Miałam rację! Rabin Schudrich i polscy Żydzi w panice protestują przeciw „polskiemu Holokaustowi”

Auschwitz/fot. pixabay.com
5

Film Ruderman Family Foundation, w którym wielokrotnie pada określenie „polski Holokaust”, wywołał oburzenie wielu prawicowych internautów. Niepotrzebnie. Jak już tłumaczyłam we wcześniejszym wpisie: „Tak nam chcieli Żydzi dokopać, że użyli sformułowania, które sami wcześniej okrzyknęli jako antysemickie i „propolskie”. Określenie „polski Holokaust” było przez tzw. historyków Holokaustu zakazane nie dlatego, że wskazuje na polskie sprawstwo, ale dlatego, że bardzo mocno przypomina o niemieckim ludobójstwie na Polakach, którego Żydzi nie chcą przyjąć do świadomości. Dowodem jest książka prof. Richarda Lukasa „Zapomniany Holokaust”, która została w USA potępiona za pokazanie, że na Polakach również dokonano Holokaustu.

Miałam rację! Na stronie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce ukazało się oświadczenie w sprawie filmu i użytego w nim sformułowania “polski Holokaust” podpisane przez Lesława Piszewskiego (Przewodniczący Zarządu Związku Gminy Wyznaniowych Żydowskich w Polsce), Anne Chipczyńską (Przewodnicząca Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie) oraz naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha. Oświadczenie jest bardzo krótkie. Nie ma w nim słowa potępienia w stosunku do petycji Ruderman Family Foundation domagającej się zamrożenia stosunków USA z Polską. O nie! Tak daleko Piszewski, Chipczyńska i Schudrich nie poszli. Jedyne, co im się nie podoba to określenie „polski Holokaust”. Ponieważ określenie „Holokaust” jest zarezerwowane dla Żydów i nikomu nawet przez myśl nie powinno przejść, że ofiarą niemieckiego ludobójstwa padli także Polacy, a nie tylko Żydzi.

Poniżej pełna treść oświadczenia.

„Stanowisko w sprawie filmu Ruderman Family Foundation
21 lutego 2018
Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie stanowczo potępiają film Ruderman Family Foundation. Padają w nim słowa „Polish Holocaust” – „Polski Holokaust”, na które to określenie nigdy się nie zgodzimy. Jest kłamliwe i szkodliwe. My także nie zgadzamy się z tezami nowelizacji ustawy o IPN, ale odpowiedzią na nią nie może być kampania nienawiści. Zażądaliśmy także od Youtube i Facebooka usunięcia go jako wprowadzającego światową opinię publiczną w błąd.”

Jeżeli Piszewski, Chipczyńska i Schudrich podpisują oświadczenie, w którym protestują przeciwko określeniu „polski Holokaust”, to zapewniam Was, że nie robią tego w trosce o dobre imię Polski. Oni po prostu wpadli w panikę na myśl, ze ktoś może pomyśleć, iż na Polakach również dokonano Holokaustu.

Źródło: jewish.org

Przeczytaj też:

Haniebne oświadczenie polskich Żydów zarzucające Polakom antysemityzm i dyskryminowanie mniejszości

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Myślę że głównym powodem wystąpienia akurat w tym momencie Żydów polskich było dostrzeżenie totalnej klęski zydostwa jeśli chodzi o reakcje na ten idiotyczny i zaklamany filmik. Była kosmiczna wprost przewaga dislikow nad likami A poza tym była masa komentarzy internautów także w języku angielskim opisujących okrucieństwo zydostwa wobec Polaków ale też wobec innych Żydów. To była pierwsza od dawna propagandowa klęska zydostwa głównie z polską wyedukowana duża grupą internautów działającą na arenie międzynarodowej. I to przerazilo zydostwo, że świat może dowiedzieć się za dużo prawdy o nich i tylko dlatego wycofali się z tego projektu i od niego zdystansowali. Jakie świństwo będą podkladac jako następne?

 2. Zbulwersowany mówi

  Jak patrzyłem ok 4 godzin temu to było prawie 30 tysięcy dislikow pod filmikiem i jedynie niecałe 300 likow. A więc miazdzace, druzgocace wręcz POLSKIE zwycięstwo propagandowe. Oby tak dalej ! Brawo polscy internauci A zarazem znawcy historii rozsiani po całym świecie!

 3. Piotr Bein mówi

  Nieprzekonuje wniosek autora. Może chodziło o monopol na słowo Holokaust, a może nie. Przeciętna publika światowa (i niewyrafiniowany polski odbiorca) odczytałaby oświadczenie jako obronę polskiej racji.

 4. Janusz I mówi

  Żydzi założyli sobie pętlę na szyję lub nóż na gardło. Jeśli poprą Polaków to stracą miliardy od Żydów amerykańskich, jeśli nadal będą atakować Polaków, stracą rajski Polin.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.