Janusz Korwin-Mikke zawieszony w prawach członka Konfederacji oraz wyrzucony z Rady Liderów

Janusz Korwin-Mikke/ fot. screen
15

Janusz Korwin-Mikke został zawieszony w prawach członka Konfederacji oraz wyrzucony z Rady Liderów – poinformował szef sztabu wyborczego Konfederacji Witold Tumanowicz.

We wtorek szef sztabu wyborczego Konfederacji Witold Tumanowicz przekazał, że złożył do sądu partyjnego wniosek o ukaranie Janusza Korwin-Mikkego za sabotowanie kampanii. O jego losie miał zdecydować sąd partyjny. Następnego dnia, w środę, zapadła decyzja sądu partyjnego w sprawie Janusza Korwin-Mikkego, o czym poinformował sam poseł-elekt Witold Tumanowicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tumanowicz dodał, że jeśli polityk złamie warunki zawieszenia, sąd partyjny będzie rozpatrywał jego usunięcie z Konfederacji. Sam Korwin-Mikke powiedział, że nikt nie poinformował go o szczegółach decyzji sądu partyjnego, a on sam nie zamierza milczeć, a groźby Tumanowicza ma w nosie.

Wszystkie najważniejsze decyzje w Konfederacji podejmowane są przez Radę Liderów, stąd wyrzucenie z niej Janusza Korwin-Mikkego zdaje się być dla twórcy partii wolnościowych w Polsce bardzo bolesne.

Do tej pory w skład Rady Liderów wchodzili: Krzysztof Bosak (współprzewodniczący), Sławomir Mentzen (współprzewodniczący), Konrad Berkowicz, Grzegorz Braun, Robert Iwaszkiewicz, Janusz Korwin-Mikke, Włodzimierz Skalik, Krzysztof Tuduj oraz Witold Tumanowicz. W pracach Rady Liderów biorą udział także Marcin Sypniewski (sekretarz) oraz Michał Wawer (skarbnik).

Przypomnijmy, że Janusz Korwin-Mikke w zbliżającej się kadencji Sejmu nie zasiądzie w ławach poselskich.

Komentarz Jacka Międlara:

Komentarz Jacka Międlara: Oficjalne wyniki wyborów. Czy Braun powinien pójść sam? Nóż w plecy Korwina [WIDEO]

Felieton Marcina Skalskiego:

Jak pijany Korwin przegrał debatę z Petru i stał się karykaturą samego siebie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Anty mówi

  Myślałem że sabotowanie kampanii uprawiali tak zwani wolnościowcy i ruchacze narodowi z namordnikami na ryjach oraz ci których nie widziano na protestach “antykowidowych” gdy pisdzielce rujnowali interesy małych lokali gastronomicznych z polecenia rządu światowego.

 2. Reakcjonista mówi

  Nazwisko idealnie odzwierciedla mentalność Tumanowicza. Ciekawe z jakiego folwarku przybył?

 3. Normalny mówi

  Najwyższy czas, a w zasadzie o wiele za późno !!!

 4. Shadow mówi

  P. Korwin-Mikke był osobą kontrowersyjną, ale utrzymywał przywództwo przez wiele lat, wiec coś znaczył i miał jakieś zdolności. Dziś Konfederacja to upadła dziewica, bez widoków na przyszłość, choć sama na nich głosowałam. Młode gówniarze uważają, że będą lepsi.

 5. Negro mówi

  Niech Korwin zakłada nową partię, zabiera ze sobą Brauna i uchodzą czym prędzej z tej tonącej łajby.

 6. W K mówi

  Doły Konfederacji powinny oczyścić swoje partie z posła Mentzena i posła Bosaka. To podstawa dalszej działalności, o ile doły nie zamierzają działać tylko dla ciepłych posadek.

 7. Marian mówi

  Starszy czlowiek zyd… mieszkajacy w Polsce Korwin Mikke–taaaakie polskie nazwisko!
  Wszystko jest pokazane by odwrocic oczy Polakow ile emigrantow wpuszczaja NIErzady–Po/Pis/Lewica zydostwo do Polski! Polacy spójrzcie wokolo siebie -hindusy, araby murzyny na uliacach POLSKICH!!!~! Polacy milczcie dalej !

 8. Wiesław mówi

  Ja proponuję, żeby Tumanowicz jeszcze wyrzucił Brauna, a i na wszelki wypadek Berkowicza. Wówczas już będzie miał otwartą drogę, aby się obściskiwać nawet z Biedroniem, i to w różnych konfiguracjach.

 9. verizanus mówi

  To taki wręcz żenujący brak wdzięczności. W zasadzie kompromitacja. Wszyscy ci wolnościowcy zdobyli popularność dzięki takim jak Korwin (nawet partia wolnościowa nosiła taką nazwę). Albo agentura, albo są najdelikatniej chyba rzecz ujmując niezbyt mądrzy…

 10. ko$$$cielny mówi

  Tumanowicz to zwykły tuman, karierowicz i polityczna jemioła. Dla mnie JKM to prawdziwy libetarianin, prawicowiec i wolnościowiec, reszta z ważniaków w Konfederacji, to zwykli karierowicze i hipokryci.

 11. Negro mówi

  @Verizanus
  Jakieś podejrzenia mogłoby być w odniesieniu do Mentzena, zwłaszcza że dotąd nie wytłumaczył się z tego spotkania z Morawieckim, a Bosak to prędzej pożyteczny idiota.

 12. Wladca mówi

  A czy Korwin przypadkiem nie wiedzial kim jest Mentzen?Bylaby to zagrywka ,baardzo sprytna.
  Czyniac Metzena swoim nastepca,wiedzial chyba kogo wynosi na Tak wazne stanowisko.Nie jest zoltodziobem.Ajezeli nie wiedzial…coz niewiedza nie chroni od odpowiedzialnosci,wie to kazdy prawnik.Albo…?

 13. Wladca mówi

  Morawiecki Szpieg niemiecki!!!!!!!!
  Tumanowicz-Tuman
  A poltony-bydlo i SchweinHunde!!!!!
  Mentzen??? No tak,Po spotkaniu z Morawieckim..
  Wszystko jasne!!!!!

 14. andrzej mówi

  Menzeny i Bosaki znaleźli sobie ” kozła ofiarnego ” aby zrzucić na niego fatalny wynik wyborów !!!

 15. Tadeusz mówi

  Partia która wyrzuca JKM ze swoich szeregów , szybko kończy się jako partia. Powodzenia w powrocie w niebyt.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.