Korona-terror w Australii: kobieta aresztowana za zachęcanie do protestu przeciw restrykcjom epidemicznym [WIDEO]

kobieta aresztowana za sprzeciw wobec obostrzeń epidemicznych/ fot. screen
19

W środę (2.09.2020) 28-letnia kobieta z Ballarat w stanie Wiktoria w Australii została aresztowana za zachęcanie do protestu przeciwko restrykcjom epidemicznym wprowadzonym w związku z pandemią SARS-CoV-2. Kobieta została skuta na oczach dwójki małych dzieci. Nie pomogło wyjaśnienie, że jest w ciąży i za godzinę ma badanie USG. Potraktowano ją jak przestępcę.

Policjanci przedstawili nakaz przeszukania, a następnie poinformowali kobietę, że jest aresztowana za „podżeganie”. – To jakiś absurd – mówi kobieta nie rozumiejąc, o co chodzi. Policjant wyjaśnia, że jej aresztowanie ma związek z postem w mediach społecznościowych zachęcającym ludzi do wzięcia udziału w proteście w Ballarat przeciwko ograniczeniom związanym z COVID-19. Kobieta mówi, że może usunąć ten post, ale nic to nie daje. Scenę aresztowania sfilmował jej partner.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kobieta została zwolniona za kaucją i ma stawić się w sądzie. W oświadczeniu policja stanu Wiktoria podała, że ​​podjęła działania w ramach trwającego śledztwa w sprawie planowania i zachęcania do protestów w Ballarat. W stanie Wiktoria wszelkie zgromadzenia są obecnie zakazane.

– Każde tego typu zgromadzenie jest rażącym naruszeniem wskazówek dyrektora ds. Zdrowia i stanowi zagrożenie dla życia mieszkańców Wiktorii. Ci, którzy myślą o uczestnictwie w proteście, mogą spodziewać się szybkiej i stanowczej odpowiedzi policji. Nie zawahamy się przed nałożeniem grzywny w wysokości 1652 dolarów na każdego, kto narusza ograniczenia lub dokonamy aresztowania – oświadczyła policja.

W stanie Wiktoria obowiązują obecnie następujące restrykcje epidemiczne: wyjście z domu jest dozwolone wyłącznie w celu zrobienia zakupów, pracy i nauki, wizyty u lekarza, uprawiania sportu. Poza domem trzeba nosić maseczkę. Nie wolno zapraszać gości, a w miejscach publicznych można spotykać się tylko z jedną osobą. Szkoły przechodzą na naukę zdalną.

Źródło informacji: abc.net.au, YouTube, vic.gov.au

Zobacz też:

Epidemia korona-głupoty! Dzieci mokną na deszczu w kolejkach do szkół i przedszkoli

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Filipiny.
  Swir,ktory grozil zakazeniem coronavirusem kaszlac publicznie na ulicy,zostal zastrzelony przez policje.

 2. Netopelek mówi

  australia to jednak kraj faszystowski, a ci mieszkańcy to debile, nie ma żadnego zagrożenia, ani żadnej pandemii, powinni ten swój nierząd wrzucić do oceanu na pożarcie rekinom, albo krokodylom

  1. marju73 mówi

   Pisz pod swoim nickiem przebierańcu.

  2. AntyPO🔯PiS mówi

   To ten sam obrzezany, lewacki troll z PiSraela używa wielu nicków m.in: Antyparch, Krzysztof …
   Płacą mu za ataki na polskich patriotów z Konfederacji

  3. marju73 mówi

   Niewykluczone.

  4. Krzysztof mówi

   @AntyPO-PIS. Bądz spokojny nie używam wielu nicków bo niby po co. Nikt mi, za nic nie płaci. Jeśli chodzi o Polskich patriotów z Konfederacji to patriota jak powiedział Robert Bąkiewicz nie powinien głosować na Trzaskowskiego. – Natomiast część wyborców konfy nie zachowali się jak patrioci tylko zdrajcy. Nawet jeśli zbojkotowali (w co nie wierzę) to tym samym dali przyzwolenie żeby sodomita Trzask został Polskim Prezydentem. Przecież to czysta obłuda!

