Korona-terror na Słowacji: zakaz wychodzenia z domu bez negatywnego wyniku testu

Fot. Medscape
6

Na Słowacji rozpoczęły się masowe testy na obecność koronawirusa. Testy są dobrowolne, ale od 27 stycznia osoby, które nie uzyskają negatywnego wyniku, nie będą mogły chodzić do pracy, ani nawet wyjść na spacer. Możliwość zrobienia niezbędnych zakupów zostanie ograniczona do najbliższego sklepu. Dopuszczalne będzie wyłącznie wyjście do apteki lub do lekarza oraz wyprowadzenie psa. Restrykcje będą dotyczyły osób w wieku 15 – 65 lat.

Masowe testy będą powtarzane w regionach najbardziej dotkniętych zakażeniami. Pierwsza akcja powszechnych testów na Słowacji została przeprowadzona w październiku i listopadzie 2020 roku. Na 3,6 milionów przebadanych osób pozytywny wynik testu odnotowano u ponad 38 tysięcy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W poniedziałek (18.01.2021) premier Mateusz Morawiecki poinformował na Facebooku, że 200 polskich lekarzy i przedstawicieli służb medycznych pojedzie na Słowację, gdzie pomogą w procesie testowania. – Mateusz, dziękuję Ci bardzo w imieniu wszystkich ludzi na Słowacji, którzy uważają Polskę nie tylko za sąsiada, ale i dobrego brata – napisał premier Słowacji Igor Matovic.

Mój komentarz: Gdy w marcu rozpoczynała się korona-paranoja, tłumaczono nam, że masowe testowanie jest bez sensu, ponieważ trzeba by powtarzać taki eksperyment co kilka dni, a to jest niewykonalne. Zalecano testowanie wyłącznie osób z objawami, co miało pozwolić na szybkie odizolowanie chorych i ograniczenie transmisji wirusa. Testy PCR okazały się mało wiarygodne, o czym na własnej skórze przekonali się ci, których tygodniami więziono na kwarantannie w oczekiwaniu na dwa wyniki negatywne. Po prawie roku tej korona-hucpy masowane testowanie stało się metodą na sterroryzowanie społeczeństwa. Nie zrobisz „dobrowolnego” testu, to siedzisz w domu. Korona-terror postępuje, a to, co było absurdem, powoli staje się normą.

Źródło informacji: PAP, Facebook

Zobacz też:

Niemcy zapowiadają utworzenie obozów dla osób łamiących kwarantannę. Powtórka akcji „Żydzi roznoszą tyfus”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przemysław mówi

  Ciekawe czy by to przeszło w Polsce?

  1. Historyk mówi

   Nas jest za dużo , ale taki scenariusz może dotyczyć np; Podhala . To jest terroryzm w czystej postaci.

  2. D6fygyhoh mówi

   Oczywiście że by przeszło, patrząc na dzisiejszych Polaków to naród poddańczy z małymi wyjątkami? Ale mam nadzieję że się mylę naprawdę

 2. W K mówi

  Socjalizm tak, wypaczenia nie XD. Kto nie ma testu, nie wyjdzie z domu, ale żeby zrobić test, trzeba wyjść z domu.

 3. Tolek mówi

  Koncepcja przetestowana całej populacji Słowacji bardzo słuszna.

  1. fervor mówi

   Od koncepcji to jestem tutaj ja, rozumiesz !?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.