Kolejny krok do lockdownu: nowe obostrzenia i rozszerzenie czerwonej strefy. Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia [WIDEO]

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
33

W czwartek (15.10.2020) premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili nowe, drakońskie obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych. Strefa czerwona została rozszerzona na 152 powiaty zamieszkane przez ok. 70% ludności Polski. Warszawa trafiła do strefy czerwonej.

Jeśli w ciągu tygodnia nie będzie mniejszej liczby zakażeń, zostaną wprowadzone kolejne restrykcje. Przy stale rosnącej liczbie zlecanych testów liczba pozytywnych wyników będzie rosła. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy mieli pełny lockdown, który dobije gospodarkę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier Morawiecki zaapelował, żeby ci, którzy mogą, przeszli na pracę zdalną. Zaapelował też, żeby osoby starsze nie wychodziły z domów, a samorządy, MOPS, GOPS, harcerze, wolontariusze i WOT pomagały w dowiezieniu im lekarstw, żywności i niezbędnych artykułów.

Od 17 października mają obowiązywać następujące restrykcje.

W strefach żółtych:
 • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
 • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
 • od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
 • w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
 • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
 • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
 • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
W strefach czerwonych:
 • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
 • od 19.10 – zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
 • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
 • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
 • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).
 • pozostałe obostrzenia jak w strefie żółtej.
Lista powiatów w strefie czerwonej

 Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Absurd! Zamiast leżeć w łóżku chorzy stoją w kolejkach po wymaz [WIDEO]

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Profesor mówi

  Brawo antymaseczkowe oszołomy. Jeszcze więcej artykułów wzywających do tego, by olewać zabezpieczenia, gonić się z policją bo przecież wszystko to jaja tylko i żadnej epidemii nie ma.

  1. fajera mówi

   Skoro i tak większość nosi szmaty na ryju to twoim zdaniem JAKOŚ się zarażają od tych co nie noszą?
   A może to dlatego, że się robi 3 razy więcej testów FAŁSZYWYCH NIE WIADOMO CO wykrywających jakiś shit genetyczny

  2. Profesor mówi

   Tak, bez wątpienia szpitale zapełniają osoby z fałszywymi wynikami. Pod respiratorami, których już brakuje, też leżą ci z fałszywymi wynikami. I umierają też tacy. Spokojnie, to tylko fałszywe wyniki. JPRDL…

   P.S. Obecna ilość zachorowań to efekt zachowań sprzed 2 tygodni. Ilu kretynów kozakowało i nieprzestrzegało zaleceń.

  3. Chris mówi

   @Profesorze, nie może Pan oczekiwać zaufania społeczeństwa do „nauki” posługującej się irracjonalnymi zaklęciami i symbolami, którym towarzyszy socjotechniczny terror, zapaść służby zdrowia, gospodarki oraz niezliczone jeszcze szkody społeczne. Lekarstwo okazuje się gorsze od choroby w wyniku przereagowania władz na zagrożenie niewspółmiernie małe wobec stosowanych środków. Żyjemy w postoświeceniowej iluzji wszechmocy państwa i administracyjnych zabiegów nakazujących rządzącym nieustannie „działać” i wykazywać swoją „użyteczność”, choćby wbrew rozumowi i nauce. Lekarze i „eksperci” podpisujący się pod szaleństwem „lockdownu” występującym z fałszywym szyldem „odpowiedzialności” i „rozumu” sami podważają własny autorytet i etos pracy. I niestety, dzieje się za zgodą większości na zgubę nas wszystkich. Żeby wyjść z „pandemii” nie potrzeba nam więcej testów, obostrzeń, zamkniętych szkół czy dystansu, ale po prostu zdrowego rozsądku. A ten ostatni podpowiada, że czasem optymalnym rozwiązaniem jest nie robić nic lub robić niewiele, aby osiągnąć najlepszy rezultat.

  4. Profesor mówi

   Ja oczekuję rozsądku i używania głowy, a nie wiary w wszechmocną medycynę czy państwo. To, że państwo gdzieś zawodzi albo że medycyna gdzieś nie daje rady, nie znaczy, że powinniśmy cofać się do metod ze średniowiecza albo zachowywać, jak idioci.

  5. motta mówi

   Obecnie zajętych jest 540 respiratorów,oraz 6980 łóżek,zgodnie z informacją MZ łączna liczba respiratorów w Polsce wynosi ponad 10 tys.Kilka dni temu ukazało się info o ucieczce 65-letniej kobiety z „przymusowej”hospitalizacji,a własciwie oczekiwała na przyjęcie do szpitala po czym wsiadła w samochód i pojechała do domu.Rodzi się więc pytanie ilu jeszcze takich pacjentów jest przymusowo hospitalizowanych,choć ich stan spokojnie pozwoliłby im zostać w domu?I tu jest kolejna kwestia, o czym powiedziała dr Martynowska -za łózko covidowe pacjenta,który wyzdrowiał szpital otrzymuje 25 tys,a za wpis w akcie zgonu przyczyna covid -34 tys zł.Polecam tez zapoznanie się z raportem włoskich lekarzy,w tym lekarzy sądowych,którzy brali udział w sekcjach zwłok pacjentów umierających na covid,ich wniosek to respirator jako przyczyna silnych oparzeń ,a nawet zwęgleń płuc i śmierci.

