Konkurencja? Namiot chasydów Chabad Lubawicz przed Muzeum POLIN

Chabad Lubawicz
5

„Wspólnota Chabad Lubawicz w Warszawie zaprasza uczestników Marszu Żywych z całego świata oraz wszystkich zainteresowanych kulturą żydowską do Namiotu Spotkań – przestrzeni stworzonej po to, by integrować społeczność żydowską i celebrować jej bogatą kulturę” – informują na swoje stronie chasydzi, z których chyba najbardziej znanym w Polsce jest rabin Szalom Stambler, od czasu, gdy stwierdził: “to nie przechodzi do żadna rubryka”. Tych, którzy nie wiedzą, co takiego do żadna rubryka nie przechodzi, odsyłamy do krótkiego filmu. Link TUTAJ.

Gdzie stanie Namiot Spotkań Chabad Lubawicz? Przed Muzeum POLIN? Kiedy? 10 kwietnia. Jakie atrakcje czekają odwiedzających? „Występy zespołu Kroke, artystów żydowskich – Daniel Ahaviel i chór Malchus, wieczór kina żydowskiego oraz „Sofer Stam” – pokaz pisania liter na zwojach Tory, Tefillin i Mezuzot . Wszyscy goście będą mogli skorzystać z „Tzimes” – bufetu z tradycyjnymi koszernymi daniami żydowskimi. Na chętnych czeka sprawdzian wiedzy o judaizmie i miejsce nauki zakładania Tefillin” – informują organizatorzy. I to wszystko – jak zapewniają – za darmo przez sześć dni.

Wsparcie - darowizny

Zapewne zapytacie dlaczego o tym informujemy. Informujemy, ponieważ wydaje nam się to zabawne, że przed tzw. Muzeum Historii Żydów Polskich, w którym nie ma polskich Żydów, (czyli chasydów) rozstawiony zostanie namiot, w którym jedna z chasydzkich grup będzie łowić żydowskie dusze drepczące do muzeum michnikoidów wstydzących się swoich przodków w chałatach. Może Chabad Lubowicz złowi żydokomunistyczną duszę dr Bilewicza? A może dyrektor Stola nauczy się zakładać Tefillin? Kto wie, do jaka rubryka to wszystko przejdzie?

A tak na poważnie – Chabad Lubawicz to sekta, przed którą ostrzegają sami Żydzi. Czy nasi rządzący zdają sobie z tego sprawę?

Źródło: chabad.org.pl

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  10 kwietnia – data przypadkowa?

  1. henryk mówi

   Ta data nie jest przypadkowa , to celowe żydowskie działanie .Przypomnę że każde zajęcie gruntu w gminie na imprezy i inne prace jest płatne za każdy na podstawie indywidualnego zgłoszenia – nie darować złotówki.

 2. julie mówi

  Tu jak fota wskazuje widzimy ” najznakomitrze rody – brody ” . fuj , obrzydlistwo , bleeee …

 3. Robert B. mówi

  Ja już im będę uczestniczył w tym zasranym “Marszu Żywych”…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.