PILNE! Nagrywał wydarzenia z marszu we Wrocławiu. Zaatakował go „policjant” z pałką teleskopową i postawiono mu zarzuty! PUBLIKUJEMY JEGO RELACJĘ [WIDEO]

Zamaskowany policjant-zbój z pałką teleskopową
24

Wciąż docierają nowe fakty i relacje z Marszu Polaków 11 listopada 2019 we Wrocławiu. Policja przy użyciu metalowych pałek teleskopowych, z których nie korzystało nawet ZOMO, gazu i armatek wodnych katowała uczestniczących i niepoinformowanych o delegalizacji marszu uczestników zgromadzenia. Jak się okazuje, zamaskowani mężczyźni podający się za policjantów, z metalowymi pałkami w ręku, w brutalny sposób traktowali także tych, którzy rejestrowali antypolskie zachowanie policjantów.

PRZECZYTAJ: Zawiadomienie do prokuratury na Sutryka, Bukowską i Ciążyńskiego ws. katowania Polaków na marszu we Wrocławiu. Grożą im 3 lata więzienia!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poniżej publikujemy relację uczestnika (Sebastian S. – pełne dane do wiadomości redakcji), który nagrywał wydarzenia z 11 listopada we Wrocławiu. To jak traktowała go policja przypomina najczarniejsze karty stanu wojennego we Wrocławiu.

Dnia 11 listopada 2019 r. mniej więcej o godz. 19.15 podczas nagrywania telefonem całego zajścia tuż przy kordonie Policji wybiegło do mnie kilku Policjantów, powalili mnie na glebę, po 30 minutach siedzenia skutym w „lodówce” zawieźli mnie na komisariat przy ulicy Trzemeskiej. Robiono mi zdjęcia, zdejmowano z rąk możliwe ślady ładunków wybuchowych, badano alkomatem (0.14 promila). Po „odwiedzeniu” kilku komisariatów zawieziono między innymi mnie na tzw. „dołek”, gdzie przetrzymywany byłem o jednym kieliszku wody, kilku kromkach chleba z  pastą do posmarowania palcem do godziny 12.00 dnia następnego.
Przed zamknięciem mnie wraz z innymi trzema uczestnikami Marszu Niepodległości, dokładnie sprawdzono mnie pod kątem wszelkich zakazanych substancji i/lub niebezpiecznych materiałów wybuchowych – do tego stopnia, że musiałem się rozebrać do naga i zrobić przysiad przy okazji wywracając majtki na drugą stronę – zgodnie z poleceniem funkcjonariusza Policji. Okazało się, że nawet w tak niedostępnym miejscu nie posiadałem jakichkolwiek niebezpiecznych materiałów wybuchowych, co jednak nie wpłynęło na to, że musiałem oddać do depozytu raczej średnio wybuchowe sznurówki. Przewieźli mnie na komisariat na osiedlu Ołbin, następnie do Prokuratury Rejonowej Wrocław Śródmieście, gdzie postawiono mi zarzuty: „(…) podejrzanego o to, że w dniu 11 listopada 2019 roku we Wrocławiu, brał czynny udział w zbiegowisku odbywającym się po rozwiązaniu przez organizatora marszu z okazji odzyskania niepodległości wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osoby w postaci funkcjonariuszy Policji i mienie w postaci samochodów służbowych Policji, przy czym czynu tego dopuścił się działając publicznie i bez powodu okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego tj. o czyn z art. 254 paragraf 1 kk w zw. z art 57a paragraf 1 kk środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zobowiązując go do: (…) – stawiennictwa w Komisariacie Policji w Kłodzku raz w tygodniu (…)  [pisownia oryginalna zachowując pogrubienia, wielkie litery, podkreślenia, znaki interpunkcyjne.”
Uczestnik marszu podesłał nam swoje nagranie, na którym widać jak w pewnym momencie, zamaskowany „policjant” z pałką teleskopową brutalnie go atakuje, a później urywa się nagranie.

Jackowi Międlarowi zarekwirowano wóz z nagłośnieniem, nie było słychać komunikatów wydawanych przez niego, jak i nagłośnienie używane przez Policję nie było wyraźnie słyszane, mimo że znajdowałem się w pobliżu wozu. Owszem – film nagrywany z okna, dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=RVUtJy-M9kQ ma całkiem dobry dźwięk, ale wśród śpiewającego hymn tłumu trzeba było sobie nawzajem krzyczeć do uszu aby się porozumieć – pisze Sebastian S.

