Konfederacja: „Rząd wprowadza drugi lockdown. To zbrodnia na polskiej gospodarce” [WIDEO]

Grzegorz Braun i Robert Winnicki/ fot. screen
13

W piątek (16.10.2020) posłowie Konfederacji odnieśli się na konferencji prasowej w Sejmie do kolejnych obostrzeń epidemicznych wprowadzanych przez rząd. – Jest to pełzający lockdown. Codziennie wprowadzane są nowe obostrzenia – powiedział poseł Jakub Kulesza. – To jest próba oszukania narodu, że premier Mateusz Morawiecki nie wprowadza drugiego lockdownu. Ale drugi lockdown jest już faktem – dodał.

ZOBACZ: Kolejny krok do lockdownu: nowe obostrzenia i rozszerzenie czerwonej strefy. Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kulesza oświadczył, że Konfederacja stanowczo sprzeciwia się wprowadzaniu kolejnego lockdownu. Zaapelował do rządu o wysłuchanie głosu naukowców i zapoznanie się z przygotowaną przez nich Deklaracją z Great Barrington (TUTAJ), w której jasno wskazują, że lockdown to lekarstwo gorsze od choroby.

Poseł Grzegorz Braun podkreślił, że działania rządu w walce z pandemią są  „niemerytoryczne i nielegalne”. – Wiemy to z pierwszej ręki. Wraz z posłem Kuleszą usłyszeliśmy to z ust premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Nie ma odpowiedzi na pytania o ekspertyzę prawną, o ośrodki akademickie i autorytety naukowe, które stwarzałyby podstawę do uznania podejmowanych przez rząd kroków za merytorycznie, naukowo i medycznie uzasadnione – powiedział. Podkreślił, że premier Morawiecki sam przyznał, iż nie ma podstaw ustawowych dla działań podejmowanych przez rząd.

ZOBACZ: Kompromitacja władzy! Konfederacja ujawnia kuriozalne odpowiedzi rządu ws. strategii walki z epidemią

Braun wskazał, że np. zakaz organizowania wesel to nie tylko ingerencja w życie rodzinne, ale również dramatyczne uderzenie w branżę dającą utrzymanie setkom tysięcy osób. – To są muzycy, to są organizatorzy imprez, to są właściciele lokali, hoteli, sal, estrad, to są dostawcy wszelkich potrzebnych w tego typu okolicznościach sprzętów, żywności – wyjaśniał.

– Rząd działa w trybie nieudolności zuchwałej. Po pół roku doświadczeń nie jest kompletnie gotowy na drugi wzrost zachorowań – stwierdził poseł Dobromir Sośnierz. Dodał, że nie będzie zaskoczony, jeśli rząd przedłoży Sejmowi do przegłosowania poprawki do ustawy legalizujące bezprawne działania i to z mocą wsteczną.

Poseł Robert Winnicki stwierdził, że koszty, które ponosimy, są ogromne, ale nie ma żadnej debaty na temat modelu działania przyjętego przez rząd. – Pojawienie się skutecznego lekarstwa, czy przebadanej i nie budzącej wątpliwości szczepionki, to jest kwestia miesięcy, lat, a może nigdy to nie nastąpi. Tak jak nie nastąpiło wynalezienie do tej pory skutecznego lekarstwa, czy szczepienia przeciwko grypie – powiedział Winnicki.

Pytany o zatrzymanie Romana Giertycha Winnicki odparł, że nie zna szczegółów sprawy, ale nie ma zaufania ani do zatrzymanego, ani do zatrzymujących i prawdopodobnie jest to jakiś „teatr polityczny”. Podkreślił, że Giertych od wielu lat nie ma nic wspólnego z ideową prawicą.

Źródło informacji: Facebook

Korona-oszustwo to „zbrodnia przeciw ludzkości”. Niemiecki prawnik zapowiada międzynarodowy pozew zbiorowy [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyd z konfederacji mówi

  ideowa prawica,alez to Bosak,wierny uczen mistrza Giertycha.

 2. Matka Polka mówi

  Ojoj, teraz jacy zdziwieni, że szpitale chorymi potrzebującymi tlenu zablokowane, a zakażenia poszybowały tak, że firmy muszą ograniczyć działalność. A jeszcze tydzień temu krzyczeli, by maseczek nie nosić, bo oni wolnościowcy.

  Panie Braun, gdzie są ci Żydzi, którzy według pana mieli robić desanty w zamykanych polskich lasach i przejmować je na własność?

  1. zyd z Konfederacji mówi

   swir nie mniejszy niz macierewicz.
   i co sie z chlopem stalo od slynnej debaty z weissem?

  2. Matka Polka mówi

   To prawda. Tyle, że Macierewicz chociaż głupot na temat epidemii nie opowiada, na Smoleńsku skupiony. A Braun to świr wielowątkowy.

  3. Egil mówi

   Na razie przejmują je Ukraińcy, o matko.

  4. Matka Polka mówi

   Na razie my przejmujemy ukraińskie spółki energetyczne, jeśli o jakieś przejęcia chodzi. Podaj jakikolwiek przykład przejęcia polskiego lasu przez Ukraińców.

  5. Piotr mówi

   Chyba w twoich snach spółki to przejmą koszerni władcy Orlen, którego Mateuszek przekazał swojej sekcie chabad lubawicz. Duda banderowiec, pis syjoniści i banderowcy! WOn !

  6. Matka Polka mówi

   Ale ty Piotr jesteś ograniczony intelektualnie. Ty pewnie jeszcze w bajki o babie Jadze wierzysz, skoro łykasz tak srogie bajki. Orlen to firma w większości państwowa i giełdowa, z rozproszonym akcjonariatem (jeśli rozumiesz w ogóle, o co chodzi), ośle.

  7. Piotr mówi

   Morawiecki przejął Lotos, teraz należy do Orlenu a ten do parchów z israela, skoro tego ośle nie rozumiesz i wierzysz w to, że Polacy mają coś do gadania w tym nierządzie pisowskim, to upadłeś na głowę, albo celowo szerzysz dezinformację, trollu.

  8. fakty mówi

   To nie firmy ograniczają działalność a rząd ogranicza działalność firmom.

 3. dylemat mówi

  „Pamiętam jak Wasza Świątobliwość zostawał papieżem, to deklarował, że nie będzie nim zbyt długo — może 4-5 lat. Minęło ponad 7. Myślę, że pora wypełnić obietnicę” – napisał poseł Konfederacji.
  jak to jest prawdziwi Polacympatrioci katolicy? wolno tak na papieza szczuc?

 4. Jurek Ogórek mówi

  175 % ..tyle wynosi płaca dla lekarzy którzy pracują przy covidzie…. jakbym i ja jako kierowca dostał taką podwyżkę to bym z auta nie wylazł i wcale nie mam tu na myśli ciągłej jazdy.. ot troszkę lenistwa byle w aucie … a więc: PANDEMIO TRWAJ !!

 5. szalom mówi

  jeśli tylko coś o Konfederacji to żydoagentura w natarciu i tak zanieczyści forum

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.