Maciej Łopiński nowym prezesem TVP. Jacek Kurski został doradcą zarządu

Maciej Łopiński/ fot. Wikipedia
1

TVP poinformowała, że na miejsce odwołanego w dniu 9 marca 2020 dotychczasowego prezesa zarządu Jacka Kurskiego, Rada Nadzorcza TVP S.A. delegowała Macieja Łopińskiego jako pełniącego obowiązki prezesa TVP. Łopiński to przyjaciel Kurskiego, który sprzeciwiał się jego dymisji. Jednocześnie stanowisko w zarządzie straciła Marzena Paczuska, powołana w marcu 2019 na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy. O jej zawieszenie miał wnioskować Jacek Kurski – informuje Wirtualna Polska.

Jak informuje WP, Jacek Kurski otrzymał stanowisko doradcy zarządu TVP. Na dotychczasowych stanowiskach pozostaną współpracownicy Kurskiego – dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski oraz wiceszef TAI Paweł Gajewski.

Według wcześniejszych informacji WP prezydent Duda miał zażądać dymisji Kurskiego w zamian za podpisanie ustawy przekazującej TVP 2 miliardy złotych. Jarosław Kaczyński nie chciał się zgodzić, ale w końcu Kurski stracił stanowisko. Jednak efekt roszad kadrowych nie jest pomyślny dla PAD. Buldogi gryzą się na dywanie i to w czasie kampanii wyborczej.

Źródło informacji: Wirtualna Polska

Zobacz też:

SKLEP-WPRAWO.PL

Krzysztof Bosak składa wniosek do NIK o kontrolę finansów TVP [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Flex mówi

    Doradca ” St.Anioł Stróż” Przewidywałem taki „Alternatywny” wariant Bareji: ” …Rozdziałem funduszy zajmie się nowo mianowany kierownik osiedla…” -chyba każdy pamięta zakończenie tego serialu Ustrój upadł, a żałosne, partyjniackie rozgrywki wiecznie żywe!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.