Koronawirus, sytuacja graniczna i teorie spiskowe. Jacek Międlar w wRealu24 [WIDEO]

Jacek Międlar/ fot. screen
6

W środę (25.03.2020) Jacek Międlar był gościem telewizji wRealu24. W rozmowie z Krzysztofem Lechem Łukszą odniósł się do restrykcyjnych obostrzeń wprowadzonych we wtorek przez polski rząd w związku z epidemią koronawirusa. Wskazał, że niektóre z nich są zbyt restrykcyjne, np. ograniczenia nałożone na wiernych, którzy chcieliby wziąć udział we mszy. Ich liczbę ograniczono do 5 osób, a jak wskazuje Jacek „kościoły to nie są małe klitki”, a więc można utrzymać odstępy między wiernymi przy 50 osobach. Zdaniem Międlara decyzja rządu jest w tym przypadku podyktowana lękiem przed krytyką środowisk lewicowych.

Jacek wskazał, że pandemia koronawirusa stworzyła sytuację graniczną. W takiej sytuacji ludzie i organizacje zdejmują maski i pokazują swoje prawdziwe oblicze. W sytuacji granicznej okazało się, że Unia Europejska nie jest przydatna i potrzebna, a państwa narodowe muszą istnieć, ponieważ to one okazały się skutecznym narzędziem do walki z epidemią. A gdzie w dobie tego kryzysu są organizacje lewicowe, które w dobie komfortu promują marksizm, nihilizm i antywartości? Okazuje się, że to, co one promują, nie jest nam do niczego potrzebne w dobie kryzysu. To jest na antypodach wobec ludzkich potrzeb – mówi Międlar.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W rozmowie poruszono też watek inwigilacji wprowadzanej w Izraelu przez premiera Netanjahu, który nakazał wykorzystanie tajnej bazy danych telefonów komórkowych w celu wyśledzenia osób, które mogły mieć kontakt z nosicielem koronawirusa. W Izraelu wybuchły protesty, podczas których podnoszono, że nakaz inwigilacji został wprowadzony w nocy i bez konsultacji z innymi demokratycznymi organami. Manifestanci wskazywali, że Netanjahu wprowadza dyktaturę wykorzystując do tego koronawirusa. Czy Polakom grozi to samo? W tym kontekście szczególnie niepokojąca jest zapowiedź premiera Morawieckiego, że rząd wprowadzi system nadzoru pozwalający skutecznie sprawdzać, czy osoby objęte kwarantanną faktycznie przebywają w domu.

Jacek Międlar stwierdził, że wbrew pozorom koronawirus nie posłuży do budowy Nowego Porządku Świata. Wprost przeciwnie. Koronawirus  przypomni ludziom, jak ważna jest rodzina i wspólnota. Sprawi też, że ludzie zatęsknią do Boga i do autentycznego przeżywania wiary. Powiedział też, że nie widzi powodów, aby stawiać tezę, że koronawirus jest produktem laboratoryjnym stworzonym po to, żeby zarobiły na nim koncerny farmaceutyczne. Wskazał jednocześnie, że koronawirus będzie wykorzystywany w różnych celach przez różne organizacje i środowiska.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Spokojnie, to tylko koniec świata

Jezus uzdrawia błotem – DROGOWSKAZY (J 9) [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. cinek mówi

  Takie rekolekcje, że przez ostatnie dwa tygodnie widziałem totalną pustkę w kościele. Głęboko mnie to zasmuciło i raczej zaniepokoiło. Przeraża mnie stan polskiego ducha. Ludzie po prostu nie wierzą, że podczas każdej mszy św. dzieją się cuda i Chrystus uzdrawia. Po prostu nie wierzą. Duchowni już bardziej czują co się dzieje ale też nie mają odwagi się sprzeciwić systemowi, wysokiej hierarchii kościelnej. A władze? Władze światowe i też polskie z takim poświęceniem, jedną ręką bronią każdego ludzkiego życia przed korona wirusem ale już drugą ręką uśmiercają miliony poprzez aborcję, eutanazję itd. Gdzie tu sens, gdzie logika. Żadnej.

 2. Greg mówi

  Panie Jacku prosze mi wytlumaczyc raz Pan zapuszcza wlosy raz goli i tak na zmiane? Po co to? Albo tak albo tak? Jakis Pan niestabilny jest Moze wiecej wiary w siebie Pozdrawiam

  1. Jacek Międlar mówi

   Proszę wybaczyć, ale co to Pana obchodzi? Czy w Pana wypadku pytanie innych o fryzury jest standardem? Jeśli tak to współczuję znajomym i rodzinie.
   Życzę zdrowia.

  2. minarchista mówi

   W dobie recesji trzeba oszczędzać, choćby na szamponie, także nie krytykować tylko brać przykład 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.