J. Międlar: Kiedy oszust „nie chce” być oszustem. Casus założyciela OMZRiK

6

Poznajcie prawdę. Rafał Gaweł, skazany za oszustwa i ścigany listem gończym, pozwał mnie za poddanie pod wątpliwość jego uczciwości, kierując się skazaniem go na karę więzienia i słowa sędziego Sławomira Cilulko: „we wszystkich obszarach swojej działalności okazał się wyrachowanym oszustem” (za: uzasadnienie wyroku sygn. akt III K 78/15 – SO w Białymstoku ws. Gawła).

Na stronie OMZRIK, ośrodka założonego przez Rafała Gawła skazanego na dwa lata więzienia za oszustwa na kwotę niemal 800 tysięcy złotych, przeczytać można różne – delikatnie rzecz ujmując – dziwactwa. Przyznam, że niechętnie odpalam tę stronkę, gdyż kojarzy mi się z informacyjnym szambem, podłością i neobolszewizmem. Być może macie podobne skojarzenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znajomy podesłał skriny. I czego z tej stronki się „dowiaduję”? Że „rozpoczął się proces Międlara”. „Pozew wobec niego obejmuje zarzuty rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i zniesławiania fundatora Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych” – czytam. Konkretów nie wskazano, gdyż są wyjątkowo wstydliwe dla ośrodka i jego fundatora, skazanego za oszustwa na dwa lata więzienia Rafała Gawła.

Polskie prawo cywilne zakłada, że każdy każdego może pozwać za wszelkie wymysły… Np. prostytutka może pozwać klienta za nazwanie jej „córą Koryntu”. Czy wygra w sądzie? Jak sędzia będzie idiotą to pewnie wygra…, ale z punktu widzenia prawdy ladacznica w sądzie po prostu nie ma żadnych szans. Jest za to możliwość publikacji nagłówka: „POSTAWIŁAM KLIENTA PRZED SĄDEM”. Oczywiście więcej konkretów – brak. Pod spodem może dać link do zrzutki na bieliznę, gadżety i nową kwaterę. Naiwni zapłacą.

Podobnie jest tutaj… Rafał Gaweł jest ścigany listem gończym. Uciekł do Norwegii. Polski sąd skazał go za oszustwa na kwotę niemal 800 tys. złotych na 2 lata więzienia. A teraz ten sam Gaweł pozwał mnie za sugestię, że jest oszustem oraz za stwierdzenie, że w sądzie „bredził, że wydaje książkę”. Na stronie OMZRiK na konkrety ni wskazano, ale jest za to głośny tytuł, link do zrzutki i bazowanie na emocjach, nierzadko zmanipulowanej i agresywnej gawiedzi…

Od czasu mojego artykułu prasowego, w którym pisząc o Gawle powoływałem się na uzasadnienie wyroku sędziego Sławomira Cilulko, który w I instancji skazał Gawła na 4 lata więzienia, minęły 3 lata. Do dnia dzisiejszego Gaweł nie wydał książki, z której dochodu miał spłacić oszukane osoby, o których mowa w uzasadnieniu wyroku I i II instancji… W tym czasie jedynie zamieszkał w Norwegii, z której za pomocą Internetu skarży się, że jest „prześladowany”. Paradne!

Wybaczcie, że wcześniej o tym procesowym pieniactwie więcej Wam nie pisałem. Uważam, że jest idiotyczną kreacją okazji do kreślenia hucznych nagłówków, na które nabiera się gawiedź, a zwłaszcza jest skokiem na kasę, której w tym wypadku po prostu… nie ma i nie będzie (kto kumaty ten wie o co chodzi).

Niedrogi Gawle, by pozbyć się łatki oszusta, na którą – jak wynika z uzasadnienia wyroku pracowałeś przez lata – nie wystarczy pozwać dziennikarza za poddanie pod wątpliwość twojej uczciwości. Trzeba uderzyć się w pierś, przeprosić za przestępstwa, pokrzywdzonym oddać co do nich należy i odbyć karę w więziennej celi. Wtedy być może społeczeństwo zapomni kim jesteś i jakich bezeceństw dopuściłeś się w ostatnich latach. Jeśli masz odrobinę honoru, przeprosisz za przestępstwa, wrócisz do Polski i poddasz się karze. Do dzieła!

Uzasadnienie wyroku w sprawie Rafała Gawła – Sędzia Sławomir Cilulko:

Przeczytaj także:

J. Międlar: Teatr dla gojów czy państwo z dykty?

Rafał Gaweł z OMZRiK prawomocnie skazany na dwa lata więzienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Yola mówi

  Wspaniały Sędzia, prawdziwy, uczciwy wyrok, chylę głowę przed Sędzia i prawym wyrokiem

  1. Buran mówi

   Pan Sędzia przywraca mi wiarę, że normalnie i sprawiedliwie, jeszcze może być.

 2. Zbigniew mówi

  Czy tak mozna zrozumiec jego intencje?

  Jezeli sad przyjal jego skarge na pana Jacka, ze ten napisal o nim oszust, to sad juz go wybielil, ze nie jest oszustem.

  Sedziowie ktorzy tak traktuja wyroki innych najczesciej sa za aborcja i chyba na mysli maja swoje nedzne zycie – to jest opinia ich o sobie, nie moja!

 3. Marcin Malik mówi

  Rafał Gaweł nie ma szans na wygranie tej sprawy, dlatego że Jacek Międlar jedynie powtórzył wyrok sądu. Ta sprawa powinna być nawet odrzucona przez prokuraturę, i potraktowana jako prowokacja oraz marnowanie czasu policji.

  Jeśli jednak polski sąd opowie się po stronie Gawła, to będzie oznaczało że zaprzecza sam sobie, i że nie ma już sądów. Tak źle chyba nie jest ? ! Tak czy inaczej, Stanisław Bareja nagrałby z tego świetny film.

 4. W K mówi

  Tymczasem kryminalista Gaweł nadal przebywa na wolności. Jest przynajmniej ścigany listem gończym, czy nawet to nie?

 5. Nieumiałek i Niezabudka mówi

  Jeśli ten oszust jest ścigany, to oto jego dane z norweskiego systemu digipost.no:

  Rafal Piotr Gawel, Frederik Stangs Gate 2, 0272 Oslo, Tlf *** ** 481

  Pozdrawiam, z Norwegii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.