Liczba zakażeń koronawirusem na świecie zbliża się do PÓŁ MILIONA. Ministerstwo zmienia bilans zmarłych w Polsce

COVID-19/ fot. pixabay
8

Mimo kwarantanny i licznych restrykcji wprowadzonych przez rządy, pandemia koronawirusa postępują w zastraszającym tempie. Odnotowano już 420 tysięcy zakażeń nową odmianą wirusa atakującego dolne partie układu oddechowego. Analitycy spodziewają się, że za kilka dni będziemy mówić o 500 tysiącach zakażonych.

Nowym epicentrum pandemii koronawirusa stała się Europa i Stany Zjednoczone. Liczba zachorowań we Włoszech wzrosła do niemal 75 tys., podczas gdy według informacji docierających z Chin, w Państwie Środka ten bilans zatrzymał się na niespełna 82 tys. zakażeń. Dynamicznie rośnie liczba chorych na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Iranie, Francji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W Polsce sytuacja jest naprawdę stabilna. Aktualnie (26.03.2020, godz. 12.00) ministerstwo zdrowia w Polsce podaje liczbę 1085 zakażeń i 14 ofiar śmiertelnych, tym samym wycofując z bilansu zmarłych 71-letniego mężczyznę, o którym informowano wczoraj. W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem – na Twitterze podało Ministerstwo Zdrowia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: Koronawirus, sytuacja graniczna i teorie spiskowe. Jacek Międlar w wRealu24 [WIDEO]

Zdecydowana większość umierających na chorobę Covid-19, którą wywołuje koronawirus, to osoby starsze oraz obciążone innymi poważnymi dolegliwościami. Według dostępnych statystyk i w skali całego świata, z uwzględnieniem, że wielu nie zostało zbadanych na obecność koronarwirusa, śmiertelność wynosi około 5%.

Przeczytaj:

Pięciu dominikanów z jednego klasztoru zakażonych koronawirusem! Wydali komunikat. Zmarł kolejny duchowny

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomek mówi

  I znów, kolejny dzień szastania liczbami, kolejny dzień „zostań w domu”, kolejny dzień sprzecznych informacji o „walce z wirusem” i kolejny dzień czytania i oglądania jeszcze nie zablokowanych filmów…dobrze, że chociaż tu można się swobodnie wypowiedzieć, a nie tylko zgodnie z tym, co funkcjonariusze-cenzorzy puszczą. I z tej całej masy wiadomości, po logicznym przemyśleniu popartym faktami z historii bliskiej i odległej oraz wypowiedzi autorytetów stwierdzam, że to ściema obliczona na ograniczenie praw obywatelskich. Kryje się za tym wiele- począwszy od zakazu spotkań skończywszy na przymusie szczepień. I taka jest moja prawda. Prawda, którą mogę się podzielić choćby na tym forum, bo innej możliwości już nie ma. Nie dajmy się zwariować i bądźmy silni i trzeźwo myślący. Musimy tacy być, bo kiedy już Bóg zwycięży, to kim będziemy? Słabymi i wystraszonymi istotami, które nie poradzą sobie w nowej rzeczywistości. A wtedy znajdzie się ktoś następny, kto będzie nas prowadził za rękę w przepaść.

  1. Jacek Międlar mówi

   Ale zgodzi się Pan, że na osoby starsze uważać należy?

  2. Tomek mówi

   Oczywiście. Ja tego nie bagatelizuję i wiem, że ten wirus „upatrzył” sobie głównie starsze i schorowane osoby. Pisząc komentarz, miałem na myśli histerię jaka zapanowała. A jak wiadomo, człowiek spanikowany jest słaby i nieracjonalny. Potrzebujemy spokoju i wewnętrznej siły płynącej z modlitwy…a starszym ludziom pomagajmy każdym możliwym sposobem.

  3. gdzie jest Konfederacja, gdy jest potrzebna ? mówi

   Oczywiście, że trzeba uważać. Dlatego proszę odpowiedzieć na pytanie: czy antypolski PiS pozwala truć osoby starsze (i młode) glifosatem, GMO, 5G, śmieciami z zagranicy itd.

   https://www.youtube.com/watch?v=OpOhBatL6XQ

  4. Marcin mówi

   To prawda, jest to jedna z ostatnich stron i jedne z ostatnich forów gdzie można przeczytać rzetelne informacje, gdzie spotykają się myślące osoby. Ja też stwierdzam że jest to ustawka. Po prostu wiele tutaj ugrają. Wirus faktycznie jest ale podejrzewam że gdyby badali przesiewowo społeczeństwo w poprzednich latach też wykryli by COVID 15, 16 czy jakiś tam. Patrząc na statystyki ta epidemia niczym się nie różni od zachorowań na tego typu choroby w poprzednich latach zarówno jeśli chodzi o ilość zakażonych jak i przypadki śmiertelne (ot chociażby na zapalenie dolnych dróg oddechowych w UE w 2016 roku zmarło ok 420 000 ludzi a w takich krajach jak Włochy, Hiszpania czy Niemcy po 45 000 osób, nie wliczając w to zapalenia płuc). Owszem śmierć jest zawsze tragedią ale równie dobrze ludzie giną na drogach, a czy to oznacza że należy zatrzymać całkowicie ruch drogowy…? Nie.

  5. Czesława mówi

   Podaj źródło danych, które rozpowszechniasz abyśmy również mogli być spokojni.
   Czy informacje pochodzą to z tego samego „źródła”, który twierdzi, że w Chinach nie było żadnej kwarantanny i że nie zamykali miast, a koronawirus we Włoszech pojawił się w Listopadzie?

 2. Tomek mówi

  Oczywiście. Ja tego nie bagatelizuję i wiem, że ten wirus „upatrzył” sobie głównie starsze i schorowane osoby. Pisząc komentarz, miałem na myśli histerię jaka zapanowała. A jak wiadomo, człowiek spanikowany jest słaby i nieracjonalny. Potrzebujemy spokoju i wewnętrznej siły płynącej z modlitwy…a starszym ludziom pomagajmy każdym możliwym sposobem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.