  5. AntyPO🔯PiS mówi

   @Arcyparch vel Krzysztof

   Nie interesuje mnie propaganda PiSowskich trolli, którzy otrzymali rozkaz obrzucania błotem Konfederacji. Lewacki PiSrael traci wyborców na rzecz prawdziwie prawicowej Konfederacji, stąd ten wysyp pisowskich trolli.

   Mnie interesują jedynie fakty o Konfederacji. A FAKT jest taki pisowski trollu, że Konfederacja nie poparła żadnego z dwóch kandydatów PO-PiS-u.

   Konfederacja postąpiła bardzo słusznie, bo Dudę od Trzaskowskiego odróżnia tylko nazwisko. Dlatego PiS nie wypowiedział konwencji stambulskiej, a pisowski minister Piontkowski odwołał kuratora oświaty z Łodzi G.Wierzchowskiego za krytykę ideologii LGBT!!!

   PS. Ile razy pisowska onuco powtórzysz to kłamstwo?

  6. antyPOPiS mówi

   Czysta obłuda, to wylansowanie przez kacaPiSką kur-vizję pedryli Biedroń&co w czasie kampanii do UE parlamentu przy jednoczesnym sekowaniu Konfederacji, obłuda to ratowanie PO-lszewików przez umożliwienie wystawienia nowego kandydata na prezydenta. Obłuda to twierdzenie że niegłosowanie na Maliniaka to zdrada, chyba że dla patRYJotów Polin-PiS do których akces złożył Bąkiewicz zazdroszczący profitów andruszkiewiczowi, czy celebry w kur-vizji kowalskiemu który z blichtrem oswajał się robiąc za „ministranta” u syjonistycznego pastucha chojeckiego. PiSi agitatorze gdyby zwolennicy Konfederacji nie zagłosowali na męża pani Korn-coś tam, to wybory wygrałby trzaskowski i mielibyśmy nowe rozdanie także z szybkimi wyborami parlamentarnymi. Więc ciągłe bredzenie o rzekomym poparciu PO-lszewika przez Konfederację to zwykłe kacaPiSkie propagandowe trollowanie. Jestem jednym z tych który zbojkotowali wybory w II turze, choć prędzej miałem głosować przeciw Maliniakowi, i teraz żałuję że nie przegrał. Bo tak naprawdę w stosunku do sodomitów, czy żydo-UE-USa-wasalstwa, różnią się jak PO/PiS w każdej innej kwestii, paszczowo, a nie w czynach…

   PS. Co prawda PiSałeś do kolegi o podobnym nick’u, to ten trafnie zwrócił ci uwagę że wypełniasz oczekiwania nadzorców PiS z iSSraela wobec Konfederacji, a czy charytatywnie czy za gratyfikacją to i tak prawdy się nie dowiemy…

  7. marju73 mówi

   Obłudny to jest Bąkiewicz który zbierał podpisy przeciwko 447 a potem agitował za pisowskim łajdakiem, którego formacja po cichu koresponduje na szczeblu ministerialnym z koniokradami w sprawie rabunku na naszym narodowym majątku.

 3. Antyparch mówi

  Opatrznosc czuwa,pomimo glosow prawdziwych patriotow,polakow,katolikow,z kondonpederastii,trzaskowski,arcylewak,wychowanek geremka,prezydentem polski nie zostal.

 4. Republikanin mówi

  Marzenie PiS i innych takich.

 5. Antyparch mówi

  Bosak,popiera rzecznika praw dziecka z nadania pis,za co sie tak sprzedal?

  1. AntyPO🔯PiS mówi

   To w najlepszym przypadku skrajna naiwność, w najgorszym – cynizm i wyborcze samobójstwo – ocenił na łamach tygodnika „Sieci” Jan Pospieszalski, który odniósł się w ten sposób do strategii partii rządzącej ws. ideologii 🏳‍🌈 LGBT.

   Pretekstem do napisania tekstu nt. LGBT było odwołanie Grzegorza Wierzchowskiego z funkcji łódzkiego kuratora oświaty. Tuż przed ogłoszeniem decyzji w tej sprawie głośno było o jego wypowiedzi, która padła na antenie Telewizji Trwam i która wywołała oburzenie opozycji. – Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa – powiedział. Szef MEN zapewniał później, że odwołanie Wierzchowskiego nie miało związku z tymi słowami.