Drogich Czytelników prosimy o przesyłanie listów otwartych do RPO Adama Bodnara, szefa MSWiA ws. katowania Polaków we Wrocławiu, a także prosimy o składanie zawiadomień do prokuratury na Jacka Sutryka, Bartłomieja Ciążyńskiego i Agatę Bukowską, urzędników odpowiedzialnych za antypolską prowokację, która miała miejsce 11 listopada 2019 we Wrocławiu podczas marszu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obejrzyj i przeczytaj:

PILNE! Ewidentna prowokacja! Poznaj kulisy rozwiązania Marszu Polaków we Wrocławiu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Kacper mówi

   To jest judeopolonia, a akcja we Wrocławiu była demonstracją władzy mafii chazarskiej.

 1. Janek mówi

  Dobrze wytresowan…I i posluszni. Policjanciki bez własnego zdania- za ochlap pójdą w boj, nie patrzac na kogo…… normalni poszliby na L4 gdyby wiedzieli co sie w Polsce dzieje, w czym pieski uczestnicza- nawet nie wiedza co to Hymn Polski

  1. Jurek Ogórek mówi

   czym się różnią od zwykłych bandytów ci zamaskowani funkcjonariusze?

 2. Janek mówi

  Dobrze wytresowan…I i posluszni. Policjanciki bez własnego zdania- za ochlap pójdą w boj, nie patrzac na kogo…… normalni poszliby na L4 gdyby wiedzieli co sie w Polsce dzieje, w czym pieski uczestnicza- nawet nie wiedza co to Hymn Polski.
  Polaków jest mało, dużo koltuniarstwa pokomunistycznego

 3. Damian mówi

  Tragicznym paradoksem całej sytuacji jest fakt że ci ludzie świętowali święto niepodległości… Jakiej niepodległości? Skoro po tylu latach, ZOMO działa legalnie i ma się dobrze… Rzeczpospolita będzie prawdziwie niepodległa m.in wtedy, kiedy ZOMO nie będzie działać na polecenie urzędników.

  1. Jacek Międlar mówi

   Niepodległości, którą odzyskano 100 lat temu, a teraz jest w opłakanym stanie.

 4. Jurek Ogórek mówi

  W mojej relacji dla wprawo.pl są zarejestrowane momenty, gdzie ubrani po cywilnemu ( nazwę ich bandytami ) atakują człowieka z tel. nagrywającym zdarzenia. Mnie pomimo widocznej legitymacji prasowej zaatakowało 2 bandytów, a po moich nawoływaniach że jestem z prasy i o naruszaniu mojej nietykalności gadali ,że robią to dla mojego bezpieczeństwa !!! Moment ten jest również uwidoczniony na innym nagraniu kręconym z okna lub balkonu.

 5. Jurek Ogórek mówi

  czas z nagrania 1 cz. relacji: 1.02.00 początek…co to za urządzenie zainstalowane na policyjnym samochodzie? Czy ktokolwiek wie?

 6. Esperado mówi

  Cholera! Mam 64 lata i pamiętam zadymy z stanie wojennym. Różnica jest taka, że teraz hełmy zomowców są białe. O Wrocławiu trzeba nakręcić film „Mały PRL”.

 7. klioes vel pislamista mówi

  Noc kryształowa w Breslau

  Pan Jacek Sudryk jest „otwarty”.
  On… „jest otwarty nie na żarty” –
  On nie nażarty jest na kasę!
  I stąd nieporozumień masę…

  Marcin Makowski publicysta
  To jest faszysta (oczywista!).
  Dlatego ban go na Twitterze
  Spotyka u Sudryka. Wierzę…

  Jak z twittu jasno to wynika,
  Ważną rocznicą dla Sudryka
  Jest kryształowa nocka w Breslau.
  (Więc Jacuś omal się nie zes…ał.)

  Prezydent Sudryk „z nienawiści –
  Poprzysiągł – Breslau że oczyści”.
  Bo „noc ta to historia nasza”…
  Żydów za pogrom więc przeprasza.

  Makowski: „Odkąd Breslau dzieje
  Są nasze?” – spytał. I widnieje
  Już zbanowany. Bo „otwarty”
  Jest Jacek Sudryk… NIE-NA-ŻARTY!!!…

  *

  Żarty skończyły się. Już wiecie.
  Nie wiedział, kto na marsz wziął dziecię!
  Na rękach trzyma czterolatka
  Ojciec, gdy wodna tnie armatka.

  Zostanie za to ukarany!
  Po pierwsze: marsz jest rozwiązany;
  Po drugie: mógł teleportować
  Dziecko, lub je… pod koła schować!

