M. Skalski: Największy błąd Pana Janusza

Janusz Korwin-Mikke/ fot. screen
28

„Ty, dziadek, za godzinę stawiasz się przed sądem partyjnym, tylko migiem, raz, raz!” – tłumacząc z partyjnego na ludzki, tak mniej więcej wyglądało wezwanie Janusza Korwina-Mikke przed konfederacki sąd, gdzie całkowicie bezstronny skład orzekający miał wydać wyrok na JKM. Korwin, jak bowiem wiadomo, o godzinie 14.00 dostał informację, że ma stawić się przed sądem na godzinę 15.00.

Powyższe okoliczności wzywania przed sąd partyjny mogły umknąć, ale są niezwykle istotne dla uświadomienia sobie, z jakimi ludźmi mamy do czynienia. W jedną godzinę nie ma przecież żadnej możliwości zebrania materiału świadczącego na korzyść wzywanego, to po pierwsze. Nie ma też możliwości, o ile procedura coś takiego przewiduje, by wzywać świadków. Cały proces był więc ustawką od początku do końca, a jego celem jest ostateczna eliminacja Korwina jako polityka i ubrudzenie jego autorytetu klęską wyborczą, za którą zdecydowanie nie on jest odpowiedzialny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najważniejszą rzeczą jest jednak to, że żaden przyzwoity człowiek nie daje jednej godziny 80-latkowi, by stawiał się w wyznaczonym miejscu. Wynika to z zasad, które wynosi się z domu, ewentualnie które z domu można wynieść, a potem zatracić. Dlatego każdy umoczony w ten proceder to zwykły degenerat, ponieważ nawet przy założeniu, że jakkolwiek wypowiedź Korwina per saldo obniżyła Konfederacji poparcie, to taki sposób procedowania sprawy potwierdza, że mamy do czynienia z moralnymi zerami.

Dziś Konfederację tworzą i zarządzają ludzie bez zasad, bez sumienia i bez kręgosłupa, co oczywiście jest jeszcze umiejętnie maskowane z powodu dość zręcznego nawijania makaronu na uszy przez postaci takie jak Bosak, ale też do czasu. Podający się za katolików politykierzy w żaden sposób nie zaprotestowali przeciwko temu, w jaki sposób traktowany jak człowiek znacznie od nich starszy, bo nawet przy założeniu, że sprawiedliwe jest wymierzanie mu jakichkolwiek kar, nie godzi się w ten sposób wzywać go niczym psa na gwizdnięcie. Jednym słowem, Wipler, Mentzen, Bosak i ten czwarty od sztabu wyborczego to obrzydliwi mali ludzie.

Protestował nieśmiało tylko Grzegorz Braun, a raczej to, co z niego jeszcze zostało, bo o ile personalia tego polityka pozostają te same, to jednak nie jest to już taki sam Grzegorz Braun. Ciężko znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego siada on jeszcze do tego samego stołu z Konfederacją i co właściwie robi w towarzystwie tych ludzi, za którym – czemu bardzo nieśmiało daje obecnie wyraz – i tak raczej nie przepada.

Błąd popełnił jednak sam Janusz Korwin-Mikke, od dekad walczący z lewactwem. Problem jednak w tym, że to Korwin od zarania źle definiuje „lewactwo”. Nóż w plecy wbijają mu przecież ludzie, którzy mają identyczne lub bardzo podobne do niego poglądy na wolny rynek czy podatki. Korwin sam zatem zdefiniował, że ludzie prawi – a więc Prawica – to zwolennicy wolnego rynku i państwa minimum i że to wystarczy.

Tymczasem jedna z najbardziej trafnych definicji współczesnej Prawicy to przekonanie, że pieniądze to nie wszystko, że nie zdradza się przyjaciół i nie dmucha ich żon – posługując się cytatem z „Poranku kojota”, a więc jednej z komedii gangsterskich, w postaci z których nieudolnie próbował się wcielać Sławek Mentzen. Jednym słowem – wielokrotnie ważniejsze jest, czy ma się do czynienia z człowiekiem zasad, honorowym, słownym, w tym szanującym ludzi starszych, niż to, czy ktoś jest socyalistą z korwinowego słownika pojęć.

