Koronawirus we Włoszech. Kraj sparaliżowany! Pięć ofiar śmiertelnych, „czerwone strefy”, zatrzymane pociągi, kolejki przed sklepami…

PAP/EPA/Paolo Salmoirago
0

Zmarła już piąta ofiara koronawirusa we Włoszech, a ponad 150 osób uznano za zarażonych. Kraj jest sparaliżowany, a chorych wciąż przybywa. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, by w tym czasie nie odwiedzać a do tego kraju, w szczególności do regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania i Lacjum.

Koronawirus sparaliżował już różne przestrzenie. Zaliczyć do niego należy m.in. transport publiczny. W niedzielę (23.02.2020) wczesnym wieczorem austriackie władze nie wpuściły do kraju dwóch pociągów jadących z Włoch. Na kilka godzin zawieszono transport kolejowy, ale krótko po północy podróżujący mogli opuścić dworzec w Brenner.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jednak na tym nie koniec. W wielu częściach Włoch zaobserwować można kolejki przed sklepami, astronomiczne ceny środków dezynfekujących i maseczek. Przykład: maseczka, której cena nie przekraczała 10 eurocentów, teraz kosztuje nawet 1,80 euro, zaś środki dezynfekujące, które kosztowały 3 euro, teraz kosztują ponad 20 euro. Prezes ochrony organizacji praw konsumenckich zaznacza, że to próba wzbogacenia się na strachu ludzi. – Dziś jest prawdziwe szaleństwo. Nie nadążamy z uzupełnianiem półek – mówi mediolańska kasjerka. – Kupują wszystko – relacjonowała sprzedawczyni jednego ze sklepów cytowana przez gazetę Corriere della Sera.

11 gmin znajdujących się w dwóch północnych regionach – Lombardii i Wenecji Euganejskiej – uznano za „czerwoną strefę” i je zamknięto. Polski konsulat w Mediolanie apeluje do „rodaków mieszkających i przebywających w Italii o stosowanie się do zaleceń włoskich służb oraz o zachowanie środków ostrożności”.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak mieć nadzieję, by wirus niewiadomego pochodzenia nie dostał się na teren naszej ojczyzny.

Źródło informacji: Corierre della Sera, TVN24, zdrowie.wprost.pl

Przeczytaj także:

Koronawirus w Izraelu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.