   „Organizacje łódzkich seksedukatorów, z którymi walczy Wierzchowski, otworzyły szampana i niczego tu nie zmienia zapewnienie ministra Piontkowskiego, że w kwestii obrony szkół przed ideologią LGBT podziela stanowisko Wierzchowskiego. Lewica i redaktorzy z Czerskiej poczuli wiatr w żaglach i już domagają się głowy małopolskiej kurator Barbary Nowak, bo – jak głoszą nagłówki – przy tym, co wygaduje kurator Nowak, Wierzchowski to małe piwo” – stwerdził gospodarz „Warto rozmawiać”.

   Zdaniem Popieszalskiego, jest to jeden z przykładów uległości partii rządzącej wobec LGBT. Jako kolejne wskazał wypowiedź Łukasza Schreibera na temat konwencji stambulskiej oraz słowa lidera młodzieżówki PiS, w który stwierdził, że wojna kulturowa nie ma najmniejszego sensu, a ważniejsze problemy od zwalczania niebezpiecznej ideologii LGBT to troska o prawa zwierząt i czyste powietrze. Publicysta wymienił tu też „zamrożenie” obywatelskich projektów „STOP PEDOFILII”, „Zatrzymaj Aborcję”, a także brak kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Pospieszalski wyraził pogląd, iż świadczy to wszystko o tym, że określająca się jako konserwatywna partia wcale nie broni konserwatywnych wartości, ale robi uniki i lekceważy zagrożenia.

   „Obawiam się, że Zjednoczona Prawica uznała, iż optymalną strategią będzie unikanie frontalnego starcia, niewchodzenie w konflikty, a w przypadku agresji – pluszowy opór i szybkie wygaszanie konfliktu. To w najlepszym przypadku skrajna naiwność, w najgorszym – cynizm i wyborcze samobójstwo” – czytamy. Pospieszalski kończy swój artykuł słowami Churchilla: „Mieli do wybrania hańbę lub wojnę. Wybrali hańbę, a będą mieć i hańbę, i wojnę”.

  2. antyPOPiS mówi

   @arcypach, czy jest coś co powiedział Bosak, co nie posłużyłoby ci do wylizania rowa sierżantowi nadzorcy kacaPiSkiej mafii? Skoro rzecznik praw dziecka kieruje się konserwatywnymi wartościami, nie ma znaczenia z czyjego nadania pełni funkcję. Jednak dla parchatych propagandystów jak ty, każdy temat służy obsrywaniu zagrożenia dla żydzich interesów, czyli Konfederacji. Jesteś patologicznym przypadkiem tępej gnidy, wyPiSz wymaluj, działasz jak kanalie wprowadzone do prawicowych i nacjonalistycznych ruchów na zachodzie w ostatnich dekadach ubiegłego wieku, które uwiarygadniały się anty żydowskimi hasłami, by kretyńskimi wypowiedziami i działaniami deprecjonować prawicę i niszczyć pomówieniami od środka…

 6. Piotr mówi

  Komunistyczna republika Australii. Po sprawie kar.Pella i relacji Polaków tam mieszkających Australia doszlusowała do komunistycznej republiki canady.

 7. Andrzej mówi

  Ponoć Australia, Japonia, Hiszpania i Polska są do odstrzału, tzn. będzie, a nawet już jest terror epidemiologiczny, szczepionki, technologie 5G i inne nowinki techniczne i chorobowe. Słowem taki poligon doświadczalny. A koronaświrus to tu będzie i będzie aż do znudzenia, w końcu ludzie sami będą prosić o lek czy szczepionkę, bo będą chcieli jakoś normalnie żyć

 8. Meg mówi

  To nas czeka zaraz na jesieni, jeśli tego nie zatrzymamy.
  Każdy z nas może coś zrobić (jeszcze). Uświadamiajcie ludzi, żeby zmniejszyć liczbę osób, które pokornie przytakną na kolejne opresyjne zarządzenie i postępowanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.