SKLEP-WPRAWO.PL

Konfederacja wzywa prezydenta do odebrania Frasyniukowi Orderu Odrodzenia Polski [WIDEO]

Tomasz Grabarczyk, Witold Tumanowicz, Michał Wawer/ fot. screen
8

W poniedziałek (23.08.2021) Konfederacja wystosowała apel do prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie Władysławowi Frasyniukowi Orderu Odrodzenia Polski w związku z jego wypowiedzią na antenie TVN, w której nazwał polskich żołnierzy „watahą psów” i „śmieciami”.

ZOBACZ: Frasyniuk o żołnierzach pilnujących granicy polsko-białoruskiej: „Wataha psów. Śmieci”. Szef MON kieruje zawiadomienie do prokuratury

– Nazwanie żołnierzy Wojska Polskiego „śmieciami” i „psami” jest niegodne i zasługuje na najwyższe potępienie – powiedział Witold Tumanowicz. Podkreślił, że niegodnym jest, aby osoba wypowiadająca takie słowa posiadała tak wysokie odznaczenie państwowe. – Jest to hańba dla wszystkich tych, którzy takie odznaczenie także posiadają – wskazał.

Tomasz Grabarczyk podkreślił, że w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej wywołanym przez białoruskie służby mamy do czynienia z komedią odgrywaną przez lewicowo-liberalnych polityków domagających się wpuszczenia nielegalnych imigrantów do Polski. Podkreślił, że opozycja totalna zachowuje się tak, jakby nie rozumiała, że mamy do czynienia z wojną hybrydową i należy zachowywać się rozsądnie i odpowiedzialnie.

Michał Wawer ostrzegł, że obecny kryzys wywołany przez Białoruś to zaledwie prolog. – Jeżeli w mediach społecznościowych rozejdzie się informacja, że do Polski da się wejść, że do Unii Europejskiej da się wejść przez Polskę, to za kilka miesięcy będziemy mieli na naszych granicach nie dziesiątki, nie setki, ale setki tysięcy, a może i miliony imigrantów ciągnących ze wschodu, w których składzie będą i uchodźcy z Afganistanu i imigranci ekonomiczni, którzy z całego świata arabskiego będą się pod tę falę uchodźców przyłączać – powiedział.

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Konfederacja

Zobacz też:

Winnicki o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej: „Przeciwko Polsce prowadzona jest wojna hybrydowa” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. szalom mówi

  Nie odbiorą – żyd a w dodatku ukraiński to dla Dudy świętość kategorii pierwszej

 3. j-da mówi

  Ani Michnikowi ani Grossowi. Podobno Wilchstajn jest przeciwny

 4. Hammurabi mówi

  Prawdę mówiąc wartość najwyższych oznaczeń polskich tak się zdewaluowała, że powoli otrzymanie takowego będzie dla uczciwego Polaka dyshonorem.
  Ot choćby Jan Tomasz Gross… „Wzorzec Polaka” za swoje „niewątpliwe zasługi” otrzymał od Kwaśniewskiego w 1996 roku Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP…
  A przecież Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski jest nadawany osobom, które zasłużyły się Polsce zwłaszcza poprzez:
  a) wybitne osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej,
  b) szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju,
  szczególne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej oraz wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną,
  c) wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.
  Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom…
  Albo Order Orła Białego to najważniejsze odznaczenie państwowe, nadawane za wyjątkowe zasługi cywilne lub wojskowe dla państwa polskiego zarówno w czasie wojny jak i pokoju. Nadawany jest najwybitniejszym działaczom życia publicznego i przedstawicielom obcych państw.
  Lista Kawaleów i Dam tego Orderu budzi zdziwienie, niesmak i złość.
  Ot Skubiszewski, Geremek, Balcerowicz, Gulbinowicz, Kuroń, Michnik, Buzek, Suchocka, Dziwisz, Mazowiecki, obok takich bohaterów jak Jan Nowak Jeziorański, Jan Karski, Leopold Okulicki…
  Jeszcze trochę a „Damą” zostanie Engelking…

 5. Repatriant mówi

  p. Wawer, wiadomo, że da się wejść; wystarczy zaplątać się na poleskich bagnach, a Wąsik przytuli i da schronienie. Takich bagiennych turystów będzie zaraz setki. Czym różni się wyciąganie z bagna przez Wąsika, od wyławiania czarnuchów z morza w Hiszpanii, Grecji albo we Włoszech? Tam wyławianie organizuje Soros za swoje pieniądze, a Wąsik za nasze, publiczne.

 6. Ewa-Maria mówi

  Tchórze rządowi tego nie zrobią co proponuje Konfederacja. Nic nie jest ważne dla nich tylko kowid, szpryce to jest ich priorytet. Wszystko inne nie ma znaczenia.

 7. czarny mówi

  Lepszą karą dla tego oszołoma byłoby odebranie prawa do głosu, komentowania bieżących wydarzeń na jakiś okres. Jakby przestał istnieć w przestrzeni publicznej, to na przyszłość by uważniej dobierał słowa.

 8. Shadow mówi

  Miałam napisać to samo co Szalom tylko innymi słowami, a mianowicie : — Prezydent nic nie zrobi, bo on z tych samych, tylko lepiej wypicowany dla gawiedzi. —

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.