Współcześnie „lewactwem” nie są więc ci, którzy chcą wyższych podatków dla najbogatszych bądź opiekuńczej roli państwa, tylko ci, którzy nawet jako nominalna prawica sięgają po chwyty poniżej pasa, którymi normalny człowiek powinien się brzydzić. Lewica może pod kątem podejścia do gospodarki błądzić i się mylić, ale nie można z definicji odmawiać dobrych intencji ludziom, którzy są wrażliwi na problemy nierówności, biedy i wykluczenia, widząc potrzebę interwencji państwa w proces dystrybucji dóbr bądź ustawodawstwa socjalnego czy pracy. Wolny rynek to od dawna fałszywy bożek, którego czczą także faktyczni lewacy czy inne nieciekawe indywidua.

Podsumowując, to nie „socjaliści” są dziś wrogiem, tylko każdy, kto chce niszczyć zasady organizujące tradycyjny Porządek czy też właściwie to, co z niego jeszcze zostało. Korwin o tym najwyraźniej nie wiedział, dlatego najpoważniejsza próba politycznego zniszczenia go przyszła nie ze strony „lewaków”, tylko od rzekomej prawicy. Marne to raczej pocieszenie, że akurat od „prawicy” wolnorynkowej.

Przeczytaj także:

Jak pijany Korwin przegrał debatę z Petru i stał się karykaturą samego siebie

Janusz Korwin-Mikke zawieszony w prawach członka Konfederacji oraz wyrzucony z Rady Liderów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stefan mówi

  Z calym szacunkiem do Pana Korwina , jednak to jakie glupoty czasami opowiada to na pewno nie pomaga Konfederacji , za ktore pozniej musza sie tlumaczyc , mysle ze jest czas kiedy polityk powinien sobie powiedziec ,,Dosyc ,,

 2. Wladca mówi

  Czasami w glupotach tkwi aforyzm.

 3. Zergu mówi

  Jedno wam powiem. Konfederacja mogła naprawdę duże poparcie zgarnąć. Przyklad mojej żony poglądy gdzieś centrum. Słuchała Bosaka i była skłonna zagłosować na Konfederację. No ale Odezwał się Korwin z pogladami rodem z kalifatu. Dołożył jeszcze Sosnież z psami. I czar prysnoł. Zaglosowała na KO. Bosak i jego taktyka to jest co poprowadzi do zwycięstwa a już napewno wywrócić do góry nogami ten stolik. Korwin sory ale proszę iść na emeryturę. Mentzen przestań gwiazdorzyc ucz się od Bosaka.

 4. Wladca mówi

  Konfederacja w takim wydaniu Jak dzis,to banda gowniarzy,gdzie arogancja(Bosak),chamstwo(Wipler i Tumanowicz),oraz frajerstwo(Mentzen) ida w parze z glupota.Pani Wielowieyska z GW bardzo dobrze ocenila te zgraje politykiewiczow za dyche: won od panskiego stolu,gdzie Bosak z podkulonym ogonem,jak moj s.p.piesek,prychajac z zaskoczenia i zlosci kiedy nie nie dostal upragnionej kosci,pierdoli o Korwinie ktoremu do Piet nie dorosl (patrz Jego wywiad z Sommerem,Redaktoren NCz.)i o demokracji,ktorej w ogole ,jak kazdy poltonski frajer po prostu nie rozumie.“Ale ze ciebie tam wyszkolili i nauczyles sie lac wode“ stwierdzil Sommer .Typowy ignorant i karierowicz.Niestety

