Krzysztof Bosak o rządowej tarczy antyinflacyjnej: „Premier przedstawia nasze propozycje” [WIDEO]

Witold Stoch, Krzysztof Bosak i Jan Krysiak/ fot. screen
4

Podczas czwartkowej (25.11.2021) konferencji prasowej w Sejmie politycy Konfederacji odnieśli się do wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o nieskuteczności lockdownu oraz do rządowej tarczy antyinflacyjnej zapowiedzianej przez premiera Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ: SZOK! Minister Niedzielski przyznaje, że lockdown nie działa: „Wiemy w tej chwili, że restrykcje są mało skutecznym środkiem zapobiegania pandemii” [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Rząd wprowadza tarczę antyinflacyjną: obniżka podatków na prąd, gaz i paliwo, dodatek osłonowy dla najuboższych [WIDEO]

– Dziś jest dzień, w którym władze naszego państwa przyznały, że Konfederacja ma rację. Dzień zaczął się od wywiadu ministra Niedzielskiego, który przyznał, że lockdowny nie działają. Powiedział to, co my mówiliśmy od roku – że te koszty, które ponosiło polskie społeczeństwo, były kosztami niepotrzebnymi i nieracjonalnymi. A teraz okazuje się, że premier przedstawia nasze propozycje jak walczyć z inflacją w obszarze wzrostu cen prądu i paliw – powiedział Krzysztof Bosak.

Poseł Konfederacji wskazał, że premier Morawiecki ośmieszył swoimi propozycjami Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiadał, że nie będzie obniżki akcyzy na paliwo. – Minęło kilka tygodni i widzimy, że rząd będzie stosował obniżkę akcyzy proponowaną przez Konfederację – powiedział Bosak. – To wszystko pokazuje, że mieliśmy rację, proponujemy rzeczy, które są racjonalne, proponujemy rzeczy, które trafiają w punkt – dodał.

Bosak przypomniał też, że Morawiecki zgodził się na zaostrzenie systemu opłat za emisję CO2 przyczyniającego się do wzrostu cen prądu. – To my zawsze kwestionowaliśmy ten system wskazując, że nie ma on podstaw ekonomicznych, nie ma podstaw klimatycznych jak to się przedstawia. Nikt nie wykazał, że ten system prowadzi do realnego zmniejszenia emisji w skali globalnej. Natomiast z pewnością doprowadził do ucieczki przemysłu poza Unię Europejską – powiedział Bosak.

Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji wskazał, że przedstawiając przyczyny inflacji premier Morawiecki „zwalił winę na wszystkich, na pandemię, na Rosję, na Unię Europejską” i „wybielił rząd, który według niego jest zupełnie niewinny tej sytuacji gospodarczej w Polsce”.

– Przypomnijmy, że to nie Rosja, nie Unia Europejska i nie pandemia wprowadziły obostrzenia, restrykcje, lockdowny, które spowodowały wzrost inflacji. Nie da się ukryć, że tarcza rządowa, która polegała na tym, aby drukować masę pustych pieniędzy, jest jednym z głównych czynników tej szalejącej inflacji – powiedział Stoch. Wskazał też, że rząd PiS wprowadził już 50 nowych podatków, które również przyczyniają się do wzrostu inflacji.

Stoch przedstawił też postulaty tarczy antyinflacyjnej Konfederacji, które zakładają likwidację podatków na stałe, a nie czasowe – jak w przypadku tarczy rządowej – obniżki podatków. Nie są to nowe propozycje. Były przedstawiane wielokrotnie, m.in. podczas kampanii Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Konfederacja po spotkaniu ws. ustawy segregacyjnej: „Domagamy się, żeby ABW przebadała powiązania członków Rady Medycznej z koncernami szczepionkowymi” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. AntyPOPiS mówi

    👍 Brawo KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość! 💪

  2. Nsnzjs mówi

    Ten i POprzednie rządy to rządy złodziei i patałachów kazdy Polak to widzi

  3. Ewa-Maria mówi

    Jak jest miło mądrych posłuchać. Od dawna doszłam do wniosku że Morawiecki nie jest polskim premierem. Te jego działania jasno pokazują że pracuje ale nie dla Polski. Te jego obecne wycieczki po krajach stawiają go jako domokrążce, które nic nie znaczą. On tylko udaje że coś robi. Potrafi klapę odtrąbić jako zwycięstwo. Eurokołchoz I KE traktują go jako piąte koło u wozu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.