„Mgła” – wstrząsający film dokumentalny o Katastrofie Smoleńskiej

6

„Mgła” to polski film dokumentalny z 2011 roku zrealizowany przez Marię Dłużewską i Joannę Lichocką i wyprodukowany przez tygodnik „Gazeta Polska””. Film opowiada o przygotowaniach do wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, katastrofie samolotu Tu-154 w Smoleńsku i wydarzeniach do czasu pogrzebu pary prezydenckiej z perspektywy sześciu ówczesnych urzędników Kancelarii Prezydenta (Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski, Paweł Zołoteńki).

TEN FILM POWINIEN ZOBACZYĆ KAŻDY. Może po jego obejrzeniu chociaż jeden otumaniony leming zastanowi się nad tym, co się stało. Może poczuje dyskomfort słysząc, jak zachowywali sie Tusk i Komorowski po katastrofie. Może wyłączy TVN i włączy myślenie. To będzie leming uratowany od nienawiści, którą zainfekowała Polaków medialna szczujnia na usługach platformerskiego przemysłu pogardy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  Godzina zadumy na kruchością życia

 2. Marcin mówi

  Panie Jacku czy przypadkiem nie była to powtórka z 68 roku? Po raz kolejny dwie frakcje miały ku temu powód!

 3. Maksymilian mówi

  „O ile duch będzie ubogacony o miłość, o tyle bardziej będzie cierpliwy. O ile ktoś znosi bliźniego, o ile go kocha; jeśli bowiem kochasz, to także i cierpisz; jeśli przestajesz kochać, przestajesz i cierpieć. Gdy bowiem mniej miłujemy, mniej też cierpimy. Kiedy opanuje nas obojętność, szybciej czyny bliźniego stają się dla nas przytłaczającym ciężarem, od którego nie wyzwoli nas skrzydło miłości”. Papież Grzegorz Wielki

  1. Maksymilian mówi

   Z ostatniej chwili: Podkomisja KBWLLP MON, unieważnia klasyfikację przyczyny katastrofy samolotu TU-154M w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku jako kontroliwany lot ku ziemii spowodowany przez błąd pilota.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.