Liga Arabska odrzuca plan pokojowy Trumpa! Palestyńczycy nie chcą być obywatelami drugiej kategorii

Fot. Twitter
6

Długo oczekiwany plan Trumpa miał zakończyć bliskowschodnie konflikty, szczególnie po amerykańskiej interwencji i zabiciu irańskiego generała, Kasema Sulejmaniego. Tymczasem, przygotowana przez Stany propozycja nie sprostała podstawowym oczekiwaniom krajów arabskich. Liga Państw Arabskich udostępniła komunikat, w którym wyraziła stanowczą odmowę współpracy z Ameryką w realizacji planu. Według Ligi, „nie spełnia on minimalnych praw i aspiracji narodu palestyńskiego.” Nie doprowadzi również do sprawiedliwego porozumienia.

„Plan prowadzi do stanu, który sprowadza się do utworzenia jednego państwa z dwiema kategoriami obywateli, czyli apartheidu, w którym Palestyńczycy będą obywatelami drugiej kategorii, pozbawionymi podstawowych praw obywatelskich” – stwierdził Ahmed Abul Gheit, sekretarz generalny Ligi Arabskiej. W związku z owym stwierdzeniem, Autonomia Palestyńska „poinformowała stronę izraelską, że nie będzie żadnych relacji z nimi i Stanami Zjednoczonymi, w tym relacji związanych z bezpieczeństwem.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciężko było oczekiwać przyjęcia planu, który otwarcie faworyzował Żydów w Izraelu, odbierając Palestyńczykom wszystko, co tylko się dało w imię „pokoju”. Jednocześnie, „deal stulecia” został zaproponowany całkiem poważnie, co czyni go niemal bezczelnym. Nic zatem dziwnego, iż państwa arabskie odrzuciły propozycję, która jednoznacznie narzucała wolę USA i Izraela w regionie.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

Szczegóły pokojowego planu USA dla Bliskiego Wschodu. Izrael zachwycony, Palestyńczycy protestują

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. anonim mówi

  Nie spodziwałem się oby talmudyczni ,,nadludzie”, z sączącym się z ich ust jadem nienawiści do gojów zaprpomonowali coś sprawiedliwego.

  1. sten mówi

   jak ja kocham sprawiedliwych… tylko czemu piana kapie im z ust ?

  2. Jozef mówi

   Bohaterom na kolanachprzed Talmudem na krzyzu zostają poekne Iskandery!!!! Polskie zydozerstwo jest z mlekiem matki i nie ustępuje Ajatolachom!!
   Życzę aby każdy Polak miał w nagrodę Mahmuda za sąsiada!!!
   Alewaj!!!

 2. marju73 mówi

  Trzeba sobie uzmysłowić że w planowanym tworze polińskim nie będzie inaczej.

 3. Buran mówi

  Jeśli się nie obudzimy z letargu, zostaniemy narodem pariasów w swoim własnym kraju.

 4. Mieczyslaw mówi

  rEAERWAT iNDIAN TEZ TAK WYGLADAL JAK PLANY TRAMPA

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.