  A tak „wytworzył zagrożenie”.
  Jakie? Policja polecenie
  Przecież dostała: „Czyścić Breslau!“
  A on ze strachu się nie zes..ał.

  Nie zes…ał się i wziął rodzinę! –
  Na marsz!!!… Ponosi więc sam winę,
  Wraz z żoną. Nie dość są „otwarci”!
  Akt oskarżenia ich ukarci…

  Nie „żeby Polska Polską była”
  Władza na marsz się wpierw zgodziła….
  Ale, czy Sudryk wie „otwarty”,
  Że NA TYM SIĘ SKOŃCZYŁY ŻARTY?!

  1. klioes vel pislamista mówi

   JaZdzira

   Na próżno jej oczęta szukają rozumu!
   Krzyk: „raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!”
   To… faszyzm jest jej zdaniem! Patriotyzm tłumu
   Wymaga… spałowania! To jej myśli złote…

   Wypada więc przypomnieć tej, co „Konstytucji
   Broni”, treść… Konstytucji. Jest w niej zakazana.
   Agitka komunizmu. Przeciw rewolucji
   Znane hasło dlaczego spotyka nagana?

   Myślę, ją obserwując, o JaZdziry tacie.
   Dobrze, że gdy ją płodził, chętka mu opadła.
   Mogło być jeszcze gorzej, niż to co już znacie…
   Bo, gdyby pchnął raz jeszcze, to zrobiłby diabła!

   https:
   //dorzeczy.pl/kraj/120735/rodzacy-sie-faszyzm-we-wroclawiu-jachira-znowu-zaskakuje.html

 8. Tomasx mówi

  Po pierwsze to te wszystkie zalecenia policji do stawiennictwa na komisariacie w Kłodzku są do zwyczajnego olania.Gdyby do mnie ta dzicz podbiegła niestety nie zdążyłab y mnie powalic bo zwyczajnie zaczalbym strzelac. Żywcem by mnie nie wzieli

 9. Andrzej mówi

  Bandycka wladza Wroclawia swoja droga ,ale nie rozumiem osob broniacych policji,ze niby mieli rozkaz . Przeciez policja sie zachowala jak oprawcy rodem z peerelu !
  To maja byc funkcjonariusze porzadku publicznego? To sa zwykli zwyrodniali bandyci ,ktorzy uwazaja ze mundur ich upowaznia do bestialstwa. Esesmani tez sie tlumaczylu ,ze wykonywali tylko rozkaz .
  Narod za 500+ daje sie upadlac !!!

 10. Mirroorooooo mówi

  Nowa władza a stare trzyma się dobrze. I co im zrobicie? NIC! 🙁

 11. Renata mówi

  Panie Jacku, Marsz musi być w dzień bo trudniej wtedy zorganizować prowokację oraz powinien być przed czołem Marszu bariera ze strażników Marszu aby nie wpuścić prowokatorów.

 12. Robert B. mówi

  Teraz oni stawiają zarzuty, ale przy odpowiedniej determinacji sytuacja może się odwrócić. Nie należy odpuszczać. Muszą za to beknąć.

 13. Arkadius mówi

  0:44 filmu i krzyki dziewczynki Tato Tato to było przerażające

 14. elwira mówi

  Przykro sie na to patrzy . Ale prosze Państwa w Policji sa tez ludzie. Tu we Wroclawiu przywiezli wam do tłumienia tzw Odpad policyjny ktory do niczego innego sie nie nadaje tylko do pałowania. W policji sa tez porzadni ludzie ktorzy kierują sie przede wszystkim swoim wlasnym rozumem. Przeciez jak dostane rozkaz zabijac , strzelac do strzelał i zabijał nie bede bo mam swój rozum. Do wykonywania takich zadań nie idzie inteligencja policji tylko wlasnie zwyczajne młoty ktore na rozkaz sa w stanie zabic. I na takich trzeba najbardziej uwazac bo raz sa to osoby bezwzgledne i dwa zdarzaja sie nawet ograniczone umysłowo.

 15. wqekhwqe mówi

  Normalna akcja prowokacyjna.

 16. Sławomir mówi

  Kogo atakuje ten człowiek kijem (co się potem potyka) ?

 17. Tomek mówi

  Jedyny atak pałką, jaki tam widać, to ze strony uczestnika marszu (a raczej, jakimś kijem, a nie pałką).

 18. Sławomir mówi

  Atak pałką jest na innym filmie, po tym z kijem.
  Tam wiadomo kto kogo zaatakował, tu nie.
  Co ja sądzę? iż był to jakiś prowokator. Wszystko przygotowane, celowe działanie i ucieczka.
  Z filmiku wynika iż został złapany,

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.