Macierewicz: nie ma czegoś takiego, jak roszczenia żydowskie!

Fot: Nasz Dziennik
11

„Nie ma takich roszczeń [żydowskich] w rozumieniu rzeczywistych relacji między Polską i Polakami a państwem żydowskim i Żydami” –  mówił w wypowiedzi dla Mediów Narodowych Marszałek Senior Sejmu RP, Antoni Macierewicz. Były minister obrony narodowej został zapytany o ustawę 447. Stany Zjednoczone wspierają przez nią bowiem uzyskanie przez organizacje żydowskie pieniędzy, rzekomo należnych im z racji mienia bez spadkowego.

„Jest czymś zupełnie nieprawdopodobnym, żeby media nazywające się mediami narodowymi, mówiły o jakichś  wypłatach ze względu na jakiekolwiek roszczenia” – powiedział polityk. „O tym, że nie ma żadnych roszczeń, mówił wielokrotnie  pan premier Morawiecki i pan prezes Jarosław Kaczyński” – dodał, zapewniając o bezzasadności pytań. „Nie ma takiej możliwości, aby państwo polskie wypłacało jakiekolwiek roszczenia. Polacy ocalili najwięcej Żydów spośród terenów  okupowanych przez Niemców. Ponad 50 tysięcy Żydów zostało przez Polaków bezpośrednio uratowanych” – argumentował.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zaiste, słusznych argumentów używa Senior Sejmu RP. Są one logiczne i zgodne z prawdą historyczną, co nie podlega żadnej dyskusji. Dobrze byłoby jednak, gdyby podzielił się ową wiedzą z rządem PiS, który skutecznie zablokował projekt ustawy, mającej zabezpieczyć Polskę przed wypłaceniem jakichkolwiek uroszczeń. Nie zaszkodziłoby również pogadać na ten temat z Amerykanami, drogimi przyjaciółmi zza Oceanu, którzy swojego stanowiska w tej kwestii zmieniać nie zamierzają.

Źródło informacji: Media Narodowe

Przeczytaj również:

Szwecja: LGBTQ w katedrze. Dwóch homo-Adamów, dwie homo-Ewy oraz trans-płciowy wąż

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  To co Singer mówi to jedno, a to co Singer naprawdę myśli to drugie.

  1. robert mówi

   1- Ukryta prawda o „Ustawie 447” czyli Rzeczpospolita Przyjaciół. 2- Polska elita rządząca chce przekazać 30% zamieszkałych nieruchomości ocalałym z Holocaustu. | forumdlazycia tradycji katolickiej

  2. piotr mówi

   Ta ustawa zagwarantuje pokój w Polsce na wieki wieków… | wolna-polska.pl

 2. Robert B. mówi

  Już można komentować?

  Cóż, jak się uwiesiło klamki w Waszyngtowiwie, to co może taki delikwent powiedzieć?

  1. karol mówi

   Donald Trump mocno uderzył w Żydów. Podniosła się wrzawa.

 3. poszli oni wonnn mówi

  hmmm….zydzi od niemiec juz otrzymali w latach60-70 4 biliony marek!póżniej również nie małe sumy ..teraz ponownie skok na Polskę, na Polską kasę. W latach 60-tych otrzynali od Polski 60mln $,wówczas dla zrujnowanego wojną kraju ,były to pieniądze olbrzymie,Gwarancją zapłaty była gwarancja amerykanów ,że zyd nie mawięcej praw do jakichkolwiek odszkodowań!!!

 4. anonim mówi

  Nieżyjący już Pan prof. Bogusław Wolniewicz nazwał Macierewicza warchołem. Ja dodałbym jeszcze oprócz warcholstwa polityczną schizofrenię. Trzeba mieć naprawdę zuchwały tupet, żeby zaprzeczać faktom dziejacym się na naszych oczach, kiedy agresywne środowiska zydowskie bombardują nas zewsząd urojonymi roszczeniami.

 5. Zbigniew mówi

  Chyba chodzi o nazwe:

  „Nie ma takich roszczeń [żydowskich]” bo sa roszczenia antypolskie.

  To jest dobitne!

  Skutkiem ANTYPOLSKICH roszczen jest brak wsparcia opini swiatowej w uzyskaniu rekompensaty za udowodnione pozawojenne zniszczenia i odpowiednich odszkodowan rosnacych z uplywem czasu – nie tylko od Niemiec.

  Teraz narastaja kwoty:

  – Rekompensaty za antypolska dzialalnosc roznych agentur (np Tuska, na Slasku, Banderowskie) majace swoj wymiar polityczny, spoleczny, edukacyjny, gospodarczy a nawet kryminalny – to mozna wyliczyc i jest dokumentowane.

  – Odszkodowan za dzialalnosc antypolska na arenie swiatowej np ustawa 447 i jej wspieranie – rachunek strat Polakow i Polski stale rosnie np teraz jest proba przejecia panstwowego Lotosu przeszkadzajacego w podziale Orlenu pomiedzy arystokracje komunistyczna (udowodnione ze zydokomuny) – wpierw nacjonalizowali, zatrudniali za miske zupy – 8 $ na miesiac a teraz nastepne pokolenia lacza aby powtornie rozprywatyzowac.(Podzial Orlenu na male prywatne spolki spowodowalby, ze panstwowa spolka Lotos bylaby najsilniejsza w Polsce i polykalaby male spolki – wiec trzeba przejac, jak najszybciej gdyz moze zmienic sie wladza.

  Nadal jest to schemat sredniowiecznego tworzenia arystokracji – do tego sluzy faszyzm dzielony na dwie metody: nazizm i komunizm – rownie zbrodnicze i rabunkowe.

  1. Zbigniew mówi

   Co to jest faszyzm i na co sie dzieli daleko nie trzeba szukac:

   „Leszek Prorok to kolejna z zapomnianych postaci ruchu narodowego – pisarz i dramaturg, działacz ONR i NSZ, uczestnik powstania warszawskiego. Po wojnie spędził kilka lat w stalinowskim więzieniu. ”

   Faszyzm po prostu przyjmuje inna postac i realizuje swoje strategiczne cele, jest narodowy, jest prawdziwym nacjonalizmem a poludnie i polnoc Europy w zbrodniczy sposob zachowuje obojetnosc, ale pragmatyczna tak jak Szwecja i Grecja za Hitlera.

   Zacierajac swoje slady roznymi postaciami faszyzm nie ma na celu Polski, ale ma cel globalny np defilada faszystowskich wojsk w Nowym Yorku i oczywiste korzysci dla faszystowskich arystokratow.

   Antypolonizm jest jedna z metod zacierania sladow po faszystach a w nim sladow narodowosciowych i obojetnosci glupcow np z Grecji – to tez jest czesc antypolonizmu i zapobieganiu np zwrotu dziel sztuki, kultury.

   Gawin jest teraz wiceministrem kultury a byla namiestnikiem do walki faszystow z antyfaszyzmem zwanym anty feminizmem i rownie idiotycznie w rozny sposob.

 6. Zbigniew mówi

  Tak to jest a nie ze „na Polske napadaja, szkaluja i inne ble ble ble”

 7. jacek mówi

  pan Macierewicz jest totalnie niewiarygodny, nie wierzę ani jednemu słowu które wymawia…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.