List otwarty poseł Krystyny Pawłowicz do kardynała Nycza: „Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować”

Krystyna Pawłowicz/fot. twitter
22

– Spotkanie z uchodźcą jest dla każdego chrześcijanina okazją do spotkania z Chrystusem – powiedział w niedzielę w kościele Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. z okazji przypadającego w niedzielę 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

Na te słowa zareagowała poseł Krystyna Pawłowicz w liście otwartym skierowanym do kardynała Nycza. Oto treść listu.

Księże Kardynale, proszę się nie gniewać, ale na żądanie naszych Wyborców i w swoim imieniu to powiem: Proszę nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad naszej wiary, byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony Krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze życie i bezpieczeństwo – sprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową – migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu i „integrowali się” z nimi, skoro pierwszym religijnym celem tych „gości” jest nawracanie innowierców na islam, często przez zastraszanie i terror.

Chrystus zostawił nam nakaz obrony wiary, Chrystus nie nauczał islamu, Chrystus nie był muzułmaninem, ani „uchodźcą” czy „migrantem” w obecnym groźnym i odpychającym znaczeniu i we wrogim dla chrześcijaństwa obecnym kontekście historycznym. Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas.

Zbiórka na wsparcie dla Jacka Międlara i portal wPrawo.pl

Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać „nieprzyjmowaniem uchodźców”, czytaj: Chrystusa.

Pamiętamy nakaz Dekalogu – „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!”

Poza tym Polacy są tym narodem, który ofiarom różnych wojen, proporcjonalnie do swych możliwości pomaga najwięcej. Mamy w Polsce już kilka milionów uchodźców z krajów sąsiednich i dalekich. Mamy ministra, który w zgodzie z wolą Polaków organizuje pomoc polską na miejscu i w krajach sąsiednich, bez potrzeby sprowadzania poszkodowanych do Polski i integrowania z się nimi pod przymusem i w strachu.

Mam nadzieję, że Ksiądz Kardynał nie będzie się gniewał na mnie za powyższy pogląd przedstawiony w imieniu i w interesie – jak pokazują badania – większości Polaków.

Dziś bronimy Polskę przed naporem bezbożnych nurtów lewackich i będziemy bronić przed antychrześcijańską agresją islamu, która teraz dokonuje się w Europie, i którą wszyscy przecież ze zgrozą obserwujemy.

Proszę nam w tym pomóc i w tym właśnie błogosławić.

prof. Krystyna Pawłowicz

poseł Prawa i Sprawiedliwości

Źródło: wpolityce.pl

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  Ks. kardynał zapomniał o Ukraińcach, Czeczenach, Gruzinach to już miliony uchodźców w Polsce.

  1. goj mówi

   Wiadomo, uchodźcom jest tylko ten, kogo tak nazywa IV Rzesza.

 2. Ania mówi

  Wymowa wypowiedzi pani poseł Pawłowicz znacznie osłabła kiedy okazało się, że pani poseł m.in. z p.p. Jarosławem Kaczyńskim, Brudzińskim, Macierewiczem, Tarczyńskim, Błaszczakiem i ponad innymi 50 posłami z lansowanego przez medium toruńskie jako „katolicki” obozu rządowo-partyjnego zagłosowała za dalszym procedowaniem lewackiego projektu proaborcyjnego !!! Czy wobec tych ludzi można mieć choćby za grosz zaufanie?!

  1. fdf mówi

   I bardzo dobrze, że tak głosowała razem z Panami Kaczyńskim, Macierewiczem i innymi. Pani Pawłowicz ma jaja. Tego właśnie oczekuję od PiS – realizacji celów ekonomiczno – gospodarczych, sprzeciwu wobec uchodźców, twardego trzymania się rozdziału KRK od Państwa.

  2. Jerzy mówi

   A czy istotne jest posiadanie zaufania takiej idiotki jak ty

   1. Zbulwersowany mówi

    Widać po niektórych komentarzach, że niektórym zupełnie obce są wartości nie tylko moralne i katolickie jak ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale liczy się głównie plemienna solidarność partyjna niezależnie od tego co wódz zadecyduje, a niechby i największą głupotę.

   2. Ania mówi

    Do Jerzy. Nie będę operować inwektywami tak jak ty, ale naucz się czytać ze zrozumieniem, to może wydedukujesz o co mi chodziło, a nie jest to trudne.

 3. Jarek mówi

  Biskupi to cudowni ludzie wręcz fantastyczni. Swoimi wypowiedziami sposobem bycia otworzyli mi oczy na tyle… że wyrzekłem się chrześcijaństwa straciłem wiarę a jedyną religią która do mnie przemawia jest rodzimowierstwo

  1. Przebiśnieg mówi

   Drogi Bracie !