 5. verizanus mówi

  Tekst jest dobry. Prawica to liberalizm w gospodarce i KONSERWATYZM jeśli chodzi o obyczaje w tym też jakieś poczucie honoru i wdzięczności.
  Odnośnie komentarzy to jeśli ktoś wahał się czy głosować na Konfederację a ostatecznie zagłosował na KO, to z pewnością nie wiele wart taki wyborca (chociaż głosu szkoda, ale też nie chodzi o ludzi moralnie miałkich), być może z powodu Korwina ktoś inny zdecydował się zagłosować na Konfederację.
  To co mówi Korwin z pewnością w jakimś stopniu STWORZYŁO Konfederację, teraz pewnie różne michnikoidy, buzkoidy i inne wałęsy będą starły się to wszystko rozwodnić, rozmydlić….aż lipa z tego zostanie…

 6. Demokryta mówi

  Gówniarzeria i tyle. Wzbraniali się przed fachowcami.

 7. SKomand mówi

  U mnie inaczej. Odsunęli Brauna i porządnych ludzi z frakcji rauna, schowali Ko0rwina. Pojawili się Wipler, Tyszka, Banaś. I ja z żoną, córką i synem, zagłosowaliśmy za PJJ . A Bosak to politpoprawny pierdoła. Pasuje do Hołowni a nie do kogoś kto chce zmiany systemu. Mentzen to idiota i menelski szczyl, a Wipler szuka. Tumanowicz kanalia. Póki takie osoby tam będą na czołowych pozycjach, na nich nie zaglosuję. T zwykli karierowicze bez zasad, że o honorze nie wspomnę. Brawo Marcin Skalski. Oni idą faktycznie, bezideową drogą Giertycha. A tamtą MW znałem dosyć dobrze

 8. SKomand mówi

  U mnie inaczej. Odsunęli Brauna i porządnych ludzi z frakcji Brauna, schowali Ko0rwina. Pojawili się Wipler, Tyszka, Banaś. I ja z żoną, córką i synem, zagłosowaliśmy za PJJ . A Bosak to politpoprawny pierdoła. Pasuje do Hołowni a nie do kogoś kto chce zmiany systemu. Mentzen to idiota i menelski szczyl, a Wipler szuka. Tumanowicz kanalia. Póki takie osoby tam będą na czołowych pozycjach, na nich nie zaglosuję. T zwykli karierowicze bez zasad, że o honorze nie wspomnę. Brawo Marcin Skalski. Oni idą faktycznie, bezideową drogą Giertycha. A tamtą MW znałem dosyć dobrze

 9. Negro mówi

  Korwin te poglądy już miał dużo wcześniej, kiedy nawet Bosak, a zwłaszcza Mentzen nie istnieli w polityce.
  I nikomu to nie przeszkadzało.
  A Korwin to za swoje zasługi już dawno powinien mieć dożywotnio honorowe członkostwo w Radzie Liderów i to już dawno powinna mu ta zgraja niewdzięcznej gówniarzerii zagwarantować.
  Jak wychodzą kolejne sprawy z traktowaniem Korwina, to jest bardzo prawdopodobne, że jednak Konfa pod przywództwem „nieomylnego” Mentzena miała obiecane koryta za sojusz z PISem, jak sam Kaczor gadał bez Korwina i Brauna, którzy byli schowani w kampanii.
  A że to nie wyszło, to musieli znaleźć sobie kozła ofiarnego i wymyślić jakąś durną zmianę pokoleń.
  Dziwne, że nikt z bandy czworga tego nie wymyślił, tam od lat dziady dalej pierdzą w stołki i nic.
  A tu wyszli przed szereg „geniusze” z Konfy. 😉
  Z tego co widać to Konfa miała się stać następnym PISem partią autorytarno – wodzowską pod przywództwem Pana i Władcy Mentzena i jego zgraji wiernych wyznawców.
  PS. Na tym portalu znowu jest jakaś cenzura? Bo wcześniej napisałem nieco podobny komentarz i nie przeszedł.