 2. Egil mówi

  Przedstawiciel sekty Covidian się odezwał. Tak jak napisano powyżej – z torbami pójda właściciele siłowni, klubów fitness, zakladów gastronomicznych, domów weselnych etc., etc.
  Wszystko z powodu choroby o przebiegu grypy. Nie mówiąc o kształceniu młodzieży, zdalnie nauczanie, to wychów półgłówków.

  1. Matka Polka mówi

   Sezonowa grypa zapycha co roku całe szpitale? Chorzy na grypę wymagają podłączania do tlenu w ilościach takich, że brakuje respiratorów? Ile procent dziennych zgonów to zgony na grypę (bo na Covid już 8%)?

   Wszystkie te skutki to efekt postawy idiotów, którym wydaje się, że są mądrzejsi, albo posłuchali innego idioty w necie, zamiast naukowców i lekarzy, co to mówi, że to tylko grupa.

  2. Historyk mówi

   Zdalne nauczanie to szansa dla rodziców. Macie więcej czasu , aby odpowiednio wychować potomstwo. Już w paru krajach „rządy” to zauważyły. Rodzice wpajają dzieciom prawicowe poglądy . Widać lewicowe im nie przeszkadzają .

  3. Matka Polka mówi

   Ta, zajebista szansa. Jednocześnie pracując, mając dom i inne obowiązki na głowie. Z całą pewnością wykorzystają tę szansę. Widać, żeś bezdzietny. A Karyna z Sebixem po podstawówce z całą pewnością lepiej obowiązki edukacyjne wypełnią niż ta twoja niby lewicowa szkoła.

 3. Jarosław mówi

  Z bandycką antypolską żydokomuną jest tak, że albo ona nas zniszczy, albo jej się to nie uda. Czas aby ludzie się obudzili jest coraz krótszy.

  1. Matka Polka mówi

   Weź sobie, Jaruś, wsadź swoje teksty o „żydokokomunie”. Rozmowa jest o epidemii, paraliżu służby zdrowia, dziennych zgonach szybujących w kosmos. Jak brak ci argumentów na poważną rozmowę poza „żydokomuną”, to zrób Polakom przysługę i się choć jak kretyn nie wypowiadaj.

 4. benedykt mówi

  Do bandytów nie trafią już żadne argumenty, bo też nie jest ich zamiarem respektowanie jakichkolwiek, a już szczególnie tych merytorycznie kluczowych. Oni walczą zaciekle , ale nie z „pandemią” tylko z ludźmi w obronie „pandemii”. W dodatku najzwyczajniej poczuli się „właścicielami” ogłupionego do cna (w znacznej części) społeczeństwa uznając jednocześnie że nadszedł już czas iść na całość. Jednak nie wszyscy ulegli idiotyzmom i ordynarnym kłamstwom koronapaniki a przebudzenie reszty ludzi (oby jak najszybsze i największe ) nie będzie dla rządzących słonecznym porankiem.

 5. zyd z Konfederacji mówi

  Zyd z konfederacji mnie obrzezal a na forum od zydow wyzywa. Strzezcie sie falszywcow,pod przykryciem. Tylu zydow to ostatnio miala Unia Demokratyczna,a dzis Konfederacja.

  1. fajera mówi

   idź chamie żonkę pier…lić a nie tutaj

  2. zyd z Konfederacji mówi

   cham to cie zrobil a chamica ozydzila.:)

  3. zyd z Konfederacji mówi

   twoja? o ile nie jest parchem,to why not?

  4. AntyPO✡PiS mówi

   Spadaj pisowski, obrzezany trollu z PiSraela do kraju pochodzenia swoich rodziców, czyli do Izraela albo postsowieckiej Rosji, tam docenią twój antypoloniżm, który wyssałeś już z mlekiem matki komunistki-żydówki.

  5. zyd z Konfederacji mówi

   bełkoczesz obrzezancu. wstdzisz sie bycia rezakiem? toz to taki sam zawod jak rzeznik.

  6. AntyPO✡PiS mówi

   żydów, pisowski trollu to masz w swojej rodzinie i w PiSraelu.

   Przypomnij sobie parchu, jak twój PiSrael głosował w sprawie ustawy STOP🔯447 oraz jak w 24 godz. zmienił projekty ustawy o IPN na rozkaz Izraela!

   KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość to jedyna prawdziwie prawicowa, antykomunistyczna i pro polska partia.

