Koronawirus: Ukraińcy zaatakowali autobusy z osobami ewakuowanymi z Chin [WIDEO]

zamieszki na Ukrainie/ fot. screen
3

Ze względu na epidemię koronawirusa Ukraina ewakuowała z Chin grupę kilkudziesięciu swoich obywateli. W czwartek (20.02.2020) w Charkowie wylądował samolot z ewakuowanymi, którzy mają odbyć kwarantannę w ośrodku wypoczynkowym w Nowych Sanżarach w obwodzie połtawskim. Mieszkańcy zorganizowali blokadę na drodze, rozpalili ogniska i obrzucili autobusy kamieniami. Doszło do starć z policją. Na miejsce została wezwana Gwardia Narodowa, która utorowała drogę do miejsca kwarantanny.

Ewakuowanych przywieziono do Nowych Sanżar siedmioma autobusami. Kierowcy ubrani byli  w stroje ochronne. Pasażerowie mieli maski. Mieszkańcy próbowali nie dopuścić autobusów do miejsca kwarantanny. Na drodze postawiono ciężarówkę. Szef administracji obwodowej zagroził, że jeśli blokada nie zostanie zdjęta, ewakuowani pójdą do ośrodka pieszo. Po dowiezieniu ewakuowanych do ośrodka protesty nie zakończyły się. Na miejsce udał się premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: kresy.pl

Zobacz też:

PILNE! Wyrwany z tłumu i skatowany przez policję na Marszu Polaków! Zamiast odszkodowania dozór policji i wysoka grzywna!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Cieszmy się, że coś się zmienia na lepsze. Nie zarezali a przecież mogli

 2. Janusz I mówi

  Ukraińcy mają wprawę w atakowaniu ludzi. Coś na ten temat mógłby powiedzieć, gdyby żył, brat mojej babci, zamordowany bestialsko przez ukrainców, za nie wydanie kryjówki ukrywanej Żydówki.

  1. Gosc mówi

   Chwala wieczna Bohaterowi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.