Koronawirus: zarażony wiceminister zdrowia Iranu zapewnia, że epidemia jest pod kontrolą. Komentarz eksperta ds. Bliskiego Wschodu [WIDEO]

Iradż Harirczi/ fot. screen
0

We wtorek (25.02.2020) rzecznik irańskiego ministerstwa zdrowia poinformował, że wiceminister zdrowia Iradż Harirczi odbywa kwarantannę po stwierdzeniu zakażenia koronowirusem. W poniedziałek Harirczi wystąpił na konferencji prasowej, podczas której zapewniał, że epidemia w Iranie jest pod kontrolą. Zachowanie wiceministra (wielokrotnie wycierał twarz i czoło) wskazuje, że miał gorączkę. Uczestnicy konferencji najprawdopodobniej też są już zarażeni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według oficjalnych danych do tej pory z powodu koronawirusa zmarło w Iranie 15 osób. W ciągu ostatnich 72 godzin zanotowano 95 nowych przypadków zakażenia. W niedzielę zamknięto szkoły i uniwersytety w 14 prowincjach.

Koronawirus pojawił się w Iranie w mieście Kom, gdzie przylecieli zarażeni robotnicy z Chin. Miasto jest celem pielgrzymek szyitów. Z Iranu wirus rozprzestrzenił się do Iraku, Afganistanu, Bahrajnu i Omanu. O sytuacji w Iranie mówi Wojciech Szewko w rozmowie z Krzysztofem Łukszą na antenie wRealu24.

Źródło informacji: rmf24.pl, PAP, Twitter

Zobacz też;

Koronawirus we Włoszech. Kraj sparaliżowany! Pięć ofiar śmiertelnych, „czerwone strefy”, zatrzymane pociągi, kolejki przed sklepami…

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.