 6. Netopelek mówi

  od 01.01.2020 do 30.09.2020 grypa w Polsce 2 468 672 przypadki i jakoś nikt nie ogłasza epidemii.
  Bzdurne nadczułe w 90% – 100% testy, wykrywające nawet pojedyncze nukleotydy wirusa, identyczne w tysiącach organizmów.
  Poczytajcie sobie Biochemię Harpera albo Stryera.
  Idźcie do biblioteki naukowej o ile wiecie co to takiego i poczytajcie podręczniki do Immunologii i Wirusologii.
  Wirusologia Lekarska M. Kańtoch, D. Blaskowić PZWL Warszawa 1991 strony 328 – 320.
  U 50 – 80% osób dorosłych występują przeciwciała dla szczepów ludzkich.
  Dzieci w przedziale 5 – 9 lat 20 % – 25 % posiada już przeciwciała do ludzkich Coronavidae.
  Odporność po przechorowaniu jest mała i krótkotrwała.
  Przegląd Mikrobiologii Lekarskiej E.Jawetz , J.L.Melnick, E.A.Adelberg PZWL Warszawa 1991 strony 696 – 709.
  Wielkość wirusa 80 – 130 NANOMETRÓW !!!
  1 NANO METR TO JEDNA MILIARDOWA !!! CZĘŚĆ METRA !!!
  Żaden szmaciany namordnik tego nie zatrzyma !!!
  Testy powinny wykrywać żywego całego wirusa, a szczególnie jego płaszcz białkowy + rzeczywiste objawy
  i wtedy można mówić o zakażeniu i ewentualnej chorobie.
  Tak to są to wyniki testu pokazujące wykrycie TYLKO FRAGMENTU RNA !!!
  Samo RNA wirusa, nawet na śluzówce człowieka o niczym nie świadczy.
  Wirus musi być być kompletny, żeby wniknąć do komórki i tam jego DNA lub RNA
  musi połączyć się z materiałem genetycznym pacjenta i dopiero wtedy następuje replikacja i namnażanie.
  I nie ma żadnej choroby bezobjawowej.
  Większość zdrowych organizmów po kontakcie z patogenem, w sposób normalny i fizjologiczny
  wytwarza odpowiedź immunologiczną bez żadnych zewnętrznych objawów.
  https://www.cda.pl/video/5942252be?fbclid=IwAR2cJ2olEz3gnLEicyEODrAHoTQ7kFYgjga1vlTqsQKG6uqgUA0JmFRtCaU

 7. Republikanin mówi

  Tę maskę trzyma pan premier chyba tylko po to, żeby nie było widać, jak śmieje się z Polaków.

 8. zyd z Konfederacji mówi

  Usmialem sie,gdy peowiec nazwal Giertycha ideowcem. Az strach spytac sie o wychowanka Giertycha-Bosaka czy jest tamim samym ideowcem. Coz,musze znac opinie ideowych Polakow,patriotow,katolikow.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Spadaj pisowski, obrzezany trollu z PiSraela do kraju pochodzenia swoich rodziców, czyli do Izraela albo postsowieckiej Rosji, tam docenią twój antypoloniżm, który wyssałeś już z mlekiem matki komunistki-żydówki!

  2. zyd z Konfederacji mówi

   udowodnij,ze twoje DNA nie zawiera domieszki DNA parchow. albo przestan sie zydzie blaznic. twoj dziadek za dlug w szynku mojego dziadka, twoja matke do testowania przyprowadzal.

  3. AntyPO✡PiS mówi

   Jesteś marnym lewackim prowokatorem z PiS-u!

   To PiS głosował przeciwko ustawie STOP🔯447, a nie Konfederacja!
   To PiS na rozkaz Izraela w podskokach w 24h zmienił ustawę o IPN.
   To politycy z PiS-u na czele z Kaczyńskim, Morawieckim i Dudą brylowali z żydem Johny Danielsem.
   Czyżbyś już o tym zapomniał pisowski trollu?

   PiS to partia posłuszna żydostwu z Izraela, dlatego Polacy nazywają ją PiSraelem.

 9. zyd z konfederacji mówi

  Giertych,wszchechpolak,ma byc bezkarny jak stefan michnik? prawdziwi Polacy,patrioci,katolicy?

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Rządzi twój lewacki PiSrael, więc oni będą tak samo bezkarni jak Szumowski, Sasin.

   Wszak, kruk krukowi oka nie wykole, bo PiS i PO to jest ta sama banda postkomuchów z „Magdalenki”

 10. zdzichol mówi

  „Minister-ewangelista w szpitalu. Potwierdza, że testy PCR dają wynik fałszywie dodatni” – https://tiny.pl/74ccr.

  Na podstawie takich fałszywych testów reszta 12 ewangelistów MALUJE TWÓJ ŚWIAT NAAA CZERWOOONOOO…!

  Które czerwone jest lepsze, to tutejsze, żydowskie, czy to na Białorusi? Chyba czas zwiewać, co!?

  1. Matka Polka mówi

   Czas się w ten pusty łeb, Zdzichol, p….ć. Aczkolwiek, im mniej idiotów w kraju, tym dla ojczyzny lepiej. Szerokiej drogi.

 11. zdzichol mówi

  O, żydłacki troll @SzmatkaPolska dziś występuje jako @Profesor.

  1. Matka Polka mówi

   Zdzichol, na detektywa to ty się też nie nadajesz. Ale czego się spodziewać po gościu z IQ na poziomie pantofelka?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.