   To absolutny błąd, to dezercja ! To jedynie i aż zaraza modernistyczna wkradła się do nauczania Świętego Kościoła i szerzy zamęt, herezje i zgorszenie. Ma wielu pomocników – wilków w owczej skórze. Ale jest nauka Chrystusowa w Kościele Katolickim taka jak od wieków. I jest to szansa dla wszystkich, którzy chcą i pragną pozostać przy Panu Jezusie Chrystusie, pragną pozostać wierni Tradycji katolickiej i nie chcą być zmanipulowani. Zapoznanie się ze szczegółami poprzez dokładniejszą analizę – poniżej ;

   http://www.piusx.org.pl/

  2. michu mówi

   Rodzimowierstwo to błąd. Nie wszyscy hierarchowie (następcy apostołów) są umoczeni.

 4. Zdzisław mówi

  Ignorancja dotyczącą katechizmu rośnie proporcjonalnie do piastowanej waadzy

 5. ajwajj mówi

  Zydomason gondecki ,nycz i prymas antypolak …Katolicy powinni tych antypasterzy wywieźć na taczkach ,dobry pasterz nie wpuszcza hien i wilków do owczarni …apage satanas

 6. Mścisław mówi

  Brawo pani poseł – niestety jak mówił ks. Issakowicz-Zalewski dużo zdrajców i kapusiów jest w kapłaństwie i awansowało po 89 roku.

 7. jaroslaw mówi

  Zwracam sie do Ks.J.Miedlara, portalu wprawo.pl, Marcina Roli, portalu wrealu24 itp innych prawakow o odp na pytanie: dlaczego to nabieracie wody w usta i ani jednym slowem nie komentujecie postepowania 58 poslow pis ,ktorzy glosowali za dalszym prcedowaniem lewackiego projektu proaborcyjnego? gdzie jest wasza katolicka postawa wobec zycia nienarodzonych?

 8. jola mówi

  Brawa dla Pani Profesor. A Nycz już dawno nas sprzedał i naszą wiarę. wpuścił nawet gołe dziwy do kościoła na pokaz mody. Hańba.

 9. Robert mówi

  Jeden z zacnych wielmoży purpuratów wieczny student życia,acz nie uczeń niestety,bo gdyby po ludzku,po polsku dostał od niego po dupie łajza,to za słowa ze bezpieczeństwo uchodzcy jest ważniejsze od bezpieczeńswa narodowego,a ze naród to państwo,nie te woły opływajace w dostatki,to taka służba jak ABW,gdyby była polską służba,jegoeminencjaświetobliwośćłaskawypan biskup nazwiska gnidy nie pomne,z tej konferencji,co ich tam było jak kakroci i tak strasznie płakali nad losem złym,powinien zostać wyprowadzony z zarzutami działania przeciwko Polsce

 10. Zyta mówi

  Swietna odezwa Pani Krystyny.Panie Nycz wez Pan do siebie islamistow podziel sie Palacem i tym przepychem,a zmienusz zdanie bardzo szybko.To nie sztuka rabnac kazanie ale co robicie dobrego dla katolikow i Kosciola?Idzcie i nauczajcie jak Pan Jezus.Co wyprawiacie z ksiezmi jak np Ks.Jacek Medlar.Pozbawiacie go poslugi kaplanskiej DLACZEGO ?ZE JESTESCIE PODSTAWIENI za pieniadze,co to za tytuly eminencja,ekcelencj to sa kpiny itd.Calowac to tylko Krzyz a nie po rekach!Wyladyjecie bardzo szybko gdzie Wasze miejsce!

  1. Hammurabi mówi

   Zgadzam się z Panią, jednak z jedną uwagą. Mianowicie pełne przepychu pałace biskupie, leżą na trenie Polski a z tego wynika jasno fakt braku zgody na podejmowanie w nich imigrantów na równi z każdym innym miejscem tego kraju. Dodatkowo, owe bogactwa i luksusy to tak naprawdę własność wiernych tworzących wspólnotę i kościół a nie prywatne rancho zapasionego gostka w fioletach i purpurze. Tylko, że owi wierni jeszcze tego nie wiedzą. Jednak czas płynie i każda jego sekunda przybliża obudzenie mas potulnych dotąd owieczek. Kiedy tryki wyjdą na przód, niejednego dupsko zaboli.

 11. julie mówi

  Pani professor ! Dziekuje ! A nycza za geni – cos tam cos tam i do stu diablow allacha ! Jasny gwint !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.