Krzysztof Bosak o Muzeum POLIN: „PiS sam nawarzył tego piwa i powinien je teraz wypić” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. youtube
16

Zachęcamy do wysłuchania bardzo interesującego wywiadu z Krzysztofem Bosakiem, w którym opowiada o wykładach odbywających się w Muzeum POLIN. Bosak demaskuje pseudonaukowość tych wykładów i wskazuje na ich funkcję ideologiczną, której celem jest dyskredytowanie osób o poglądach konserwatywnych i narodowych. – Poglądy narodowe są często klasyfikowane jako odmiana ksenofobii albo nawet rasizmu, a to z kolei wchodzi w szerszy temat ,,mowy nienawiści” – mówi Bosak. Wskazuje też, że Muzeum POLIN to „zasługa” Prawa i Sprawiedliwości. – To muzeum w tej formule, w jakiej ono istnieje, to jest pewne piwo, którego sam PiS nawarzył i powinien teraz je wypić – stwierdza Bosak. Warto posłuchać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: medianarodowe.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Spostrzegawczy mówi

   To zwykli Polacy stają na wysokości zadania, a pseudopolacy z rządu i odpowiedzialnych za propagandę instytucji poza mieszaniem w głowach i krecią robotą nie robią prawie nic konstruktywnego. Akcja Polaków w USA :

   https://www.youtube.com/watch?v=oZ0HCNwNSjk

 1. michu mówi

  Tak jest zawsze pod okupacją. W czasie okupacji niemieckiej, patrioci to byli bandyci, a ci co krytykowali III Rzeszę też pod jakieś paragrafy podchodzili. W czasach okupacji sowieckiej mową nienawiści było krytykowanie socjalizmu i pełni miłości funkcjonariusze UB i KGB tłumaczyli, że tak nie wolno (m.in. znany miłośnik prawdy J. Urban, tłumaczył, że kazania bł. Jerzego Popiełuszki to „seanse nienawiści” i dlatego pełni miłości funkcjonariusze musieli się nim zająć). Dziś „mową nienawiści” jest co innego, każdy czas ma swoje…

 2. Arek mówi

  Profesor Bosak nie ma racji mówiąc, że ponieważ nie mieliśmy kolonii, to nas ten problem nie dotyczy. Dlaczego Ukraińcy nas tak nienawidzą?! Jakieś tam wbijanie na pal musiało być, gnębienie, może dyskryminacja. I teraz młodzi ukraińscy nacjonaliści, z nami, narodowcami uprawiają mowę nienawiści. Jakoś trzeba to nazwać. Bo miłość to to nie jest.

  1. michu mówi

   Ukraińcy nas tak nienawidzą, bo ktoś im przedstawił fałszywą historię (tak jak np młodzieży eskimoskiej ;), albo młodym Niemcom z hitlerjugend). A od czego jest propaganda? Nawet przeciw katolikom nie raz próbowano wzbudzać nienawiść, na zasadzie „przyjdzie głupi to kupi”, skutek był mizerny bo nawet idioci w to nie wierzyli (że niby katolicyzm be, leninizm socjalizm ok), tylko garstka kompletnych idiotów.

  2. zj mówi

   Polacy za mocno ukraincow do roboty – twierdzenie p .PUDLOWSKIEGO z .N

  3. zj mówi

   pedzili

  4. Goj mówi

   Masz na to jakieś dowody, czy tak sobie po prostu rozpowszechniasz oszczerstwa wobec Polaków? Może Chrystus też musiał według ciebie być mordercą, że postanowiono Go za karę przybić do krzyża? A co w takim razie z Ukraińcami, którzy podczas pogromu pomagali Polakom? Oni lubili jak ich Polacy nabijali na pale? A może sami nabijali na pale swoich rodaków? Ukraińcy nienawidzą Polaków, bo byli i są nazistami i na tym opierają ich obecny program polityczny. Szczęście, że wciąż jest tam mnóstwo normalnych ludzi.

  5. Arek mówi

   Jakie oszczerstwa? Poczytaj sobie o księciu Jeremim Wiśniowieckim, który Kozaków (pozniejsi Ukraincy) na pal wbijał dla przykladu i strachu. Nie wiem czy przez to Ukraincy nas nienawidzą, ale jakiś powód musi być.

  6. michu mówi

   No tak biedni Kozacy. Takie newiniątka. Utrzymywali się głównie ze zbierania grzybów i łowienia rybek. Muchy by nie skrzywdzili. Rzeczywiście polskie okrucieństwo nie zna granic zarówno wtedy, jak i w czasie II wojny, tak i dziś. Nie ma to jak znajomość historii z zatwierdzonych podręczników ludzi przyzwoitych rozumny, a w dodatku światowej sławy ludzi honoru

  7. Arek mówi

   Nie wiem Michu, szukam przyczyn. Może kozackich bękartów do dziś dupa boli od tego pala.

 3. Maksymilian mówi

  No właśnie. Każdy naród widzi własną historię tak jak chce. Zależy tylko kto i co mówi i w jakim celu. Inny kaliber ma to co ja tu piszę, czasem dla jaj, a inny profesor, ktory ma wykład w Polin. Mimo młodego wieku profesora Bosaka, dobrze, że są tacy jak on, którym nie jest wszystko jedno.

 4. Robert B. mówi

  Tu chodzi o wyjałowienie z odczuć narodowych terenów, które ma zamiar podbić i eksploatować wspólnota jak najbardziej narodowa, czyli Żydzi. Już nie raz dostawali łomot za próby położenia łapsk na różnych narodach. Wszystko zmierza obecnie w tym samym kierunku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.