dni temu I tu jest nasz problem ktory musimy rozwiazac do Jesieni bo inaczej nigdy nie wygramy , amen ! PIS to zydoskie agency !

 6. stelaż mówi

  PiS pierwszy raz wygrał wybory do PE a ty mówisz o nokaucie Konfederacji kto ci za to płaci? Kto cię w tej roli obsadził jakie służby?Były ksiądz teraz z pozycji autorytetu mający urabiać narodowców.

  1. Jacek Międlar mówi

   Drogi Czytelniku, proszę czytać z uwagą i nie zakrzywiać rzeczywistości. I wypraszam sobie impertynenckie uwagi na poziomie Tomasza Sakiewicza.

  2. Ryszard mówi

   Niestety potwierdza się to co Jacku powiedziałeś. cyt//. Już dziś Konfederacja skazana jest na wewnętrzne kłótnie. Jest także skazana na agenturalne rozbijactwo k. cyt. Powyższy wpis czytelnika jest pierwszym zwiastunem tego co będzie się działo przed wyborami do Sejmu i Senatu. Przykre ale prawdziwe.

 7. Jurek mówi

  Tak na moje oko to Konfederacja została potraktowana ” hybrydowo”, co zresztą nie dziwi w stanie tak zaawansowanej infiltracji Polski eskimoskimi służbami.
  Za radą Ściosa odpuściłem sobie tegoroczne hołdowanie mistyfikatorom demokracji i – kto chce niech wierzy ,kto nie chce niech nie wierzy – całkiem fajnie się czuję.

 8. jędrek mówi

  @stelaż Nadajesz się idealnie do PZPR. Jak można bronić łotrów z PIS, którzy niczym się nie różnią od komunistów, wieczne bajeczki jak to PO rozliczają, jak to Polskę naprawiają, a zwykłemu Polakowi żyje się coraz gorzej, bo moc nabywcza jego pieniędzy w portfelu jest coraz słabsza, drożeje woda, wywóz śmieci, gaz, w 2020 pięknie poszybuje prąd po wyborach, podstawowe artykuły spożywcze w sklepie coraz droższe. Głupek i tak tego nie pojmie, bo dostał kiełbasę wyborczą+ i wyłączyło się mu myślenie. Chciałbym zobaczyć tutaj listę skazanych pełnomocnymi wyrokami łotrów-szabrowników, którzy wyssali 250mld z polskiego budżetu za czasów nierządu PO PSL. Jak zwykle zapanowała wielka amnezja, komisji z d..py narobili, nic z nich nie wynika, pogadali , pogadali, kasę dużą wzięli za robotę po nic i spier lil do eurokołchozu. Jak to typowe zagranie w pożal się budżetówce polskiej, rozgrzebać, nic do końca nie doprowadzić, tylko skakanie po stołkach, a polski robol na ten cyrk zapiernicza w pocie czoła, żeby panom żyło jak się szejkom arabskim. Patrząc kategoriami ludzkimi dla tego zakłamanego państwa nad Wisłą należałoby wykopać wielki dół, wrzucić wszystko co jeszcze zostało razem z tępymi, zaczadzonymi głupimi wyborcami, którzy od 30 lat wybierają komuszy PZPR-BIS i zasypać, a potem przejechać walcem i pole czyste i można zacząć przesiedlenia z państwa w Palestynie do nowej ziemi obiecanej dla narodu wybranego. Jeżeli nie wydarzy się na tym polskim łez padole jakiś cud Boski (jaki nakreślają mistycy z gatunku niemki Teresy Neumann http://idziemy.pl/komentarze/prognozy-dla-polski/ czy ks. Klimuszko, to już jest pozamiatane i Polak będzie zapędzany batem do kieratu przez obcego zarządcę w Polsce, będzie posłusznym, głupim robolem.
  A tutaj zasługi twoich zbawców komunistów z PIS:
  Aneks WSI nadal tajny, śledztwo w sprawie łajdackiego mordu ks. Popiełuszki nie wznowione, bo jakby prawda ujrzała światło dzienne to by za dużo „świętych” głów z wysokich państwowych stołków się potoczyło, aureole z wielu głów by pospadały i trzeba by było zostawił łatwe, wielkie koryto publiczne, z którego od 30 lat płynie lekka, przyjemna kasa za udawanie, że się coś robi. NIErozliczona PO za złodziejstwo 250mld, ktoś siedzi skazany pełnomocnym wyrokiem z wielkich z PO? Peowski kosmiczny VAT 23% nieobniżony, frankowicze nabici w butelkę spuszczeni na drzewo, redukcja zatrudnienia w schorowanej od przeludnienia budżetówce – w marzeniach ściętej głowy, podatek belki od lokat nie zdjęty dla zwykłych szarych ciułaczy, opodatkowanie pracy nadal wielkie (lepiej dać kiełbasę 500+ niż rodzicowi pracującemu od kwoty brutto odciąć o 500zł mniej, za trudne bo dane 500zł lepiej smakuje, ale głupek nie wie że najpierw trzeba zabrać 700zł, 200zł przeżre czapa biurkowych aby leming otrzymał 500), lepiej leżeć niż pracować jako robol-biały murzyn, bo praca w PL jest karana Wielkim podatkiem, kwota wolna od podatku nadal niższa dla zwykłego zjadacza chleba niż w Afryce (w PL kwota wolna dla robola szarego 3tys.), rasa panów na Wiejskiej kwotę wolną na 27tys. – równość wszystkich obywateli PL wobec prawa koń by się uśmiał, repolonizacja mediów – zapomnieli, degradacja ludowych wysokich stopni żołnierzy z PRL – zapomniana, sądownictwo – dalej jak w PRL, wpuszczają milionami ukraińców jakby to ich naró był, zapomogi dla ukraińców, leżenie plackiem przed żydami, 100mln na żydowski cmentarze, a na polskie Powązki głuptasy sobie żebrajcie w kwestach, może za 400 lat uzbieracie (w 2018 na Powązki zebrano skromne 235tys.) 100mln, kolejne miliony na obce jakieś pseudomuzea w Wawie i kolejne antypolskie muzea przygotowywane do wybudowania, pompowanie jakiejś antysztuki z publicznej kasy, jak golgota piknik, klątwa, itd. Dla PIS Polska to jak splunąć. PIS to ta sama linia ideologiczna co PO.
  Udają wielkich katolików, a w sejmie głosują za odrzuceniem projektu ustawy w sprawie obrony życia poczętych. Rzygać się chce tym zakłamaniem pisim. PRL wiecznie żywy.

  1. Tadzu mówi

   Masz świętą racje re jędrek ale idz do biedronki i zapytaj tych ludzi o światopogląd to poraża zgadzam się że media reżimowe kłamią ale uświęcone Toruńskie media powinny pokazywać i oświecać wiernych TO DAJE DO ZASTANOWIEWNIA

 9. Damian mówi

  Byłem w komisji wyborczej i niestety widziałem na własne oczy, ile osób młodych szło na wybory. Za mało!! Sondaże robione w necie pokazały fajny wynik Konfederacji, ale niestety części tego elektoratu nie chciało się wstać z przed kompa i iść zagłosować!! Ich bierność, to jest problem! Jednocześnie to smutne i pokazuje obojętność ludzi młodych do spraw społecznych i kreowania przyszłości kraju.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.