 10. Iwona mówi

  Szanowny Panie Marcinie Skalski-100 na 100%.
  Gratuluję błyskotliwych, odważnych, nonkonformistycznych felietonów. Trafnej oceny rzeczywistości. Zwięzła, rzeczowa i trafna ocena tego konfederackiego badziewia. Brawo!

 11. verizanus mówi

  @ Negro Jeśli chodzi o cenzurę to coś z portalem nie gra od dawna. Wydawało się, że ktoś z zewnątrz w to ingeruje, ale kiedyś wyjaśnili, że to jakaś captcha i moderatorzy portalu tak do końca nad tym nie panują i z tego powodu (akurat na tym portalu) niektóre komentarze ukazują się czasem z dużym opóźnieniem (czego sam doświadczałem), albo podobno przepadają…

 12. Jasiu mówi

  Pożytek z tych wyborów jest taki, że teraz lepiej widać, „who is who”. Konfa już umarła – i nie ma powodu do płaczu – bo prawda zawsze jest ciekawsza od propagandy.
  Co będzie dalej? To dopiero zobaczymy…

 13. Robert mówi

  Moja ocena tego artykułu jest zgoła inna niż teza wygłoszona przez autora.
  To że Korwin jest stały w tym co mówi i nie powiedział niczego nowego jest wiadome tylko kilku procentom ludzi którzy mocno siedzą w polityce. Samymi ambicjami nie wygra się wyborów i nie zrealizuje dobrego programu dla polski. Trzeba myśleć o wszystkich ludziach w kraju. a komentarze w stylu Viriazanus-a, że ” jeśli ktoś wahał się czy głosować na Konfederację a ostatecznie zagłosował na KO, to z pewnością nie wiele wart taki wyborca” to już totalny odlot.
  Mamy 90-kilka procent „takich” właśnie ludzi i albo zaczniemy mówić po ludzku albo będziemy do śmierci „oszołomami” bez wpływu na rzeczywistość.

  Czemu Korwin odszedł z UPR, Nowej Prawicy a teraz poleciał z Konfederacji – zawsze za to samo – a większość z tych ludzi co została w tych partiach nie poszła do PIS i PO tylko działa jako plankton albo całkowicie dała sobie spokój.
  To, że Konfederacja (poza Korwinem) złagodziła przekaz nie znaczy, że przestawili myślenie , bez świrowania proszę

 14. Krzysztof Król mówi

  Od wielu lat w ostatnich momentach kampanii wyborczej partii w których był Pan Korwin Mikke wypowiadał się tak, aby rezultat wyborczy jego ugrupowania radykalnie malał. Gdyby fakt ten miał miejsce raz, można by było przypisać go przypadkowi, gdy występuje regularnie za każdym razem tak jak i ostatnio dla każdego logicznie myślącego jest oczywiste, że jest to działanie celowe, niweczące pracę wielu kolegów partyjnych biorących udział w kampaniach wyborczych. Wspomina o tym np. Pan Wipler w wywiadzie dla WP czy Super Expressu. Pan Korwin Mikke onegdaj podpisał lojalkę komunistycznym służbom, zadaję sobie pytanie widząc jego destrukcyjne działania wyborcze, czy czasem jego związki z wspomnianymi służbami nie przybrały także innej postaci , niż podpisana lojalka i trwają w różnej postaci do dnia dzisiejszego. Po czynach ich poznajemy, a czyny Pana Korwina Mikkego jakie są każdy widzi. Naprawdę szczerze mam dosyć, przymykania oczu przez wielu, między innymi części środowiska NC na szkodnictwo Jego Ekscelencji Pana Korwina Mikkego.

