Leszek Żebrowski demaskuje komunistyczne kłamstwo o 187 dzieciach zabitych przez Żołnierzy Wyklętych [WIDEO]

Leszek Żebrowski/ fot. youtube
2

Bardzo ważny wykład Leszka Zebrowskiego o metodach zwalczania polskiego podziemia niepodległościowego przez komunistów. Żebrowski opowiada o pozorowanych bandach organizowanych przez LWP, KBW, MO, UB, ORMO, Informację Wojskową i aktyw PPR. Bandy te nie tylko mordowały wiejską elitę, ale miały też za zadanie zdyskredytowanie Żołnierzy Wyklętych w oczach miejscowej ludności. Zbrodniami dokonywanymi przez te bandy obarczano polskich żołnierzy podziemia antykomunistycznego i obarcza się ich nimi do dziś.

Jednym z komunistycznych kłamstw mających na celu zdyskredytowanie Żołnierzy Wyklętych jest dziś twierdzenie, jakoby byli to mordercy dzieci. Na potwierdzenie tej tezy przytaczana jest lista 187 dzieci rzekomo przez nich zamordowanych. W rozpowszechnianiu tej tezy przoduje partia Razem i Obywatele RP. Skąd wzięła się ta informacja?

„Szukałem informacji, gdzie te dane pokazały się pierwotnie, po raz pierwszy. Znalazłem. Emerytowany pułkownik Urzędu Bezpieczeństwa Tadeusz Kosowski. Człowiek, który wstąpił do UB w Wadowicach w wieku 17 lat w listopadzie 1945 roku. Następnie jeździ w grupach operacyjnych i walczy z tzw. bandami na terenie województw krakowskiego, katowickiego, łódzkiego. Na emeryturze, gdzie w trybie zaocznym dokonał niezwykłego dzieła, czyli uzyskał maturę, zaczynał te rzeczy preparować i publikować w organach sponsorowanych, wydawanych przez Goebbelsa stanu wojennego. I tam tego typu rzeczy się pojawiają.”

Żebrowski mówi też o  procesach rehabilitacyjnych Żołnierzy Wyklętych po 1989 roku, w których zeznawał. Bohaterowie walki o niepodległość Polski musieli w nich udowadniać, że nie byli mordercami i bandytami, a podejście sędziów było – delikatnie mówiąc – niechętne. Doszło do tego, że zeznania Żebrowskiego były zapisywane niezgodnie z ich rzeczywistą treścią, w związku z czym składał je na piśmie do akt. Warto wysłuchać całego wykładu.

Źródło: youtube

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Stanisław Górecki . mówi

    Szacunek Panie Żebrowski

  2. julie mówi

    Niech sobie bandyci przypimna Kim Byla Kobieta , ktora uratowala 3 tysiace zydowskich dzieci ! Napewno nie upainka , napewno nie zydojka , a zwykla gojka jak mowia o nas chrzescijanach bandyckie gwiazdeczki !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.