Skazany za oszustwa, nie płacił alimentów na dzieci… Teraz Gaweł podał się za geja i oskarżył Jacka Międlara

Przestępca Rafał Gaweł, założyciel tzw. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
13

Kilka dni temu informowaliśmy Państwa, że Rafał Gaweł, założyciel OMZRiK, prawomocnie skazany za oszustwa na 2 lata więzienia, otrzymał azyl polityczny w Norwegii. Czy Norwegowie mają świadomość komu udzielili schronienia? Nie mamy pojęcia. Wiemy za to, że Rafał Gaweł to mąż drugiej żony, ojciec kilkorga dzieci, a w 2014 roku jego zadłużenie z tytułu nie płacenia alimentów wyniosło ponad 400 tysięcy złotych (to informacja publiczna podana do wiadomości przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku).

Idąc za sentencją wyroku z dnia 14 lipca 2016 r. Sądu Okręgowego w Białymstoku, sygn. akt III K 78/15 oraz z dnia 4 stycznia 2019 r. Sądu Apelacyjnego w Białymstoku (sygn. akt II AKa 179/16), Gaweł to także oszust, który nie chce być nazywany oszustem. Świadczy o tym pozew cywilny wytoczony przeciwko Jackowi Międlarowi. Założyciel OMZRiK skazany na oszustwa na niemal 800 tysięcy złotych pozwał Jacka Międlara za poddanie pod wątpliwość jego uczciwości i zdrowia psychicznego, gdyż ten w czasie postępowania twierdził, że „leczył się psychiatrycznie” (za: ustne uzasadnienie wyroku sędziego Sławomira Cilulko).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O ile nam wiadomo, osoby zdrowe psychicznie nie leczą się psychiatrycznie… Jednak na tym nie koniec. Przebywający w dalekiej Norwegii Rafał Gaweł, na potrzeby procesowego pieniactwa, wymyślił teraz sobie, że jest… gejem. Po co? Po to, by móc oskarżyć Jacka Międlara za krytykę środowisk LGBT. Chodzi o art. 212 k.k. tj. zniesławienie. Dacie wiarę? Pewnie tak, bo po Gawle można się już wszystkiego spodziewać.

22 grudnia 2020 roku Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia będzie rozpatrywał wniosek o umorzenie postępowania. Wniosek został złożony przez Jacka Międlara. Czy sędzie stanie na wysokości zadania i zada kres procesowemu pieniactwu, a zwłaszcza pieniactwu samego Gawła?

Przeczytaj także:

J. Międlar: Kiedy oszust „nie chce” być oszustem. Casus założyciela OMZRiK

J. Międlar: Teatr dla gojów czy państwo z dykty?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ala mówi

  On gejem ? Ale numer 😂.
  To jest cwaniak,który wymyśla co popadnie,by się wymigać od płacenia długów.
  Jacek,nie zdziw się jeśli wymyśli sobie ciężką nieuleczalną chorobę.

 2. Franek mówi

  Dlaczego jest tak że oszołom o wyglądzie knura troglodyty wodzi za nos sędziów w Polsce, sędziów w Norwegi i wymyśla kolejne hucpy na które dają się nabrać kolejne lemingi, które będą mu przytupywały z radością. Państwo polskie jest słabe…

  1. Piotr mówi

   Fala przestępstw w Szwecji. Policja obwinia o to jedną grupę.

 3. western union mówi

  Nikomu też w Polsce nie przyszło do głowy, by oceniać żydowskie prawo. Bez względu na to, jak bardzo byłoby niekorzystne dla innych nacji (Niektóre książki podają, że zgodnie z prawem dla ratowania własnego życia Żyd może bezkarnie pozbawić życia dowolną osobę. Ponoć są tacy, którzy z tego prawa korzystali)

 4. anonim mówi

  Nie lubie takich reakcji ale temu opaslemu wieprzowi przywalilbym w morde zeby ta morda zostala szczelnie przykryta jego zwalami tluszczu. Bezwstydny lotr pod parasolem parchpa sorosa. Nie lubie pisac w ten sposob, ale na taka persone trudno sie powstrzymac.

 5. jachu mówi

  gejem ale zboczonym bo lubi płeć odmienną .. oj .. chodzi mi o tą płeć z dziurką fizyczną

  1. Arek62 mówi

   Każdy mądry i uczciwy sędzia natychmiast zorientowałby się z kim ma do czynienia

 6. Alek mówi

  Czyli wszystko jest klamstwem. Poczawszy od tego pojecia (dez)”orientacja” seksualna.. A kto jest ojcem klamstwa? Wszyscy wiedza. I co z tego wynika. Trzeba isc i nawracac na prawdziwa wiare. Inaczej rzadzic bedzie antychryst i spodziewac sie mozna wszystkiego.

 7. Cyprian mówi

  Pewnie ojcem jego dzieci jest Biedroń.

 8. Marcin Malik mówi

  Jak to jest że Jacka Międlara już 2 razy nie wpuścili do „Anglii” za głoszenie prawdy historycznej, a Gawłowi dali nawet obywatelstwo w Norwegii. Przecież Norwegowie robili dokładne badania na jego temat więc wiedzieli kogo przyjmują.

  Panie Jacku! Radzę aby Pan też wylądował w Oslo i poprosił Norwegów o azyl dokładnie z tych samych powodów co Gaweł. Poważnie. Proszę spróbować. Byłby z tego świetny materiał.

  (Ja byłem w Oslo wiele lat temu. Straszna dziura. Rzygać się chce, a podejrzewam że teraz jest jeszcze gorzej.)

 9. W K mówi

  Tymczasem kryminalista Gaweł nadal nie przebywa w polskim więzieniu.

 10. czarny mówi

  Dziś na onecie kolejny propagandowy artykuł o Gawle, który „stał się symbolem wszystkiego, co w Polsce poszło w złym kierunku. Jego wizerunek bojownika przeciwko polskiej autokracji jest jego tarczą. Każde uderzenie w niego traktowane jest jako kolejny atak z prawej strony. Zaufanie do niezależności polskich sądów zostało zbyt mocno zachwiane”. 😉
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rafal-gawel-dostal-azyl-polityczny-to-bohater-czy-oszust/ffzzhx8,79cfc278

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.