KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN24 i wezwała do zmiany struktur kapitałowych stacji

logo TVN24/ fot. screen
2

W środę (23.09.2021) Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla stacji TVN24. Decyzja zapadła cztery dni przed jej wygaśnięciem. Za przedłużeniem koncesji głosowały cztery osoby, jedna była przeciw. Rzecznik KRRiT Teresa Brykczyńska odmówiła odpowiedzi na pytanie o nazwisko osoby, która głosowała przeciw przedłużeniu koncesji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed głosowaniem KRRiT przyjęła uchwałę, w której stwierdza, że „w świetle obecnie obowiązujących przepisów prawa, nie jest uprawnionym do uzyskania koncesji w zakresie rozpowszechniania programów radiowych lub telewizyjnych w Polsce podmiot z siedzibą w Polsce, w którym udział kapitałowy podmiotu dominującego spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przekracza 49%”. Jednocześnie Rada zobowiązała przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego do „wezwania wszystkich koncesjonariuszy, którzy są zależni od podmiotów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, a jednocześnie zależą od podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, i ci ostatni są podmiotami dominującymi w danej strukturze własnościowej, do dostosowania swoich struktur kapitałowych do wymagań określonych w art. 35 ust. 2 ustawy o radiofonii i telewizji”. Nie podano terminu, do którego ma nastąpić powyższe dostosowanie.

Globkurier [CPS] PL

Wiceminister MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział w TVN24, że w swojej uchwale KRRiT wyraziła wątpliwości co do tego „jak właściciel TVN24 dokonuje pewnego obejścia przepisów ustawy”. Koncesja dla TVN24 została przedłużona, „bo TVN nie jest winny temu stanu prawnemu, że jest on nieprecyzyjny”. – Ale jednocześnie jest jasny sygnał, że ten stan prawny musi zostać doprecyzowany tak, żeby właściciel spoza obszaru UE, Europejskiego Obszary Gospodarczego nie mógł mieć większościowego udziału – podkreślił wiceminister.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Święta wojna o TVN, czyli na pohybel neutralnym

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. szalom mówi

    i będzie nadal duraczyła tubylczych gojów bo któż by w Polin śmiał odmówić koncesji stacji o tak pierwszorzędnych korzeniach?? Chyba tylko Leszek Bubel

  2. z-k mówi

    Tylko prof. Janusz Kawecki wykazał rozsądek, uczciwość i patriotyczną odwagę

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.