 15. verizanus mówi

  @ Robert Co innego jak ktoś głosi stałe poglądy bo uważa, że są słuszne i chce je wcielać w życie, a co innego jak tylko myśli żeby się dorwać do koryta. Jak chce się dorwać to mysli o tym jak schlebiać wyborcom a nie jak wcielać dobry program w życie. Chodzi o to żeby ukazywać zalety KONSERWATYZMU OBYCZAJOWEGO I LIBERALIZMU GOSPODARCZEGO takimi jak oni są a nie takimi jak w wersji karykaturalnej przedstawiane są w mediach. To nie jest program dla socjalistów i innych idio…mądrych inaczej. Jak ktoś jest gotowy by głosować na KO to raczej do tuzów intelektu nie należy. Lepiej zamiast podchlebiać się mądrym inaczej,( którzy i tak pod wpływem emocji zagłosują w taki sposób, że jak nie będą z innymi przy korycie to będą płakać, jak poczują efekty swojej decyzji), trzymać się właściwej drogi. Przez takie świrowanie można pozyskać jednego tumana, ale stracić trzech takich którzy widząc co się dzieje w końcu na całej organizacji położą lachę.

 16. verizanus mówi

  @ Krzysztof Król No jak już pan Wipler udziela wywiadów znanym z braku cenzury i bardzo życzliwym patriotycznym i wolnościowym środowiskom z WP i Super Expresowi, to trudno z czymś takim polemizować, bo chyba naprawdę szkoda słów… No logiczne, że musiał się wyżalić… Są jednak ludzie, którzy wolą bardziej logikę Korwina niż cwaniaków, którzy na takich jak on się wypromowali… a potem…;).

 17. Instytut Badania Semityzmu mówi

  Jajko Bosak i Memcen to Żydzi, mają kanalizować patriotyzm

 18. Cukiergórski mówi

  A jakie zasady, sumienie i kręgosłup posiada pan redaktor Marcin Skalski, skoro do internetowych potyczek ze swoimi przeciwnikami potrafi nawet wciągać ich małe dzieci?

 19. Marcin Skalski mówi

  @Cukiergórski

  O czym ty człowieku pieprzysz? Nie wciągam niczyich dzieci w polemikę z kimkolwiek.

 20. Cukiergórski mówi

  Przypomnij sobie co w zeszłym roku pisałeś na Twitterku.

 21. Marcin Skalski mówi

  @Cukiergórski

  Nie pisałem niczego o czymkolwiek dziecku. Pomyliłeś mnie z kimś innym.

 22. heniek mówi

  Braun nie będzie bronił Korwina bo obecna marginalizacja Brauna jest dziełem ustaleń Korwina i Winnickiego.

 23. adam mówi

  jak juz wczesniej sygnalizowalem ze nie podobaja mi sie dzialania mentzena i bosaka znalazlo to teraz potwiedzenie w calej okazalosci!gnojarstwo w konfederacji dorwalo sie do wladzy i sprzeniewierzylo sie gloszonym wczesniej idealom!!!tumanowicz to zadufany dupek ,ktoremu sie wydaje ze jest najmadrzejszy a faktycznie to szuja pierwszej klasy.wipler to lajza zadna wladzy i swinia do potegi ntej!Pan Braun powinien wypiac dupe na to towarzystwo bo straci tych wyborcow i sympatykow ktorych posiada!powinien zostawic tych gnoi samym sobie i zobaczymy przy kolejnych wyborachja pojda w niebyt!zawiedli nas na calej lini i moje poparcie stracili raz na zawsze!!!

 24. Marcin Skalski mówi

  @Cukiergórski

  Proszę wrzucić post bez zasłaniania personaliów osoby, o której pisałem, wówczas się odniosę.

 25. Cukiergórski mówi

  Personalia tej osoby nie mają tutaj żadnego znaczenia, choćby i była to ostatnia menda i kanalia.

  Wciąganie dzieci w polityczno-internetowe nawalanki jest gnójstwem.

 26. Marcin Skalski mówi

  @Cukiergórski

  Aleks, przestań moralizować. Wiem, że to ty, ukrywający się tym razem pod kolejnym pseudonimem. Daj już sobie spokój i zajmij się życiem.

 27. benk mówi

  Działa , jak amatorska komisja śledcza, a nazywa siebie sądem.Nihil novi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.